Evropské filmové ceny 2014 (TV pořad)

• Lotyšsko

2014 European Film Awards

Publicistický

Lotyšsko, 2014, 90 min

Komentáře uživatelů k TV pořadu (3)

• Enšpígl

Já sem samozřejmě moc rád, že HBO nám zprostředkovová předávání Evropských filmových cen, ale tady se bohužel něco porouchalo na trase moderátor - publikum. Na vydařené forky publikum prakticky nereagovalo a tak začaly přibývat forky trapnější. Moc hezká děkovačku měl někdo, jehož jméno jsem stačil zapomenout, přestože herce znám, hrál i v Potterovi, který řekl, že je srovnávat filmy je stejný jako ochutnávat ovocnou mísu, každý ovoce chutná jinak a nedá se srovnávat. To je svatá pravda. Pak se mě ještě líbila děkovačka od Marion, která byla bohužel přes sms. Evropani pochopili že v produkci nemůžou konkurovat američnům, takže se vše omezuje na okruh vyhlášení nominací - vyhlášení vítěze - děkovačka - slovní pokud možno vtipný předěl- vyhlášení nominací....... . Má gratulace letí do Polska nejen za Idu, ale i paní Agnieszce Odorowicz, protože ona jako ředitelka Polského filmového institu dokázala udělat z Polské kinemtografie za několik let filmařskou velmoc. Moc bych si přál, aby u nás skončil jednou provždy kamárdšoft a obchodní politizace filmového řemesla (že pane Sedláčku a pane Renči ) našli jsme svou Agnieszcu a udělali z český kinematografie zářivej šperk.(21.12.2014)

Za Liv Ullmann(20.12.2014)

• bohemia_regent

V titulcích pořadu uvedeno: název The 27th European Film Awards; režie Dainis Klava; režie ceremoniálu Michael Maier; země původu Německo.(1.2.2015)