Brothers

Akční / Drama / Sportovní

Indie / USA, 2015, 156 min

• Vykuk

Takové hodnocení za tohle? Opravdu? Jako jo, v jistých ohledech je to velmi kvalitní kousek, vizuál a hudba super, ale je to typicky indická záležitost, tedy přidání tanečků a zpěvů to fakt hází do kytek. Všechno je navíc strašně roztahané, až to otravuje a pasáže s vysvětlováním minulosti jsou naprosto zbytečné a též otravné, bylo naprosto jasné, o co šlo, tak nač tím zapráskávát čas. Představitel otce tu roli prožívá tak, až to hezké není.. no škoda, navíc nechápu, proč kopírují Warriora, kdyby udělali vlastní počin s trochu jinou zápletkou, rozhodně by udělali líp.(18.11.2015)

Napriek tomu, že filmy o športe nemusím, tieto bitky mi veľmi športové neprišli takže film bol skvelý. Ono tu o tie fyzické boje veľmi ani nešlo, boli len kulisou pre omnoho sofistikoanejšie vnútorné boje hlavných postáv. Film mal úžasnú hudbu, aj keď zase bez titulkov a aj keď sa opakujem, je to škoda. Dej filmu postupne graduje a drží diváka neustále pri pozornosti. Malé hudobné video si tu strihla Kareena, veľmi pekné.(25.11.2017)

No upřímě docela zklamání. Je tady docela silný životní příběh dvou bratrů, ale já se těšil na dobrý MMA fighty, což se mi nesplnilo. Co se mi líbilo byly natočené scény ze stadionu a atmosférou, která vás vtáhne do děje, ale to je až na konci filmu. Těch 10 fighterů vypadalo taky cool, ale ty boje nic moc. Docela zklamaní no.(26.12.2015)

Sentimentu tam bylo tolik, až mě to rozesmálo. Při závěrečném, jakože děsně osudovém souboji dvou bratrů. už byl sentiment tak laciný a přímočarý, až jsem několikrát vyprskla smíchy nahlas. Můj důvod ke shlédnutí filmu byl Malhotra, protože je to fakt kusanec. Roli málomluvného rváče, který chce vítězstvím vymazat křivdy z dětství a získat otcovo i bratrovo uznání, si asi fakt užil a ve finále jeho pohledný obličej vypadal jako kus krvavé sekané. ____ Indický nacionalismus má v příběhu o mezinárodním zápase podstatně navrch, takže divák musí přetrpět vyobrazení cizích zápasníků jako méněcenných hajzlů - vrcholem je představení německého bijce jako toho, "který pochází ze země, která dala světu samotného Hitlera." ___ Jsem ráda za poznámku uživatele tombac, že zápasy MMA ve skutečnosti takhle nevypadají, protože ve filmu porušili kromě fyzikálních i jejich sportovní pravidla. Jako: Ufff. Kdyby byly legální takové zabijácké surovosti, už by v Indii mohli rovnou zavést gladiátorské zápasy a házení křesťanů lvům.(25.5.2018)

Warrior je poněkud rozporuplný materiál z hlediska vhodnosti pro bollywoodský remake, protože v Indii sice mají rádi vypjatá rodinná dramata, ale zase nemají žádný vztah k MMA. Malhotra tohoto zdánlivého nedostatku využil tak, že do filmu zapojil výrazný nacionalistický podtón narážející na obecnou mizérii indického vrcholového sportu - Indie prostě pořádá svůj první MMA turnaj, v němž chce ukázat, že se místní bojovníci z ulic a nelegálních zápasů dokáží vyrovnat profesionálům ze zahraničí. Aby se více jak hodinová soubojová pasáž rychle neokoukala, má každý zahraniční zápasník zcela distinktivní styl vycházející z národnostních stereotypů jakoby vypadnuvších z videoher typu Street Fighter (mrštný "kung-fu" Číňan, Brazilec s pohyby fotbalisty). Vrcholem je uvedení Němce Lucy, který je moderátorem představen jako bojovník "z Hitlerovy země" :) Jako režisér Malhotra opět sáhnul po expresivním stylistickém řešení, v němž souzní výrazná výtvarná stylizace, burácivá hudba a vypjaté herectví. V Agneepath to fungovalo perfektně, Brothers jsou ale přeci jen v jádru komorním vztahovým dramatem a přemíra excesu je tak místy posouvá na hranici mezi expresivností a hysteričností.(8.11.2015)