Johnny Balraj (Ranbir Kapoor) žil v Bombaji na ulici, dokud mu nedal příležitost bohatý mafián Kaizad Khambatta (Karan Johar). Johnny teď vede jeho luxusní klub Bombay Velvet, kde zpívá Rosie Noronha (Anushka Sharma), a zároveň pro něj dělá špinavou práci a odklízí nepohodlné lidi. Píšou se šedesátá léta a v Bombaji plánují postavit nové budovy a obrovská obchodní centra. Na tom se přiživují úplatní politici, stavbaři i mafián Kaizad. Také Johnny chce svůj podíl, na což ale jeho šéf a ostatní mocní nehodlají přistoupit. (rikitiki)

Martin741

Reziser Anurag Kashyap je celkom zrucny rejza, toto je vsak len reziserska rutina, az moc inspirovana Hollywoodom. Ono zase Jak vznikol Bollywood ? Spojenim dvoch slov -mesta Bombay a Hollywoodu. Hollywood je mensi, ale slavnejsi a starsi. Bollywood je mladsi ale zase vacsi - myslene nie rozpoctami filmov, ale poctom ludi, ktori pozeraju indicke filmy. Kazdopadne tento ma aspon miestami slusne tempo, dialogy obcas lepsie, obcas horsie, asponze reziser tocil v exotickych exterieroch - silne pochybujem, ci to boli kulisy, tie exteriery : 55 % ()

StanislachKo

Tak toto bol rozhodne nečakaný zážitok. Typická hollywoodska gangsterka z čias, keď zažívala svoju najväčšiu slávu, akurát tam hrajú indovia. Žiadne príznačné tancovačky, či prehrávanie. Nič z toho, ba dokonca extrém aj na druhú stranu, toľko krvi som v žiadnom indickom filme ešte nevidel. Akcia bola ok (záverečné jatky boli citeľne predvídateľné, ale na coolovisti im to neuberá), Anushka je nádherná žena a nikdy mi nenapadne sústrediť sa, či nejak hodnotiť na jej herectvo, Karan je supernebezpečný zloduch s náznakom homosexuality a Ranbir Kapoor... Na to, že má (z dnešného hľadiska fest) priblbý účes a váži asi okolo 70kg, je neskutočne psychopatická a tvrďácka postava (taká bollywoodska odpoveď na poňatie termínu "Big Fish" a konk. Jamesa Cagneyho umierajúceho na plátne hneď v úvode filmu). A posledná vec: plusový zážitok sa dostavuje vidieť to s vedomím, že to je true story. Gangsterkáči, čo tu ste... Toto by sa Vám aj napriek krajine pôvodu mohlo páčiť. ()

rikitiki

V retro sépiovém zabarvení překrásně nasnímaný nesourodý chaos. Šedesátý léta jsou to jak vyšitý, za výpravu museli utratit neskutečný majlant, střih si různě hraje - především s novinovými titulky, ale dojem z filmu je roztříštěnost, náměsíčné dialogy a nesouvisle poskládané scény, kdy jsem často nevěděla, co a proč se děje. Historka o malém gangsterovi, který příliš vyrostl a chtěl se stát velkým zvířetem, je zasazená do stavebního boomu 60. let, na kterém chtějí vydělat všichni úplatní politici i mafiánští podnikatelé a nějakého pouličního grázlíka, co teď pro svého šéfa vraždí nepohodlné lidi, nechtějí pustit k lizu. _____ Hlavní hrdina je podaný sympaticky, přestože jeho činy vypovídají o tom, že je to psychopat. Zpěvaččiny písně nic moc - až na tu úvodní. Herecké výkony snaživé. SHRNUTÍ: Na druhou stranu: v kterém jiném indickém filmu uvidíte fotku, jak Brežněv líbá Dubčeka? ()

Andrea1717

Bombay velvet.... dosť nudná záležitosť, gangsterky nie sú moja šálka kávy, aj keď atmosféru a hudbu týchto čias naozaj môžem, v tomto filme zrejme aj kvôli dĺžke a poňatiu ma to nudilo. Od 2,5 hodinového filmu čakám z času načas nejaké "prebúdzačky" ale tu sa nekonali. Jedniný, ktorý tento film pozdvihol bol Ranbir, zvláštna postava, ale on mi proste do takýchto rolí sedí. Scenár je dosť rozťahaný, postavy nedokreslené, piesne dosť jednotvárne, koniec predvídateľný aj keď som myslela, že pre oboch bude fatálny. Anushka, nech mi to prepáči, tu na mňa pôsobila ako stará vyslúžilá "sociálna pracovníčka", aj keď v poslednej piesni to malo nejaký náznak emócií, tento film je strašne nezapamätateľný... ()