Brothers

Akční / Drama / Sportovní

Indie / USA, 2015, 156 min

Warrior je poněkud rozporuplný materiál z hlediska vhodnosti pro bollywoodský remake, protože v Indii sice mají rádi vypjatá rodinná dramata, ale zase nemají žádný vztah k MMA. Malhotra tohoto zdánlivého nedostatku využil tak, že do filmu zapojil výrazný nacionalistický podtón narážející na obecnou mizérii indického vrcholového sportu - Indie prostě pořádá svůj první MMA turnaj, v němž chce ukázat, že se místní bojovníci z ulic a nelegálních zápasů dokáží vyrovnat profesionálům ze zahraničí. Aby se více jak hodinová soubojová pasáž rychle neokoukala, má každý zahraniční zápasník zcela distinktivní styl vycházející z národnostních stereotypů jakoby vypadnuvších z videoher typu Street Fighter (mrštný "kung-fu" Číňan, Brazilec s pohyby fotbalisty). Vrcholem je uvedení Němce Lucy, který je moderátorem představen jako bojovník "z Hitlerovy země" :) Jako režisér Malhotra opět sáhnul po expresivním stylistickém řešení, v němž souzní výrazná výtvarná stylizace, burácivá hudba a vypjaté herectví. V Agneepath to fungovalo perfektně, Brothers jsou ale přeci jen v jádru komorním vztahovým dramatem a přemíra excesu je tak místy posouvá na hranici mezi expresivností a hysteričností.(8.11.2015)

• Cinematrix

Já tomu nerozumim. Na ČSFD vznikla nová móda, a sice dávat vysoké hodnocní filmům z přeslazené indické, ponuré severské, kolikrát i nepochopitelné maďarské a bůhvíjaké ještě produkce. (Nabouchám tomu hodně hvězd, protože to neni americký a já budu vypadat jako znalec) Nestydím se říct, že takové filmy mě doslova ubíjejí svou rozvleklostí a snahou o co nejvěrnější zpodobnění reality, kterou si mohu prožít při každodenní cestě do práce. U toho nemusím relaxovat u filmu. Warrior byl naprosto skvělý film, o čemž svědčí i to, že si ho "indiáni" chtěli natočit taky. Bohužel Nick Nolte a Tom Hardy jsou jen jedni. Dějová linka zde byla naprosto okopírovaná podle originálu, jen přeslazenější a s horšími herci a MMA souboje jsou zde hodně přitažené za vlasy, aby to vypadalo líp než originál. Ale každý, kdo někdy zápasil v ringu, o tomhle ví své. Takže všem fanouškům skvělého Warriora doporučuji, aby se tomuhle indickému veledílu vyhnuli na sto honů.(17.8.2017)

Napriek tomu, že filmy o športe nemusím, tieto bitky mi veľmi športové neprišli takže film bol skvelý. Ono tu o tie fyzické boje veľmi ani nešlo, boli len kulisou pre omnoho sofistikoanejšie vnútorné boje hlavných postáv. Film mal úžasnú hudbu, aj keď zase bez titulkov a aj keď sa opakujem, je to škoda. Dej filmu postupne graduje a drží diváka neustále pri pozornosti. Malé hudobné video si tu strihla Kareena, veľmi pekné.(25.11.2017)

Vynikající Remake pro mne né příliš atraktivního Warriora. Film by se dal rozdělit na dvě části, kde v první se seznamujeme s příběhem a postavy, kde všichni zúčastnění odvádí solidní herecké až teatrální výkony a fungují překvapivě i emoce s empatizmem. V druhé části nám Brothers nabízí hodinu a půl nervy drásající MMA jízdu, která překonává doposud vše viděné z tohodle ranku. PLUSY: Úžasně natočený Stadion arény, vysílající se živě a svou atmosférou Vás natolik vtáhne, že máte pocit, že sedíte v hledišti a fandíte s fanoušky i s diváky celé Indie, 10 protivníků, každý z jiné krajiny a o každém se dozvíme zajímavosti z minulosti, což pokládám za velké plus, nejlepší tréning a příprava, který se vysmívá i Rockymu, perfektní soundtrack během celého filmu, emoce tak silné, že půlku filmu držíte kapesník v ruce a to nejdůležitější souboje!!! Úžasná kamera, solidní choreografie, každý bojovník je v perfektní fyzické kondici ( někteří jsou nehorázné zvířata.. Great LUCA,Brazilčan či frajer ze Šaolinu!!) to vše podpořené vtahující atmosférou, charismatem, autentičností a lidstvím. Celý film řvete, nadáváte, fandíte, potíte se a z nosu Vám radostí teče krev podobně jako zúčastněným v ringu. Nářez, který Warriora sundal jak po stránce akční, tak emoční. Nevadila ani stopáž, nevytýkám nic. 95%(1.11.2015)

Indicky Remake Warriora. Hm. Nakoniec to dopadlo dost slusne. Najväcsim plusom je, ze aj ked je pribeh dost podobny, tak celkove spracovanie je dostatocne odlisne na to, aby mal vznik remaku zmysel. Len neviem, ci to beznemu europanovi sadne pretoze sa dockame vsetkych klasickych neduhov Indickych filmov. Premrstenu stopaz, jednoduchsie napisane postavy, teatralne herecke vykony, hudobne vystupy bez ktorych by to v Indickom filme fakt neslo atd. Na druhej strane postavy funguju na jednotku a dokazali vo mne vyvolat patricne emocie, Predstavitel otca a starsieho z bratov su neskutocne charizmaticki herci, takze si ma podmanili a ich pribeh ma zaujimal. Len skoda, ze som sa o nich dozvedel kazdu jednu zbytocnu prkotinu bez ktorej by som sa obišiel a film mohol byt kratsi kludne aj o hodinu. Hudobne cisla sa dali vydrzat, lebo soundtrack sa fakt vydaril a ustredna tema je famozna. No a bitky? Tie su slusne, ale su v takom tom realistickom MMA style, ktory nemusim. Ja mam radsej akrobatickejsie bitky s dychvyrazajucimi kaskaderskymi kuskami. Objektivne by som im vytkol len to, ze nepôsobili prilis drsne a ku kontaktom medzi supermi prilis nedochadzalo. Takze vysledkom je zaujimavy exoticky remake, ktory rozhodne odporucam jak fanusikom originalu, tak aj ludom, ktori doteraz ziadny Indicky film nedopozerali. 7/10.(16.11.2015)