Komorná

• Jižní Korea Agasshi (více)

Šlechtična Hideko žije v ústraní na venkovském panství se svým strýcem a poručníkem. Chlípný strýc vychovává Hideko přísnou rukou a čeká, až dospěje, aby si ji mohl vzít a zmocnit se jejího bohatství. V domě se však objevuje podvodník, který zosnuje příchod mladé komorné Sukhui ve skutečnosti chudé kapsářky, která mu má pomoci nebohou Hideko svést. Dobře promyšlený plán ale začíná hatit vášeň, která mezi dvěma dívkami zahoří. Brzy navíc přestává být jasné, kdo koho ve skutečnosti podvádí. Příběh bestselleru Zlodějka spisovatelky Sarah Waters do japonsko-korejských reálií 30. let 20. století převedl jeden z nejvýraznějších jihokorejských režisérů současnosti Park Chan-wook a vytvořil dynamický thriller plný zvratů prodchnutý podmanivou erotickou atmosférou. (Aerofilms)

hanca.uh

Mně tento film a ty skoro 2,5 hodiny uběhly hodně rychle, bavilo mě to, snímek je velice zajímavý, vyloženě artový, kde se kloubí japonská jemná elegance se syrovostí a morbidností, prolínaje příběhem jakoby z červené knihovny (- to se může zdát na začátku), nicméně děj filmu má spád i patřičně artové grády, líbily se mi ty jednotlivé opačné pohledy hlavních aktérů děje a nakonec - nic nebylo tak jak to původně vypadalo.... Za mě rozhodně super podívaná a určitě bych od tohoto korejského režiséra chtěla vidět víc filmů. ()

rakosabasta

Dlouho jsem neviděla dlouhý film, který by utekl tak rychle a přitom nebyl nijak akční. Postupně budované vnitřní napětí, hrající detaily, které MAJÍ smysl - tj. pracuje se se vším. Prostor fantasii v I. části střídá vysvětlení v II. části, které je otočené o 180 stupňů, a které je vzápětí opět otočeno o dalších 180 stupňů částí III. Divák prakticky kouká na tři samostatné filmy, tři paralelní světy, které do sebe velmi pěkně zapadají. Jeden z mála filmů, které vychází z xD skutečnosti našich reálných životů, díky měnící se perspektivě měnících se hlavních protagonistů. ()

kla_ra

Nenadchne. Dějové zvraty jsou opravdu povedené a nečekané, zpracování bohužel nezajímavé s občasným kýčovitým výjevem. ()

Spike86

První půle jakože jo, dobré, ale po několikanásobném zvratu v příběhové linii a už přílišným tlačením na explicitní erotickou strunu to přestává být únosné. Holt, co je moc, to je moc, i když originalitu tomu nelze upřít. 66%. ()

dr.Hyena

Když jsme na to s mámou šli, nevěděl jsem, že nejde dokumentární film ze života japonských služek. Slibovaná zápletka o nedostatečně vylouhovaném čaji Chun Mee (Vzácné obočí) se sice nedostavila, ale mámě se to stejně líbilo. Mé pocity vyjádří toto krátké haiku: Úchylný strýc sranda není, je to pěkné nadělení. ()

louisalotta

Tolik jsem se na tenhle film těšila - a nezklamal. Na pět hvězd mu sice něco ještě chybí (nebo spíše přebývá), ale je to film moc krásně zpracovaný a určitě se k němu budu ráda vracet. Zaujala mě především kamera, která snímala herce z nepředvídatelných úhlů, a úchvatná hudba. Jak jsem už nastínila - film by se dal zajisté sestříhat minimálně do "dvouhodinovky". Některé scény byly nadbytečné. I tak ve mě film zanechal hluboký dojem. ()

juluch

mozno keby som nepoznala predlohu, sa pozeram na cely film inak - a zaujimalo by ma ako, takto mi prislo, ze je spusta veci nedomyslenych, nedopovedanych a nakoniec zial vysledny efekt zatienuju trosku samoucelne lesbicke hratky a scenka v pivnici - pritiahnute za vlasy a radoby artove. rovnako japonsko - korejsky "konflikt", ktory som nepochopila a ktory samozrejme predlohu neodrazal - tam bola este ina zapletka. kniha mi takisto pripadala moc prekombinovana a na konci vyslovene cervena, tesila som sa na vychodnu interpretaciu, sklamala. skoda, lebo vizualizacia je ako vzdy velmi zaujimava. ()

tata22

Vskutku mistrovské dílo kloubící prvky uměleckého filmu a erotična. Vynikající režie, nemluvě o genilaitě scénáře, kdy příběh vyprávěn 3 různými postavami v každém díle přidá něco navíc. Když k tomu připočtu i nečekané dějové zvraty, kdy si člověk myslí, že už je konec a je mu vše jasné a najednou se jakoby mimoděk přihodí, že je vše jinak...Opravdu, klobouk dolů. Moc nechápu ostatní komentáře, kdy mám pocit, že divák očekával úplně něco jiného či nepochopil v čem tkví krása, originálnost a výjimečnost filmu. Myslím, že tento film měl být zapsán do učebnic kinematografie a promítán opakovaně žákům aby pochopili v čem tkví umění filmu. Nebo znáte snad někdo lepší film, kde erotika hraje významnou roli a nejedná se o lacinou zábavu , odehrává se v nádherných reáliích a má tak silný tah na bránu ? Sorry ale já ne... ()

robbez

Esteticky podmanivé, obsahově úchylné a dekadentní tak, jak to Korejci či Japonci umí. Ten pohled na odlišnost mužské a ženské sexuality mi připadá nějak přehnaně feministický. ()

stepma

Podle popisku i traileru jsem čekala poměrně velký sexuální odvaz, ten se ale nakonec nekonal. Příběh sice hlavně ve druhé polovině rozkryl různé skoro až abnormality, ale vše bylo podané velmi decentně, takže velká část se odehrává spíš divákovi v hlavě a hodně závisí na jeho představivosti (a kam až ji nechá zajít). První polovina příběhově trochu tuctová, ovšem druhá část je parádní jízdou se skvělým zvratem. Prostředí, příroda, hudba - všechno na jedničku. Film z kategorie "podruhé už to vidět nepotřebuju, ale nezapomenu na něj". ()

DrifterSoul

A masterpiece. Kamera, scenerie, barvy. Záhadný, exotický svět Dálného východu někdy před stoletím. Hideko & Sukhui ztvárnily své (tedy především) duševní pochody moc sympaticky. Nebýt toho obskurního, naturalistického, "sklepního" závěru (a nakonec i celé bizarní postavy ujetého strýce/poručníka), přidal bych ještě jednu *. ()

peta91k

Zajímavý film, který balancuje na hranici mezi historickým dramatem a lesbickým pornem. Vyprávění je pěkně udělané, prostředí a rekvizity dávají filmu velkou autentičnost. Příběh mi nepřišel tak spletitý, jak tu někteří píší, na to je tam docela málo postav. Závěr je překvapivý a celkem věrohodný. Jedinou vadu vidím v občasné absenci logiky (třeba ten útěk z blázince byl mírně řečeno hodně nevěrohodný). 80 %. ()

vladi3

No, film po ktorom si treba dat ladovu sprchu... You know, what I mean...? 🤣 Nadherne spracovanie a nadherna hudba.... ()

90125

Ozaj netypická love-story, chytro, mazane, takmer quentinovsky zamotaná. Príbeh, rozprávaný časovo nelinearne, na preskáčku, je skvelo štrukturovaný do troch pohľadov vysvetľovania zápletky, pričom každý pohľad prináša nové zvraty a odhalenia. Komorná je nevšedne eroticky odvážna, ale nikdy nie vulgárna. Emancipovaná, lesbická erotika je celkom prirodzená a vzrušujúca, kdežto muži sú vykreslení ako perverzní chlípnici, čo je dosť zábavné. Vôbec je táto detektívka nenútene vtipná a neberie sa až tak vážne. Ani chvíľku som sa nenudil, film bol v odhaľovaní zápletky vždy kúsok predomňou, hoci sa aj posledná časť dala dosť vytušiť. Klincujú to vizuálne veľmi príťažlivé, estetické kameramanské maľby v ohromnom set designe. Celkom iný svet ako chaotický Smäd. 73 %. ()

coulismoulis

Je radost sledovat dílo, které s předlohou udělá něco zásadního a ne ji "jen" adaptuje. V případě PCW je to radost dvojnásobná, když se ještě připočte jeho osobitý vypravěčský a audiovizuální styl. Navíc je celý výsledek (alespoň pro mě) takovým milým způsobem posilující a nabíjející, což je trochu ironické vzhledem k tématu a k tomu, že samotný román S. Waters na mě takhle nepůsobí. O to lepší je to zpracování, holt. ()

Lonelybiker

S asijským filmem nemám tolik zkušeností, tak mi Komorná mohla způsobit trochu šok, ale tak tomu nebylo. Líbila se mi stavba filmu rozdělená do 3 částí, přičemž každá je podána z jiného pohledu a stejné scény tak vidíme z jiných úhlů i fyzicky. Herci byli také výborní a scénáři bych také nic nevytkl. Místy byl snímek dost zábavný a přestože erotické scény byly dost živé, neměl jsem s nimi problém, na rozdíl od rodičů asi 10-letého hocha v druhé řadě kina Aero. ()

kinoholik

nikdy jsem neviděl korejský film. nechodím na filmy delší než 2 hodiny (ale když se přehlídnu a spletu si 1:45 a 145 minut, tak ... :-) nedokážu Komornou žánrově zařadil, mnohem podstatnější je, že se mně fakt líbila. čekal jsem ještě nějaký zvrat ve 3 části a depresivnější zakončení, nicméně ani tak se nestydím dát 5 stříbrných rolniček. ()