Bitva o Sevastopol

Battle for Sevastopol

Bitka o Sevastopoľ

Životopisný / Drama / Romantický / Válečný

Rusko / Ukrajina, 2015, 110 min

Ljudmila Pavličenková, ako ďalší Vasilij Grigorievič Zajcev v sukni.(23.1.2017)

• Ronik91

Musím sa priznať že som to nebol schopný dopozerať. Vypol som to asi v 3/4 filmu pretože ma už bolela hlava. Zlé herecké výkony, chaoticky scenár, jediné plus boli akčné scény ale aj tie boli nerealistické. Za mňa 2* kvôli tomu, že mám rád tému 2 sv. vojny a za niektoré vydarene scény :)(16.4.2017)

Výborné bojové a akčné scény, skvelá výpoveď doby... veľmi dobré 4+. Snáď sa to ale mohlo volať : Ostreľovač - Pavljučenková, alebo ,,Nezlomná" ako v originále, že ?! Áno je tam aj pátos, ale to k tomu patrí. Ešte si neodpustím odkaz pre: VERBALa - ty si proste blb, ktorému ide hlavne o to aby zaujal a šokoval.(28.5.2017)

• 9FilMMan9

Celkom sklamanie. Mám veľmi rád vojnové filmy či už od Rusov, Američanov, Nemcov ale aj od kohokoľvek iného. Herečka Pavlinčekovej je sympaťáčka a páčia sa mi aj bojové scény, kôli tomu to u mňa získalo 2 hviezdy. Nezaujímave omáčky, absolútne nepochopiteľné city a nejak si všetko a všetky vzťahy treba domýšľať. Snažil som sa tam nájsť aj ten brutálny, čistokrvný a odhodlaný pocit nenávisti pri hlavnej herečke , bohužiaľ nenašiel som. Celý film je zmätený a nevie čo vlastne chce.(18.7.2017)

Zpočátku jsem si říkala, super film. V polovině už to začalo být dlouhé. A co ta maškara na konci? To filmaři neumí spočítat roky? To je záležitost druhé třídy.(30.7.2017)

• Daumatin

Po Stalingrade tu máme Sevastopol, ale tento krát je v hlavnej úlohe žena. Samotná vojna o Sevastopol je tu zobrazená minimálne. Tento film je predovšetkým životopisným filmom o Ljudmile. Je tu určite zlepšenie oproti Stalingradu, ale stále je tento film presiaknutý ruským hrdinstvom a nenávisťou k zlým fašistom. Bojové scény sú typu, že Ljudmila odpraskne zopár náckov a koniec. Nie je tu žiadna súvislá bojová scéna a ďalej mi vadilo, ako bola Ljudmila posadnutá kosením náckov a prekladanie anglických dialógov do ruštiny (ako by sa nedali dať titulky) . Rusi znova nenatočili normálny vojnový film iba zlepenec životopisu, vojny a nekonečného ruského hrdinstva.(25.8.2017)

• Ijeka72

Neskutočná blbosť. Tak toto sa fakt dopozerať nedalo.(8.9.2017)

• Unlikelyhero

Měl jsem u sledování retropocity, občas narušené vražením moderního songu do jinak klasického ruského schématu, prostě žádný velký rozdíl s bolševickou produkcí, famózní, že Julia Peresild zvládla celý film s jedním výrazem, bylo to něco mezi zarputilostí a permanentní nasraností.(9.10.2017)

Film snese srovnani s americkým filmem: Nepřítelem před branami . Asi ji jim inspirovali, ale filmu to pomohlo.(28.10.2017)

Oceňuji především "ruský" duch filmu, který jinak ve svém celku zas tolik neuchvacuje, především však proto, že jsme tomu stylu již odvykli. Jeho předností se pak dále paradoxně stává syrovost až cyničnost a samozřejmě pokus o jen poměrně nevýznamné odchylky od skutečnosti. Viz https://cs.wikipedia.org/wiki/Ljudmila_Pavli%C4%8Denkov%C3%A1(29.10.2017)

Bitvy tam není většina, spíše se film zaměřuje na život před válkou a v zázemí fronty během války. Prokládáno propagačním turné po USA v 1942 a apelem na "druhou frontu" v Evropě.(30.10.2017)

Skvelý film, so vskutku krásnou, až historicky dezinterpretujúcou Julijou Pjeresild. Má iba jednu veľkú chybu. Zbytočný romantický balast. No mnoho divákov to očakáva a keby bola táto snímka o daný rozmer okresaná, značne by ho to, min. časovo, ochudobnilo. Skrátka, melodramatickosť. Nevadí. Na druhej strane to dokazuje, že i na poliach pokrytých krvou a bahnom sa môže v človeku prebudiť to najčistejšie a najúprimnejšie. Po ostatnej stránke je to, vskutku, výborný film. Jeden z takých, ktoré si môžete pozrieť na viacX a nenudí. Kto váha, nech nezaváha. Verbal, mr. všadesombolvšetkosomvidel, samozrejme trepe svoje chujoviny, ale jeho komentáre v (nie) poslednej dobe majú asi taký obsah, ako formu. Škoda, že som ho nestretol osobne. Ak by sa teda nebál. Tieklo by mu toľko krvi po hube, ako Nemcom z prestrelených hláv. Verím, že každý racionálne mysliaci jedinec buď jeho "kritiky" preskočí, alebo ich bude brať s nadhľadom. Nemať babu a nevedeť si ani vyhoniť... Nezávidím mu. Skrátka, červené hodnotenie hovorí samo za seba. Jeho výsosť sa môže ísť bodnúť. Čudujem sa adminovi, že tu ešte takého chrapúňa strpí.(20.5.2018)

Bitka o Sevastopol je v prvom rade životopisny film o Ljudmile Pavličenkovej a nie je lineralne uchopeny.Pavličenkova tu predstavuje silnu a odvažnu ženu,ktora dokaže to iste čo muži bojujuci na fronte.Z tohto pohladu je film atypicky,lebo nie je vela podobnych filmov.Nie je to vojnovy akčny film,kde by sa len strielalo,vela akcie vo filme nie je.Trocha mi vadily tie moderne piiesne ktore boli použite pri bojovych scenach.Celkovo však film obstoji celkom slušne.(20.10.2018)

Zajcev s kozičkama. Slušný kousek.(23.10.2018)

Jednoduše nejde dle mého názoru o nejlepší, ale ani o nejhorší válčený film. Rozhodně se tento film nemůže srovnávat třeba s Pádem Třetí Říše. Avšak je mnohem lepší, než například Pád Berlína, či Neporažení. Jde spíše o "hrdinský" film. Přesto jsem se více bavil, než u příšerného Pearl Harbor.(6.2.2019)

1 3 5 6 7 8 9 následující >>