Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V lese za šumavskou vesnicí Podlesí se v mělkém hrobě najde nahé tělo mladé ženy. Někdo ji zavraždil a tvář jí polil kyselinou, aby znesnadnil její identifikaci. Policie z Kašperských Hor se nemá čeho chytit, jejich jedinou stopou je malé tetování na ženiných zádech. Brzy zjišťují, že se jedná o pohřešovanou Alenu Kloudovou, která pracovala jako zdravotní sestra v klatovské nemocnici. Motiv mohl mít jak její bývalý přítel, tak partner její matky, který ji v minulosti sexuálně obtěžoval. Zároveň je tu majitel nedaleké chaty Blažek, který mladým dívkám zprostředkovával práci v Německu. Zabil ji někdo z těchto tří mužů, nebo za její smrtí stojí někdo další? (TV Nova)

(více)

Recenze (13)

ChrisChilly 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak a už jsem ty čtyři hvězdy dala 😃. Asi mi tenhle seriál bude opravdu chybět. Poslední epizoda se povedla i z hlediska krimi zápletky. Vzpomněla jsem si, že s obdobným motivem se pracovalo i v Kriminálce Anděl. Tím ale netvrdím, že tvůrci opisovali. Vybavuji si skutečně pouze základní dějovou linku a to, že tam hrál Dadák, takže ještě tohle je takový společný jmenovatel. Zpět k Modravě – mrzí mě, že závěrečný díl neudělali delší a víc se nenimrali v soukromí postav. V jiných kriminálkách to ráda nemám, ale sem to patří. Loučím se tedy se seriálem, který byl pohodovým, detektivním guilty pleasure. ()

rakovnik 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Námět hlavního případu vraždy nebyl původní, ovšem i skuteční pachatelé nemají nekonečnou fantazii. Šuplík pana Majora byl sice opět z ranku "udám se sám", ale takový milý... Rád jsem viděl staré známé, ty mladé špatně dabované už méně. Příjemně strávený nedělní večer u pohodové kriminálky mi bude chybět. ()

Reklama

ArthasKarfa 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První díly a série byly v určitých ohledech podobné, ale tady je těch absurdit a postav, které se tam nehodí až příliš, nehledě na počet vražd na malé Šumavě. To jak kromě vraždy vždy najdou ještě pachatele 10 let starých přípádů je sice velkolepé, ale často až moc banální. Pořád je tam příroda Šumavy, záběry hezkých míst a občas replika nějaké původní postavy. Jinak docela děs a další série bych se velmi bál. ()

otík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

A máme tu zlatou tečku seriálu. Dva obstojné detektivní příběhy - první je 5 let stará loupež na poště, kterou major Koutný tehdy nevyřešil, a tak se teď k případu spolu s policisty Pepou Vítkem a Pavlem Votavou vrací, aby konečně našli pachatele loupeže. Druhý případ je výrazně komplikovaný a tentokrát opravdu dobrý. Našla se mrtvá žena s obličejem znetvořeným kyselinou, nikdo neví, kdo to je a odpovídá popisu dvou hledaných osob. K tomu tu máme z banky vyvedených 30 milionů korun. Tohle byl opravdu velmi dobrý a zároveň příběh s velmi drsným pachatelem. Až z toho zamrazilo.  Těhotná Modrava se na závěr dočká happyendu a ještě oslavíme svatbu recepční Marie s masérem Rudlou. Prostě závěr, jak se na novácký seriál patří - svatba, buchta, latino tanec, záběr na všechny herce celé série, přípitek, snový záběr na Šumavu. ()

sorrow 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak to máme za sebou. Poslední epizoda opět plná nesmyslů jak bankovní úřednice do Německa s 20 milióny utekla a chtěla žít s těmito prostředky do konce života jako prasátko v žitě, k tomu návdavkem opět vyšetřen další Koutného pomníček, aby už mohl v klidu rybařit v důchodu. Zloděj z pošty má několik let ukryté peníze v jakési druhé chatě v lese (kdo je vlastník té chaty, policie ji nikdy neprohledala, nevěděla o ní???), navíc chaty se vykrádají každou chvíli, není to zrovna bezpečný úkryt pro 600 papírů, ač peníze ukryty za prkénkem, neměl bych klidné spaní. Ten pán potřeboval zrovna 6 tisíc na injekci pro manželku o které Koutný samozřejmě ví, že zrovna tato injekce stojí oněch 6 tisíc, a tak v chalupě se už najde jen 594 tisíc, přesně. Uniformovaní policisté si hrají na detektivy bez uniforem a řídí je policisté v důchodu 😊 Trochu jako když v amerických filmech Policejní dohled nebo Sledování takto sledovali Emilio Estevez a Richard Dreyfuss, to byli ale opravdu detektivové. To oddělení v Kašperkách by bylo bez těch dvou důchodců úplně v řiti… Co je na celém seriálu to nejhorší, když pominu kupu všech nesmyslů, kterými je seriál provázen, je ale osoba Norrisové. Nic proti ní, já mám tuto herečku opravdu rád (např. filmy Václav, Ve stínu), ale v tomto seriálu působí tak toporně, vlastně nehraje, jen chodí a trousí texty, žádný výraz ve tváři, žádný úsměv, stále ve stejných hadrech s kabelkou na rameni obchází adresy a ptá se, dialogy i výslechy, příšerné. Takže pane Soukupe, děkujeme za vaši solidní tvorbu do roku 1992, už méně děkujeme za tvorbu o poznání horší od roku 1993 a přejeme hezký důchod na Šumavě. ()

Galerie (30)

Zajímavosti (1)

  • Velká část této epizody se natáčela v obci Annín. (ArthasKarfa)

Reklama

Reklama