Reklama

Reklama

Marvellous

(TV film)
Trailer

Obsahy(1)

Neil Baldwin se narodil po 2. světové válce a má potíže s učením. Chuť do života mu však nechybí a s podporou jeho matky Mary zanechává své práce řezníka, aby se přidal k cirkusu jako klaun Nello. I Když cirkus odjede bez něj, nepřestává věřit. Stěhuje se na univerzitu v Keele, kde jeho matka pracuje jako uklízečka. Sám ze sebe neoficiálně udělá "uvítače" nových studentů. Je mu svěřena správa jeho vlastního neoficiálního fotbalového týmu, který je pojmenován po něm. Roku 1992 se stává maskotem a kustodem svého oblíbeného fotbalového klubu Stoke City. Neil si neklade žádné meze - jeho zájem o náboženství ho dovede k amatérskému kázání, zatímco si sám sebe představuje v parlamentu u čaje s premiérem nebo na univerzitě v Cambridge, kde se seznamuje s princem Andrewem a dostává se tak na Vánoční kartu královny. S jeho nezdolným odhodláním překonat životní překážky a smrt jeho milované matky je Neilův život - ÚŽASNÝ. (JirkaLexa)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (24)

Pítrs85 

všechny recenze uživatele

Kdyby jste náhodou nevěděli, proč je fotbal pro Angličany něco jako náboženství, něco jako smysl života... něco jako život sám, pak si pusťte tenhle malý velký film a pochopíte. Pobavily cameo role fotbalových legend Lou Macariho a Gary Linekera, nebo cameo samotného Neila Baldwina. Pro mě film citovka i díky tomu, že kdybych nefandil už skoro dvě dekády Manchesteru United, pak by moje fotbalový srdce bilo právě pro Stoke City FC... protože ten klub, ten bídnej klub, nejde nemilovat. A... "She stood there laughing. Ha ha ha ha. I put my dick in her hand and she laughed no more. Whoooaaaaaaahhhhh. Why Why Why Delilah..." ()

emma53 

všechny recenze uživatele

"Vždycky jsem chtěl být šťastný, tak jsem se rozhodl, že budu". A já za sebe konstatuji, že jsem byla taky šťastná za tuhle příjemnou srdeční masáž. Po dlouhé době opět pohlazení na duši, dojemné a přitom úsměvné s celou hromadou hlášek, které mně nedovolily podlehnout přílišnému smutku a které tam občas také probleskly. Neil - Nello svérázná bytost v podání senzačního Tobyho, si mě získala svým postojem k různým životním situacím, to bylo něco, co u mě občas vyvolalo nejen smích, ale našlo se tam i pár momentů k zamyšlení. Někdy je i v jednoduchosti krása a hluboká pravda. Jeho maminku, tu jsem milovala od prvního okamžiku. Gemma Jones jí hrála tak sladce, že to ani jinak nešlo. Bylo - nebylo přesně všechno takhle i v reálu, tak to jsem vůbec neřešila. Dívala jsem se na Marvellous srdcem a to mně hlásá, že mám jít až nahoru a jen houšť takových bezva perliček ()

Reklama

misterz 

všechny recenze uživatele

Jedna veľká pravda od cirkusového klauna Nella - kto chce byť šťastný, tak by sa mal v prvom rade o tom rozhodnúť. Krásny film o jednom človiečiku, ktorého vnútro bolo čisté ako kryštáľ, plné dobra a nezištnej lásky k ľuďom. A ľudia niečo také vycítia a mnohí aj oplatia. Len málo filmov naplní diváka toľkým pozitivizmom. 85/100 ()

eLeR 

všechny recenze uživatele

Film o jednej čistej, prečistej dušičke, ktorý vám privodí dobrý pocit na duši. Pocit, že na svete sú aj dobrí ľudia. Ohromne sa mi páčili tie kratučké okamihy, kedy sa vo filme objavili skutoční ľudia. Toby a Gemma to zahrali výborne, ale tentokrát dávam všetkých 5 hviezd príbehu, podivuhodnému príbehu. ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Neobyčejný příběh o neobyčejném životě zcela obyčejného člověka. Ryzí ukázka toho, že dnes ještě stále není všeobecně uznávaným synonymem ke slovu "hodný" slovo "blbý". Mnoho lidí to tak již vnímá, ale stále se najdou světlé výjimky a konkrétně v tomto snímku, je takových výjimek požehnaně. Krásný příběh plný lidskosti a porozumění, který je tak moc anglický, jak jen to bylo možné. Velice mě překvapila kvalitní režie, pro mě nepříliš známého režiséra a prvotřídní výkon podstatně známějšího Toby Jonese. Film, který má rozhodně potenciál divákům zvednout momentální náladu, takže pokud se nenacházíte v ideálním duševním rozpoložení, tak jej nejvřeleji doporučuji. Pokud snad máte náladu dobrou, tak jej doporučuji taktéž. Nic tím nepokazíte. Slabší 4 hvězdy. ()

Galerie (3)

Reklama

Reklama