Korunovace Alžběty II. (TV film)

• Česko

Korunovace Královny Alžběty

Coronation of Queen Elizabeth II, The

Dokumentární

Velká Británie, 2012, 90 (50) min

A o5 je zde můj problém – hodnotit dílo jako takové anebo aktéry?! Alžběta II. je úžasná dáma a to v každé etapě jejího života, film byl velice poučný. Musí být velice povznášející mít v čele státu (neřku-li impéria) obdivu hodnou osobnost. Nemohu se zbavit pocitu, že s tou „demokracií“, všeobecným volebním právem a volenými zástupci to nebyl krok správným směrem. Jak Alžběta II., tak i jiní šlechtici se řídí heslem: „Sloužím“. Jaké heslo by si na štít psali naši volení zástupci nechám na každém z vás. Nevadilo by mi být poddaným Her Majesty.(26.4.2016)

Dokument složený z autentických černobílých i barevných záběrů z doby příprav na korunovaci a hlavně ze dne korunovace britské královny Alžběty II. v roce 1953. K tomu odborný komentář a dokument je hotov. Není to žádná extra dokumentární třída, ale rozhodně tento snímek ukáže události korunovace královny, což není tak častý historický počin. Obsahově poučné a zajímavé, ale způsobem výroby nepřitažlivé.(12.9.2018)

• - Ceremoniál korunovace vychází z tradic 12. a 13. století. Alžběta II. měla při korunovaci žezlo, ve kterém je umístěna jedna z částí největšího diamantu na světě - Cullinanu. (matab)