poster

We Still Kill the Old Way

Krimi

Velká Británie, 2014, 94 min

 • Morholt
  ****

  Srážka metod stárnoucích či starých gangsterů s britským gangem mladých a mladistvých naroubovaná na tradiční motiv pomsty. A povedlo se to. Prostě poctivá, ukecaná britská kriminálka se spoustou nadávek a získávání informací za pomoci boxerů, pálky a vrtačky. Casting se povedl na jedničku a potěší i těch pár kriminálnických fórků. Na konci přijde i něco jako akce, takže za mě velká spokojenost. 80%(19.4.2015)

 • Trustme
  ****

  Velká Británie se opět vypořádává s kriminalitou mládeže prostřednictvím filmu. A opět spravedlnost berou senioři do svých kladiv, vrtaček a bejzbolek. Amerika má ve svém mstitelském portfoliu nad pětašedesát let válečné veterány Franka Vegu (Danny Trejo, Bad Ass) a Walta Kowalského (Clint Eastwood, Gran Torino), Anglie bývalého mariňáka Harryho Browna a nyní i partu bývalých gangsterů na odpočinku. Samozřejmě do této věkové skupiny a žánrového zasazení bych mohl delegovat důchodcovské partičky z organizací The Expendables a RED, ale tihle eliminují světové padouchy, zatímco naši výše zmínění dědkové ochraňují jen jejich ulice před spratky. Sachu Bennetta pravděpodobně tížila tato v Anglii častá situace s omladinou, která terorizuje obyvatele a prostřednictvím svého filmu a sloganu: "Za starých dobrých časů by se tohle nedělo" nechává nastoupit partu elegantních džentlmenů, která nastolí lepší zítřek v jejich čtvrti a dává tak inspiraci odvážným londýnským penzistům... Revenge žánr je zásadně vystaven na charismatu hlavní postavy a Ian Ogilvy s celou svojí prošedivělou partou určitě vypadá originálněji než pomstychtivý floutek s nagelovaným melírem. Zlo v podobě mladých asociálů je vykresleno velmi přesvědčivě a o to víc má chuť divák na pomstu, která se důrazně dostaví. Film splňuje žánr i s přidanou hodnotou v tomhle odvětví - Zabít v přesile dědka je snadné, ale nikdy nevíš jestli nemá zlýho bráchu.(29.4.2015)

 • Cervenak
  **

  Škoda. Akokoľvek je mi sympatický ten námet a mučenie nadrapených dorastencov partiou starých gangstrov som si vychutnal, nie je to dobrý film. Dosť zle natočený dokonca aj na pomery televíznej tvorby a herci väčšinou času hrajú ako v nejakom českom alebo slovenskom filme. Teda ochotnícke divadlo. :)(1.5.2015)

 • VanTom
  **

  Přestože mi námět přišel sympatický (stejně jako čtveřice elegantních, zkušených, chladně uvažujících profíků staré gardy), jednoduchoučký scénář jej vystavěl tak "béčkově" účelově, až to přehnal. Vše zkrátka směřovalo jen k tomu, aby namyšlení, nekontrolovatelní, okolí terorizující mladí zmrdi dostali, co si zasloužili. A aby se na to divák těšil. Jako povedlo se, (nekrvavé) mučeníčko jsem si užil; bohužel finále následně proběhlo přiblblou přestřelkou v nemocnici, která celou tu "radost" dost zkalila.(24.1.2017)

 • Jadro
  ****

  Tak toto som nečakal. Stará "garnitúra" vs "mladý front". Na možnosti aké film mal, herecké obsadenie brilantné, priebeh veľmi nápaditý, založený na základnej myšlienke hrdinnej pomsty. Pár vtipných situácii a hlášok len okoreňujú rýchly priebeh deja, Chcel som dať 3, no keď to porovnám so všetkým podobným za poslednú dobu, tak je to veľké 3+.(27.12.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace