Příběh života

(TV seriál)
  • Velká Británie Life Story
Dokumentární
Velká Británie, 2014, 6x51 min

Budeme sledovat živočichy všech možných druhů, jak se snaží překonávat překážky, které před nimi stojí v každé etapě jejich života. Někteří jsou silní, jiní mazaní a vynalézaví. Po každém úspěchu jsou jednotlivci o krok blíž k zanechání potomstva, což se svým způsobem rovná dosažení nesmrtelnosti. Cesta životem začíná s každou novou generací znovu. A tak to chodí nespočet milionů let. (Česká televize)

Arsenal83

Krátky a výstižný komentár užívateľa Lima popisuje všetko. Tu nejde len o nádherné, detailné, spomalené zábery, pri ktorých sa tají dych, ale o to nádherné posolstvo, že život je krásny a treba ho chrániť nielen medzi ľuďmi, pretože zvieratá sú zdá sa mnohokrát citlivejšie ako my sami. Pán Attenborough ostane navždy kráľom prírodopisných dokumentov. ()

Lima

Ta scéna v posledním dílu, jak sloni v zadumání citlivě osahávají kosti svých zemřelých druhů, mě skoro dohnala k slzám. Lidi by se mohli od zvířat co učit, jejich lásku, empatii, citlivost k bližním. Zvířata jsou nádherná a bez nich by život neměl smysl. ()

Autogram

Dokonalosť sama. Ani neviem, či písať o perfektných záberoch, pútavom príbehu, raz veselom, inokedy smutnom, alebo o zladení komentára. V českej verzii je Alfred Strejček bez konkurencie. BBC vždy prekvapí novými nápadmi, tentokrát ma ohromil súboj kolibríkov nasledovaný súbojom kolibríka so včelami. To všetko v takých detailoch, že som sa neodvažoval ani žmurknúť, aby mi niečo neušlo. ()

oasismanik

Poznáte to, pozeráte /nielen/ nejaký dokument, vychutnávate si každú sekundu so zatajeným dychom a hovoríte si, že nič lepšie už zrejme nikdy neuvidíte. A potom príde niečo dalšie a potom dalšie a dalšie. Dokumenty od BBC s komentárom Attenborougha sú vždy 100% -tná záruka kvality po absolútne všetkých stránkach. Denníky z natáčania na konci sú dokonca ešte lepšie ako samotné zábery, občas si ani neuvedomujete koľko mesiacov a nocí bez spánku tvorcovia obetujú pre čo i len 3 minútovú scénku. Ach...toto by som mohol pozerať donekonečna. ()

Primitive

Seznámení s některými z nejvypjatějších a nejzajímavějších výzev, kterým musí během svého života čelit zvířata po celém světě. V šesti dílech, představujících jednotlivé životní etapy, nahlédneme do konkrétních momentů z příběhů různých živočišných druhů, od nepatrných kudlanek až po majestátní plejtváky. Úchvatné záběry, při kterých navíc divák zažije spoustu různých emocí. Pobavení, u často až komických situací, totiž pravidelně střídá dojetí při pohledu na nesmlouvavou krutost života. Ze všeho nejvíce však převládá údiv. A to nejen nad krásou přírody jako takovou, ale i nad neskutečně detailní a precizně provedenou prací kameramanů. Zkrátka, další z řady dokonalých dokumentárních zážitků z produkce BBC Natural History Unit. ()