Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa

• USA Moana (více)

Walt Disney Animation Studios uvedou struhující počítačově animovaný film Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa o nebojácné dospívající dívce, která se vydává na nebezpečnou cestu, aby zachránila svůj lid. Cestou potkává Vaiana (Auli'i Cravalho) kdysi mocného poloboha Mauiho (Dwayne Johnson), který jí pomůže stát se zkušenou mořeplavkyní. Společně se plaví přes širý oceán a zažívají nebezpečná a úžasná dobrodružství, například setkání s obřími mořskými monstry, ze kterých leckdy uniknou jen o vlásek. Na konci cesty Vaiana splní úkol svých předků a najde to, co vždycky hledala: sama sebe. (Falcon)

Pajky3

Pěkná Disneyovka, jen mi nedává vůbec žádný smysl, proč se hlavní hrdinka v češtině jmenuje jinak. Ale bavil jsem se, pohyblivý tetování jsem si užil a věřím, že lávovej záporák by byl něco z čeho bych jako malej měl noční můry. Jinak není na Moaně vůbec nic závadného a určitě bude patřit mezi ty pohádky, co si člověk s chutí a rád čas od času pustí. ()

metal.storm

Disney ma tento krát úplne rozcupoval, dostal na kolená, tri krát rozplakal a prvý krát v živote ma prinútil spievať. Nová, krásna, snedá princeznička do zbierky. Od Belly z krásky a netvora tu taká ešte nebola, a nikdy som si nemyslela, že by sa jej niekto aspoň z diaľky vyrovnal. Tak a je to tu. Zaslúžené hodnotenie. ()

BoXBe

Relaxační jízda po oceánu, ostrovech a pod hvězdami s typickým Pixarovským poselstvím o míru v každém z nás, když "...najdeme sami sebe." Vůbec by nevadila kratší stopáž, nebo ještě větší výpravnost a rozhodně originální znění, hlavně co se zpěvu a textu písní týče, ale kvůli dětem... No nejen kvůli nim, musím uznat, že je to krásná pohádka, zejména v závěru. P.S. Skvělý soundtrack, děti jej milují. P.S. 2 Typická česká distribuce s  přejmenováním filmu. Musí okořeněním českého názvu nejen myslet za diváka, ale ještě pro něj domýšlet obsah. ()

URBAN

Na tento animák jsem se moc těšil, ale úplně nesplnil má očekávání, ale nelze mu odepřít nádherné animace. Jenže co se týče příběhu není to nic co by sršelo originalitou nebo vtipem. ( 31.3.17/MAC ) ()

StanislachKo

Jasná stávka na istotu a v tomto prípade len DOBRE! Animácia a pesničky famózne, akcia skoro nervydrásajúca a Dwayne si tu potvrdil prečo je najlepšie plateným hercom na svete. ()

chelseaman22

Čekal jsem tuctový počin, kde namakanec z Rychle a zběsile bude opět zachraňovat svět. A co jsem čekal jsem také dostal. Tuctová zápletka je slangem mladých dostatečně "fresh" a dá se u ní provozovat "chill". Feministky si rovněž přijdou na své, jelikož Moana je vyjma italské pornohvězdy také chrabrou hrdinkou, jež se minimálně vyrovná mužské části populace. 81% ()

David.Darco

Vaiana, alebo Moana je animák, ktorý nejedného mladého či starého chytí za srdce. Nádherná animácia, sympatické postavy a konečne trošku iné vykreslenie lásky, než na aké sme zvyknutí. V PODSTATE sa väčšina deja točí okolo 2 postáv, ktoré majú skvelé, miestami veľmi vtipné dialógy, spoločnosť im robí kohút, ktorý isto iste rozosmeje každého. Taktiež vzťah a láska je tu výhradne typu : človek-priroda, človek-ľud. Čo je naozaj zaujímavé. Žiadna neohrabaná Love story nám tu teda nehrozí. Okrem úžasnej vizuálnej stránky film ponúkne nádherné piesne v nadpriemernej úrovni, ktoré tam pasujú a dopĺňajú dej, čo pôsobí veľmi príjemne. Preto dávam 5*, ide pravdepodobne o jeden z top5 animákov, aké som kedy videl ()

fantassia

Animáky moc nesleduju, ale občas je potřeba udělat výjimku. Za mě super nápad na pohádku z vodního prostředí, bylo to velmi osvěžující, odpočinek od profláklých prominentních  hereckých ksichtů a vše zaplavující sodomie, kdyby to bylo bez prozpěvování, dala bych i pět ()

Qitek

Dávám pět i když filmu dochází v poslední třetině těžce dech. Otravné, nebo hrozné písničky??? Vy impotentní chudáci )))) Mauiho "You are Welcome" nebo krabův "Shinny" song (skvělá scéna celkově) bych tesal do muzikálových análů. Otravný nebo děsný je pouze váš vkus. ()

Mrkvič

Jedna dobrá písnička a jinak šíleně nudná a prázdná pitomost. A to přitom vypadalo vše tak krásně. A dál bych nejradši napsal 100x slovo nechápu, že má Vaiana takové hodnocení. Ani mé malé neteři se film nelíbil! ()

viperDavid

Pěkné a zábavné. Líbilo se to mně i dceři. Není téměř co vytknout, ale jiné kresleňáky dali příčku až příliš vysoko ()

Ryuuhei

I přes krásné a kvalitní zpracování nemohu dát víc, než 70%, což je z hlediska mého hodnocení na 3*. Dějově mi přišla Vaiana poněkud dost plytká. Dostatečně zábavná, ale přímočará. A hlavně až děsivě klišé (postup děje se dal s téměř naprostou jistotou dopředu odhadnout, protože šel dle zarytých kolejí). Humor nebyl nic extra, hodně se snažil a mně se zavděčil akorát v případě s „teplým proudem“. Jinak dost přehrával a tlačil. Písničky být ani nemusely, ale titulní skladba (několikrát omílaná) se mým uším dostatečně zavděčila. Postavy sympatie, není o čem. Ale celkově zůstávám u toho, že na jedno podívání pěkné, možná i dojemné, nicméně lehce vypustitelné. ()

Disney o rok odsouvá hranou Moanu

Disney o rok odsouvá hranou Moanu

07.04.2024

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch

06.02.2024

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023