Laura un amore così grande (TV film)

• Československo

Laura - veľká láska

• Československo

Dievča spod Ánd - Laura

Drama / Životopisný

Itálie, 1988, 58 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (2)

Životopisný film o živote blahoslavenej Laury Vicuñe. Odvysielané so slovenským dabingom začiatkom 90. rokov v hlavnom vysielacom čase na STV.(10.12.2014)

Kladiem si otázku aká by bola Laura Vicuňa keby žila o sto rokov neskôr, na prelome 20. a 21. storočia. Postoj k manželstvu a rodine prechádza tak rýchlym vývojom, že sa nedá odhadnúť, kde to skončí. Dnes Laurine postoje vyznievajú prehnane až smiešne. Technicky lacné, herecky tristné, konzervatívne a patetické TV spracovanie tento dojem žiaľ ešte posilňuje. Laurin život ny si vyžadoval prehodnotenie z pohľadu súčasnej teológie, psychológie a sociológie. To nič nemení na fakte, že jej príklad inšpiroval tisíce žien a mužov práve svojou konzervatívnosťou. DODATOK 2018: Keď som videl tento film, vysmial som sa z neho, ako z blbosti. Lenže Laura mi svojim príhovorom pred Bohom dala dôkaz o svojej svätosti. Sprostredkovala mi toľko božej pomoci, že ak sa dožijem dňa jej vyhlásenia za svätú, snáď sa mi podarí ísť sa Bohu a jej poďakovať do Ríma.(27.12.2016)