poster

We Still Kill the Old Way

Krimi

Velká Británie, 2014, 94 min

 • Morholt
  ****

  Srážka metod stárnoucích či starých gangsterů s britským gangem mladých a mladistvých naroubovaná na tradiční motiv pomsty. A povedlo se to. Prostě poctivá, ukecaná britská kriminálka se spoustou nadávek a získávání informací za pomoci boxerů, pálky a vrtačky. Casting se povedl na jedničku a potěší i těch pár kriminálnických fórků. Na konci přijde i něco jako akce, takže za mě velká spokojenost. 80%(19.4.2015)

 • kaylin
  ****

  Nečekal jsem od toho snímku vlastně nic. Říkal jsem si, že to bude zase jen nějaká londýnská gangsterka, ale tohle se prostě povedlo. Konečně ti mladí "gangsteři" dostali na prdel, a to pořádně. Stará garda se mi hned líbila a všem ostatním patří přesně to, co dostali. Londýn je fakt asi nebezpečné město.(19.1.2015)

 • Trustme
  ****

  Velká Británie se opět vypořádává s kriminalitou mládeže prostřednictvím filmu. A opět spravedlnost berou senioři do svých kladiv, vrtaček a bejzbolek. Amerika má ve svém mstitelském portfoliu nad pětašedesát let válečné veterány Franka Vegu (Danny Trejo, Bad Ass) a Walta Kowalského (Clint Eastwood, Gran Torino), Anglie bývalého mariňáka Harryho Browna a nyní i partu bývalých gangsterů na odpočinku. Samozřejmě do této věkové skupiny a žánrového zasazení bych mohl delegovat důchodcovské partičky z organizací The Expendables a RED, ale tihle eliminují světové padouchy, zatímco naši výše zmínění dědkové ochraňují jen jejich ulice před spratky. Sachu Bennetta pravděpodobně tížila tato v Anglii častá situace s omladinou, která terorizuje obyvatele a prostřednictvím svého filmu a sloganu: "Za starých dobrých časů by se tohle nedělo" nechává nastoupit partu elegantních džentlmenů, která nastolí lepší zítřek v jejich čtvrti a dává tak inspiraci odvážným londýnským penzistům... Revenge žánr je zásadně vystaven na charismatu hlavní postavy a Ian Ogilvy s celou svojí prošedivělou partou určitě vypadá originálněji než pomstychtivý floutek s nagelovaným melírem. Zlo v podobě mladých asociálů je vykresleno velmi přesvědčivě a o to víc má chuť divák na pomstu, která se důrazně dostaví. Film splňuje žánr i s přidanou hodnotou v tomhle odvětví - Zabít v přesile dědka je snadné, ale nikdy nevíš jestli nemá zlýho bráchu.(29.4.2015)

 • VanTom
  **

  Přestože mi námět přišel sympatický (stejně jako čtveřice elegantních, zkušených, chladně uvažujících profíků staré gardy), jednoduchoučký scénář jej vystavěl tak "béčkově" účelově, až to přehnal. Vše zkrátka směřovalo jen k tomu, aby namyšlení, nekontrolovatelní, okolí terorizující mladí zmrdi dostali, co si zasloužili. A aby se na to divák těšil. Jako povedlo se, (nekrvavé) mučeníčko jsem si užil; bohužel finále následně proběhlo přiblblou přestřelkou v nemocnici, která celou tu "radost" dost zkalila.(24.1.2017)

 • verbal
  **

  Rád bych nyní obohatil váš laický slovník o další odborný filmově teoretický pojem, a sice „promrdaný potenciál“. Význam slova „potenciál“ je patrně znám i těm nejzabržděnějším z vás, a tak se soustřeďme na termín „promrdaný“. Tento šarmantní přívlastek byl volně převzat z liturgické latiny, a to ze slovesa „mrdare“, jehož exaktním původním významem bylo „připravovat ministranty na nedělní mši“. Jak jistě všichni víte, tihle ministranti, to je mnohdy neotesaná banda vzpurných osmiletých spratků, kteří velmi často sveřepě odmítali plnit příkazy kanovníka, čímž se záhy začala měnit i sémantika našeho výrazu. Rozlícený kněz se totiž nezřídka rozhodl některé mimořádně neochotné jedince, nebo i ty, kteří dostatečně nezvládali foukání do šalmaje, vyloučit z řad kadetů na sluhu božího a jejich služeb tedy nadále „nevyužít“. Tím se dostáváme k modernímu pojetí významu „mrdare“, přičemž ti bystřejší z vás již zajisté tuší správný a sofistikovaný úzus inkriminovaného spojení „promrdaný potenciál“ ve filmové teorii. Ano, přesně tak, jedná se o kapacitní označení díla s velmi nadějným námětem, který mohl lehce přerůst ve vynikající film, kdyby se scénáře nechopil nějaký „hloupý kokot bez fantazie“ (vysvětlíme si příště) a neuplácal z toho jen další unylé, nenápadité a zbytečně užvaněné Přání smrti Heryho Brauna, které korunoval až nebetyčně „pičoidním“ (k Deziluzně – Bordelovské terminologii se možná propracujete, až budete po létech pečlivého studia a odříkání uznávanými znalci v oboru jako já) a za každou cenu akčním finále.(8.4.2015)