We Still Kill the Old Way

Krimi

Velká Británie, 2014, 94 min

Srážka metod stárnoucích či starých gangsterů s britským gangem mladých a mladistvých naroubovaná na tradiční motiv pomsty. A povedlo se to. Prostě poctivá, ukecaná britská kriminálka se spoustou nadávek a získávání informací za pomoci boxerů, pálky a vrtačky. Casting se povedl na jedničku a potěší i těch pár kriminálnických fórků. Na konci přijde i něco jako akce, takže za mě velká spokojenost. 80%(19.4.2015)

Velká Británie se opět vypořádává s kriminalitou mládeže prostřednictvím filmu. A opět spravedlnost berou senioři do svých kladiv, vrtaček a bejzbolek. Amerika má ve svém mstitelském portfoliu nad pětašedesát let válečné veterány Franka Vegu (Danny Trejo, Bad Ass) a Walta Kowalského (Clint Eastwood, Gran Torino), Anglie bývalého mariňáka Harryho Browna a nyní i partu bývalých gangsterů na odpočinku. Samozřejmě do této věkové skupiny a žánrového zasazení bych mohl delegovat důchodcovské partičky z organizací The Expendables a RED, ale tihle eliminují světové padouchy, zatímco naši výše zmínění dědkové ochraňují jen jejich ulice před spratky. Sachu Bennetta pravděpodobně tížila tato v Anglii častá situace s omladinou, která terorizuje obyvatele a prostřednictvím svého filmu a sloganu: "Za starých dobrých časů by se tohle nedělo" nechává nastoupit partu elegantních džentlmenů, která nastolí lepší zítřek v jejich čtvrti a dává tak inspiraci odvážným londýnským penzistům... Revenge žánr je zásadně vystaven na charismatu hlavní postavy a Ian Ogilvy s celou svojí prošedivělou partou určitě vypadá originálněji než pomstychtivý floutek s nagelovaným melírem. Zlo v podobě mladých asociálů je vykresleno velmi přesvědčivě a o to víc má chuť divák na pomstu, která se důrazně dostaví. Film splňuje žánr i s přidanou hodnotou v tomhle odvětví - Zabít v přesile dědka je snadné, ale nikdy nevíš jestli nemá zlýho bráchu.(29.4.2015)

• Cervenak

Škoda. Akokoľvek je mi sympatický ten námet a mučenie nadrapených dorastencov partiou starých gangstrov som si vychutnal, nie je to dobrý film. Dosť zle natočený dokonca aj na pomery televíznej tvorby a herci väčšinou času hrajú ako v nejakom českom alebo slovenskom filme. Teda ochotnícke divadlo. :)(1.5.2015)

• VanTom

Přestože mi námět přišel sympatický (stejně jako čtveřice elegantních, zkušených, chladně uvažujících profíků staré gardy), jednoduchoučký scénář jej vystavěl tak "béčkově" účelově, až to přehnal. Vše zkrátka směřovalo jen k tomu, aby namyšlení, nekontrolovatelní, okolí terorizující mladí zmrdi dostali, co si zasloužili. A aby se na to divák těšil. Jako povedlo se, (nekrvavé) mučeníčko jsem si užil; bohužel finále následně proběhlo přiblblou přestřelkou v nemocnici, která celou tu "radost" dost zkalila.(24.1.2017)

Tak toto som nečakal. Stará "garnitúra" vs "mladý front". Na možnosti aké film mal, herecké obsadenie brilantné, priebeh veľmi nápaditý, založený na základnej myšlienke hrdinnej pomsty. Pár vtipných situácii a hlášok len okoreňujú rýchly priebeh deja, Chcel som dať 3, no keď to porovnám so všetkým podobným za poslednú dobu, tak je to veľké 3+.(27.12.2014)