Kanadská verze úspěšné americké reality show The Amazing Race. Oproti americké verzi však týmy cestují především po domovské Kanadě s občasnými cestami i mimo její hranice. Vítězný tým získá 250 000 kanadských dolarů a hodnotné ceny od sponzorů (auta, cestování zadarmo apod.). Moderátorem pořadu je sportovec Jon Montgomery. (PanCitron)

Kuny27

Celkově mě baví více než ameircká show, přestože na Americké je vidět vyšší rozpočet a celý svět, nejen Kanada :) ()

Teachman

Kvalitní zpracování reality show, která navazuje na americký Amazing Race. Vřele doporučuji nejen na ozvláštnění výuky zeměpisu. Oblíbenci první série: Jody a Cory. ()

PanCitron

Zatímco americký TAR pomalu dobíhám, tak kanadskou verzi jsem začal sledovat postupně jak se objevila v létě 2013 a jsem z ní maximálně nadšený. Hlavním tahákem jsou, vedle vcelku zajímavých týmu, podle mého hlavně úkoly, které jsou skutečně těžké a hlavně obvykle týmy dost zabrzdí na jednom místě, takže doběhy etap bývají o to zajímavější. S1: Ten nápad, že by se cestovalo jen po Kanadě, sice mohl od sledování leckoho odradit, ale nakonec se ukázalo, že to byl vcelku dobrý tah. Kanada je dostatečně multikulturní a skutečně v jedné chvíli jsme byli v Číně a pak ve Francii, přitom týmy neopustily hranice státu. Jinak sympatičtější týmy z toho pro mě udělaly lepší sérií z prvních dvou. S2: Kvalita rozhodně zůstala, jen jsme cestovali i ven. Rozhodně se hodně těším na třetí sérii. Oblíbené týmy: Vanessa a Celina, Jody & Cory (1), Sukhi a Jinder (2) ()