Stejně tak jiný jako já

• USA Same Kind of Different as Me (více)

Inspirativní skutečný příběh na motivy bestselleru New York Times pojednává o kráse lidské duše. Úspěšný obchodník s uměním Ron Hall (Greg Kinnear) a jeho žena Debbie (Renée Zellweger) vedou zdánlivě dokonalý život. Když jsou však jejich víra a rodina podrobeny zkoušce, nečekané pouto s bezdomovcem (Djimon Hounsou) je zavede na pozoruhodnou cestu, na níž se zrodí přátelství na celý život. Snímek, který je kritiky veleben jako “silný a podnětný,” ukazuje, jak prostá laskavost dokáže všechno změnit. (HBO Europe)

silentname

Na konci "Same Kind Of Different As Me" som ostal spokojný. Myslím si, že životných príbehov podobných je síce veľa a človek sa neubráni tomu jemnému kresťanskému podtónu filmu, ale nejako ma to neiritovalo. Sú v ňom povedané dobré myšlienky, ktoré si z neho môže človek vziať, sú v ňom dobré herecké výkony a má určité momentky, ktoré ma skutočne dostali. Neviem ako to bude vnímať väčšina sveta, ale celkovo mi tie odkazy a myšlienky sedeli a dali dobré pocity. Takže za seba hovorím, že nemám moc čo vytknúť. Jediné, čo ma dráždilo bolo, že som absolútne nevedel zaradiť ten film, čo sa týkalo času. Film nám nepovedal, v akom horizonte sa nachádzame a tak som musel hľadať. Pochopil som, že to budú asi niekedy 90-te roky a mal som pravdu. Stretnutie Rona s Denverom sa udialo v roku 1998. Takže Vám ušetrím čas, aby ste toto nemuseli hľadať. Ostatné je celkom funkčné. Nie sú tu scénky, ktoré by ma iritovali, má to dobrý spád a tempo a uplynie to v podstate samo. Neviem či ho môžem odporúčať, lebo je dosť možné, že niektoré veci iných divákov budú frustrovať, ale za mňa hovorím, že som s filmom spokojný. Hodnotenie: B ()

Malarkey

Během sledování filmu jsem si říkal, že Renée Zellweger je tu vysloveně k nepoznání. Den na to mi internet inteligentně nadhodil bulvární článek o Renée, kde jsem zjistil, že po plastikách je v podstatě opravdu k nepoznání. Je to ale jediný bod, který mi během filmu utkvěl v paměti. Lidská dramata se dají totiž natočit dvěma způsoby. Upřímně a lidsky nebo s církevní agitkou. No a tenhle je ten druhý případě. A odpustit si to opravdu mohli... ()

eLeR

Dať manželstvu druhú šancu je obdivuhodné. Pomáhať bezdomovcom je pekné. Zdolávať chorobu a tráviť posledné chvíle života v kruhu rodiny a priateľov je fajn. Vytvoriť si priateľský vzťah s bezdomovcom a upevňovať ho celý život je skvelé. Napísať o tom knihu a chodiť o všetkom kade-tade rozprávať .. no nech sa páči. Len film bol nemastný-neslaný a totálne bez iskry .. akejkoľvek. Katastrofálne dialógy. A prečo tam nehrala tá Renée? ()

Arsenal83

Pomalé a nudné, ale s peknou myšlienkou. Zellweger nie je treba komentovať, škoda ale že s tými plastikami neprišla skôr. Namiesto Charlize Theron by dnes za film Monštrum mala Oscara ona a bez použitia masiek. ()

Marze

Film podobný křesťanské empatii se silným vzkazem, který je bohužel podán těžkopádný přeslazeným způsobem, který diváky vycházející z kina uvrhne do diabetického komatu. ()

seale

Náboženská agitace tady docela pasovala a podtrhovala smysl příběhu. Čistý, milý a relaxační snímek. ()

Lacike

Tento film to bude mat tazke. Urcite to od vela ludi schyta ako nabozensko-dobrocinna agitka. Citlivejsim pravidelnym divackam produkcie od TV Hallmark to pravdepodobne pohladi srdiecko a utvrdi ich v tom, ze s laskou clovek dalej zajde a zivot bude krajsi. Ako myslienka filmu je pekna a ani ten vyrazny nabozensky podton by mi nevadil, ale je to podane tak extremne sladko, ze som sa skoro zakuckal. Mieru znesitelnosti to prekrocilo niekolkonasobne a uz som len cakal, kedy si tam vsetci zborovo zatlieskaju. Hlavne kvôli myslienke film neodstrelim, ale spracovanie je narocne jak ciernobiely nemy art o bengalskych chovateloch zakernych myvalov. P.S. Cas je k zenam riadne kruty. Po 18tich rokoch sa znova vo filme stretli Renée Zellweger a Greg Kinnear. Kinnear nahodil jemny sedivy odtien vlasov, ale inak v xichte vyzera stale rovnako. Renée vyzera jak matka tej pôvodnej roztomilej Renée na ktoru sa len velmi vzdialene podoba. Vlastne som ju spoznal len po hlase. Smutne. 3/10. ()

kaylin

To poselství je celkem pěkné, ten příběh není vyloženě nezajímavý, ale mám pocit, že se s těmi křesťanskými agitacemi trochu moc roztrhl pytel... I když se to snaží skrýt za lásku, pořád je v tom křesťanský bůh... A pak je tu Renée Zellweger, z které se stal prostě někdo jiný a je neskutečně nezajímavá. ()

vydumnica

V porovnani s knihou trosku sklamanie...a R. Zellweger mam rada, ale do tejto roly sa podla mojho nazoru akosi nehodila...60% ()

majo0007

Ehm... Renée Zellweger... Kebyže nie je uvedená v titulkách, ani neviete, že tam hrá hlavnú úlohu. Panebože, niekdajšia prirodzená kráska sa zmenila na umelú atrapu a odporúčam jej zažalovať plastických chirurgov za sfušovanú robotu. Tá jej nenormálna vizáž ma po celý čas maximálne iritovala a skazila celý film, v ktorom nájdete všetky možné súčasné klišé (nevera, rasizmus, rakovina), a ktorý nesklame hlavne naše nežné polovičky a predajcov kapesníkov. ()

Johnny.ARN

Len ďalšia sociálna dráma, kde cigán plače, ako musel robiť na bavelne, aký mal ťažký život, do toho nejaká ta rakovinka, hlboké dialógy a rozpadnutá rodina samozrejme. Aneb keď boháči nevedia čo od rozkoše. 1 z 5 ()

BOURQUE

Film, ktorý dokáže osloviť ľudí s otvoreným srdcom. R. Zellweger výrazná len v druhej polovici. Pekné myšlienky, dojímavý záver a citáty. P.S.: R. Zellweger nenávratne „propadla“ plastiky a botoxu. Opravdu obrovská škoda!! Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

Olík

“Když jste cenný pro Boha, začnete být cenný i pro Ďábla”. Inspirativní příběh pojednávací o kráse lidské duše….může být, ale. Nevím, jak to celé funguje v bestseleru Lynna Vincenta, ale tady se mi z toho všeho motá hlava jako na řetízkáči. Záchrana manželství, boj s těžkou nemocí, pomoc potřebným, náboženská agitka, mezigenerační vztahy, do toho „pokrevní bratrství“ s bezdomovcem…..když ten začal vzpomínat na pole s bavlnou, tak se už se o mne fakt pokoušela. O kvalitním poselství se ani nemusíme bavit, každopádně cesta k němu je trnitá jako k Šípkové Růžence. ()

dalziel

Ak budu v najbližšej dobe natáčať nejaký zombie film,René bymala byť jasna volba.To je hrozná zrúda.Fim je plný otrepaných klišé.A áno je to opäť duchovná cesta pre bohatých,aby našli zmysel svojho komfortného bezvýznamného života. Už ani neviem kedy som videl naposledy niečo s Johnom Voightom a nemal chuť mu rozbiť hubu.Hnusáci mu teda idú dobre. ()

desade

majo0007 ma navnadil na vizáž Renée Zellweger, tak som si pozrel aspoň trailer... a má pravdu, plastici zo Zellweger odstránili to, čo ju robilo Renée. Je to na basu! Ale kto chce kam, pomôžme mu tam! ()