• knihovna
  *

  Od odpadu to dělí pouze pěkná šumavská krajina. Chápu, že není jednoduché napsat dobrou detektivku. Ale tohle je moc. Většina aktérů ( včetně zločinců ) jsou jak po lobotomii. Příklad manželka - černá vdova - ona zdědí dvakrát obrovský majetek a pracuje přitom jako zdravotní sestra? Ten co ho hrál pan Žák si zvolí za místo odmontování matic z auta parkoviště s hlídanou kamerou, jejíž záznam musí poté vymazat a vrhnout tak na sebe podezření? A to ho nenapadne, že majetek připadne ženě společníka, která ho k prodeji nejspíš přiměla, takže se dostane z deště pod okap? Vynechám perly typu povolené přední kolo zaviní smrtelnou nehodu - opravdu ta šance je hodně malá, nebo údajný úžasný nápad s porovnáním hlasů - já pana Žáka poznal hned. No prostě amaterismus, slabota. Bohužel. Předpokládám, že ztracený kamarádův syn bude jako červaná nit propleten do dalších dílů, pokud ne, tak to je slabá vata na vyplnění času. Jinak uživatel sorrow to pěkně vystihl.(29.8.2017)

 • mira007
  ***

  Policie Modrava je taková neškodná oddechovka, na kterou se hezky kouká, ale proč proboha v prvním dílu druhé řady jsou všichni unavení, nasraní, bledí úplně komplet všichni? Nejprve jsem si toho všiml u Norisové, která to točila nemocná nebo po nějaký kalbě ale oni všichni tam nejsou úplně fit. To je můj nejsilnější a nejnečekanější poznatek. Jinak krimilinka je taková jednoduchá, Šumava hezká.(29.8.2017)

 • DAPDO
  *

  Když jsem po první sérii psal, že není problém odhalit pachatele po dvaceti minutách, začátek druhé série se posunul ještě na vyšší level. Pravidlo komerčních televizí, že pachatele hraje známej herec bylo zase neporušeno a potom, co se objevil Zdeněk Žák, tipl jsem si nahlas, že to bude on. Doma už mě začínaj podezřívat, jestli k těmhle seriálům nepíšu scénáře...Jinak samotnej díl popsal víc než obsáhle uživatel sorrow a dávám mu za pravdu, líp to nešlo napsat.(28.8.2017)

 • sorrow
  **

  Policisté na Modravě nejsou moc bystří. Jen jsem viděl toho herce Žáka, řekl jsem, to je vrah. Proč policisté podezřívají mechanika nebo starou Prokešovou, měl snad někdo z nich přístup do uzamčené kanceláře firmy, aby smazal záznam z kamer? Od začátku bylo jasné, že jediný Žák měl motiv (společník Prokeš chtěl prodat svůj podíl ve firmě) a současně i přístup k záznamu z parkoviště, který byl smazán. I z toho zamlženého telefonátu byl hlas herce Žáka celkem k poznání. Ty české kriminálky jsou už tak průhledné, skoro celý díl nás policisté vodí za nos, protože pátrají nepochopitelně úplně špatným směrem a pak vše rozlousknou v posledních deseti minutách. Hláška Tomsy při porovnávání tří hovorů: "Toho bych tedy nečekal" byla už fakt moc, kriminalista zjistil vraha v době, kdy každému divákovi už byl objednatel vraždy dávno znám. A proč se vůbec v tomto díle řešil případ František? Aby se ukázalo, že Modraváci všechno nevyřeší, aby díl naplnil povinnou minutáž dílu, tedy zaplácl se řešením Františka nějaký čas, fakt nevím??? Mimochodem vysloužilý policista v důchodu z chatové oblasti je opravdu naprosto geniální machr (to už předvedl v první sérii), ze všech případů, které kdy řešil si i po letech vždy pamatuje všechny detaily... A proč Žák, který firmu vydupal ze země prodal Prokešovi nadpoloviční podíl firmy? To se obvykle nedělá, kdy si původní majitel vždy ponechá většinu min. 51 %, aby nadále firmu ovládal a aby mu nový společník nemohl firmu prodat. No když už takovou kravinu udělal, asi se pak nemůže divit, že Prokeš chtěl firmu prodat... Dávám 2 hvězdy a budu doufat v lepší a méně průhledný scénář v dalších dílech.(27.8.2017)

 • triatlet
  *

  Jaroslav Satoranský v roli vyšetřovatele je přesvědčivý jako major Zeman v akci. Když říká, že řeší jeden starší případ, tak jsem přemýšlel, jestli nějaký z doby normalizace :-) Baví mě obědové dýchánky policistů z Modravy - vezmou si tácy, sednou si mezi dav komparsistů, kteří si vychutnávají jídlo, a vedou kecy o pachatelích :-)(28.8.2017)

 • - Scéna nehody se musela natočit na první dobrou, protože kvůli rozpočtu si nemohli tvůrci dovolit kupovat a upravovat další auto. (Duoscop)

 • - Natáčelo se v Kašperských Horách a Srní. (M.B)