Stejně tak jiný jako já

• USA Same Kind of Different as Me (více)

Inspirativní skutečný příběh na motivy bestselleru New York Times pojednává o kráse lidské duše. Úspěšný obchodník s uměním Ron Hall (Greg Kinnear) a jeho žena Debbie (Renée Zellweger) vedou zdánlivě dokonalý život. Když jsou však jejich víra a rodina podrobeny zkoušce, nečekané pouto s bezdomovcem (Djimon Hounsou) je zavede na pozoruhodnou cestu, na níž se zrodí přátelství na celý život. Snímek, který je kritiky veleben jako “silný a podnětný,” ukazuje, jak prostá laskavost dokáže všechno změnit. (HBO Europe)

majo0007

Ehm... Renée Zellweger... Kebyže nie je uvedená v titulkách, ani neviete, že tam hrá hlavnú úlohu. Panebože, niekdajšia prirodzená kráska sa zmenila na umelú atrapu a odporúčam jej zažalovať plastických chirurgov za sfušovanú robotu. Tá jej nenormálna vizáž ma po celý čas maximálne iritovala a skazila celý film, v ktorom nájdete všetky možné súčasné klišé (nevera, rasizmus, rakovina), a ktorý nesklame hlavne naše nežné polovičky a predajcov kapesníkov. ()

dalziel

Ak budu v najbližšej dobe natáčať nejaký zombie film,René bymala byť jasna volba.To je hrozná zrúda.Fim je plný otrepaných klišé.A áno je to opäť duchovná cesta pre bohatých,aby našli zmysel svojho komfortného bezvýznamného života. Už ani neviem kedy som videl naposledy niečo s Johnom Voightom a nemal chuť mu rozbiť hubu.Hnusáci mu teda idú dobre. ()

Lacike

Tento film to bude mat tazke. Urcite to od vela ludi schyta ako nabozensko-dobrocinna agitka. Citlivejsim pravidelnym divackam produkcie od TV Hallmark to pravdepodobne pohladi srdiecko a utvrdi ich v tom, ze s laskou clovek dalej zajde a zivot bude krajsi. Ako myslienka filmu je pekna a ani ten vyrazny nabozensky podton by mi nevadil, ale je to podane tak extremne sladko, ze som sa skoro zakuckal. Mieru znesitelnosti to prekrocilo niekolkonasobne a uz som len cakal, kedy si tam vsetci zborovo zatlieskaju. Hlavne kvôli myslienke film neodstrelim, ale spracovanie je narocne jak ciernobiely nemy art o bengalskych chovateloch zakernych myvalov. P.S. Cas je k zenam riadne kruty. Po 18tich rokoch sa znova vo filme stretli Renée Zellweger a Greg Kinnear. Kinnear nahodil jemny sedivy odtien vlasov, ale inak v xichte vyzera stale rovnako. Renée vyzera jak matka tej pôvodnej roztomilej Renée na ktoru sa len velmi vzdialene podoba. Vlastne som ju spoznal len po hlase. Smutne. 3/10. ()

mirkath1

No nevím, co si mám myslet-tenhle film rozhodně stojí za to vidět.Má to sice jen 55%, ale podle mě je to silně podhodnoceno. Nikdo nechce slyšet příběh, jak se nějaký bezdomovec dostal na ulici. Málokdo si uvědomuje, že nějaký 60ti letý muž tam nespadl z nebe. Měl nějaký život a práci a historii-ne to nás vlastně ani nezajímá-vidíme jen špinavého a někdy násilného ,,týpka,, tak alou pryč. tenhle film, je podle skutečné události a s výbornými hereckými projevy. Pomalá stopáž, je tu plusem a ne mínusem ()

Malarkey

Během sledování filmu jsem si říkal, že Renée Zellweger je tu vysloveně k nepoznání. Den na to mi internet inteligentně nadhodil bulvární článek o Renée, kde jsem zjistil, že po plastikách je v podstatě opravdu k nepoznání. Je to ale jediný bod, který mi během filmu utkvěl v paměti. Lidská dramata se dají totiž natočit dvěma způsoby. Upřímně a lidsky nebo s církevní agitkou. No a tenhle je ten druhý případě. A odpustit si to opravdu mohli... ()

• Združenie amerických hudobníkov zažalovalo filmovú spoločnosť Paramount Pictures za to, že hudbu k filmu nechalo nahrať na Slovensku. Štúdio tak údajne porušilo ustanovenie kolektívnej zmluvy, podľa ktorej hudbu k filmom produkovaným v USA alebo v Kanade, musí Paramount nahrať v týchto štátoch. (Demigod)