poster

Komorná

 • Jižní Korea

  Agasshi

 • Jižní Korea

  아가씨

 • Slovensko

  Komorná

 • Kanada

  The Handmaiden

 • Nový Zéland

  The Handmaiden

 • USA

  The Handmaiden

 • Velká Británie

  The Handmaiden

 • Austrálie

  The Handmaiden

Drama / Mysteriózní / Romantický / Thriller

Jižní Korea, 2016, 144 min (Director's cut: 167 min)

Režie:

Chan-wook Park

Předloha:

Sarah Waters (kniha)

Kamera:

Jung-hoon Jung

Hudba:

Yeong-wook Jo

Producenti:

Chan-wook Park

Střih:

Jae-Bum Kim

Scénografie:

Seong-hee Ryoo
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lenny.M
  ****

  Tohle nebude kousek pro všechny. Sama jsem se obávala dialogů a celkově prostředí, které moc nemusím, ale byla jsem víc než příjemně překvapena. I přes dlouhou stopáž jsem se celou dobu skvěle bavila, příběh opravdu dokázal zaujmout, taktéž hlavní postavy. A musím smeknout nad naprosto skvělou kamerou! PS: Nenazvala bych to pornem, jako někteří zde v komentářích :)(26.11.2016)

 • mcb
  *****

  51. MFFKV: Režisér „trilogie pomsty“ nebo ceněné Žízně (2009) natočil neskutečně zábavný, ale přitom promyšlený revenge thriller, který velmi inovativně pracuje s románovitou strukturou a divákovou představivostí. Příběh členěný do kapitol si podobně jako v Tarantinových Osmi hrozných opojně pohrává s mírou vědění postav a očekáváním, které je s přibývajícími minutami neustále přehodnocováno nespolehlivými vypravěči. Někoho může zarazit až přílišná kýčovitost a umělohmotnost celého fikčního světa (a způsobu, jakým je stylisticky zobrazován), v němž režisér svou hrdě pokleslou brakovou story rozehrává, nicméně i ta je nakonec velmi srozumitelně obhájena tvůrčím záměrem. Tuhle prolhanou a značně nadnesenou lesbickou „fantasy“ hříčku je opravdu po celé dvě a půl hodiny radost rozplétat a splétat dohromady.(15.1.2017)

 • Anderton
  ****

  Taká vyčačkanejšia verzia Nolanovho Sledovania, aspoň v princípoch vzájomného odrbávania sa postáv a odrbávania diváka režisérom s troma hlavnými postavami. A nakoniec aj neoficiálna "štvrtá" časť Parkovej "trilógie" o pomste. Ten chlap sa chce zrejme v podvedomí niekomu veľmi pomstiť a paru vypúšťa cez filmy. Na naše šťastie. Spojenie vysokého umenia s nízkym a filozofie s pudmi. A na konci zistíte, že obe ženské postavy považujete za krásne ženy, aj keď sa vám na začiatku nemuseli fyzicky vôbec páčiť.(9.9.2017)

 • Marigold
  **

  Místo rafinované erotické hry spíš mělká voyeurská hříčka, která není ani provokativní, ani příliš výstřední. Její excesivnost spočívá v nadužívání sentimentu, melodramatických klišé a naivního herectví. Potenciálně skvělý doubletwist naprosto prošumí ve vyprávění, kterému chybí úspornost a finesa. Subjektivně to trvalo 4 hodiny. Park natočil svůj Sucker Punch s cílem pojmenovat skryté komnaty touhy a chtíče i zničující manipulaci s nimi spojené. Jenže tohle mnohem víc než masochistické hody evokuje červenou knihovnu s pár over the top násilnými scénami. Zklamání... [Cannes 2016](14.5.2016)

 • S.Quentin QUALE
  *****

  Výtvarně perfektní, příběhově spletité, atmosféricky hutné, sexuálně vypjaté, humorově přitmavené....a celkově docela natažené. Chan-wook Park zase jinak ale zase suverénně. Zpracováním nemá konkurenci, příběh je zajímavý svými zvraty a vypočítavostí, ale neříkám, že bych si přál, aby se dál zabýval knižními adaptacemi. Celkově je to pro něj podobný typ filmu, zároveň je ale úplně jiný. Být o něco kratší, byl bych radši, ale i tak můžu Komornou vřele doporučit. Hlavně Parka neznalý divák dostane něco, co nikde jinde neuvidí. 90%(5.8.2016)

 • - Timeline: Natáčení začalo 15. června 2015 v Kuwaně v Japonsku. Poslední klapka klapla v poslední říjnový den. Natáčelo se v Japonsku a Jižní Koreji. Film si odbyl premiéru 14. května 2016 na filmovém festivalu v Cannes. Do kin se pak podíval prvního června. (Hal_Moore)

 • - Ještě před uvedením do kin byla prodána práva na mezinárodní distribuci do 116 zemí. (Hal_Moore)

 • - Vo filme sa objavia okrem plynového zapaľovača aj náramkové hodinky Seiko Solar, čo je však v roku 1930 nemožné. (MikaelSVK)