Rozpočet $-miliónovTržby USA $152,961Tržby Celosvetovo $-(3.2.2010)

Bylo docela zajímavé si po té záplavě amerických filmů noir pustit také francouzský. Jiná kultura, jiná národní mentalita atd. Nicméně i tak mě to příliš nebavilo. Příběh nebyl špatný, ale děsně roztahaný a podávaný strašně nudně a nezáživně. Nevytvořil jsem si žádný vztah k postavám. I když to bylo dobře natočené, nezanechalo to ve mě žádný větší dojem. Nicméně na druhou stranu jsem rád, že jsem to viděl, neboť v žádném americkém filmu z této doby nebudu možnost mít vidět (kladnou) postavu fotografky, která fotí ženské akty. Ta cenzura ve Francii přeci jenom nebyla tak prudérní jako v USA.(8.8.2011)

Dobře zahraná primitivní kriminálka, na které je nejzajímavější koukat se na Bliera, který tou dobou měl ještě skoro všechny vlasy.(18.10.2015)

Režie po zásluze oceněna, raný Clouzot točil filmy stejně dobře jako raný Hitchcock, ale oba měli problém v té době s průměrnými scénáři. Druhá polovna filmu je už tak předvídatelná, že si dnešní divák nezaujatě odškrtává jednotlivé svědky a ví, že už ho nic překvapivého nečeká. Ovšem první polovina je skvělá, a úvodní zrod písničky nezapomenutelný.(10.2.2012)

Dejovo konvenčná a nevýrazná detektívka, ale podaná sviežim a sympaticky žoviálnym (francúzskym) strihom.(10.8.2010)