Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Reputácia bratov Richieho (Ian Ogilvy) a Charlieho (Steven Berkoff) Archerovcov, ktorí so svojim krvilačným a mäsiarskym gangsterským tímom vládli východnému Londýnu v 60. rokoch, v policajných kruhoch ešte stále pretrváva, avšak mladá generácia pouličných násilníkov a zloduchov už dávno zabudla, že priezvisko Archer budilo v podsvetí rešpekt. Avšak po tom, čo miestny gang uličníkov vedený výbušným a arogantným Aaronom (Danny-Boy Hatchard) náhodou zabije okoloidúceho Charlieho Archera, ktorý sa im priplietol do cesty v neskorú hodinu v podchode tmavej uličky, Richie, zlomený bolesťou nad stratou svojho brata, zvoláva zvyšok svojho tímu a prichádza zo Španielska po svoju odplatu... (sochoking)

(více)

Recenze (19)

kaylin 

všechny recenze uživatele

Nečekal jsem od toho snímku vlastně nic. Říkal jsem si, že to bude zase jen nějaká londýnská gangsterka, ale tohle se prostě povedlo. Konečně ti mladí "gangsteři" dostali na prdel, a to pořádně. Stará garda se mi hned líbila a všem ostatním patří přesně to, co dostali. Londýn je fakt asi nebezpečné město. ()

MartinezZ 

všechny recenze uživatele

Nemuselo by to být špatné, čtveřice bývalých grázlů v letech se vrací, pod tíhou jistých okolností, na scénu a mladé generaci ukáže, jak se to má dělat. Zlí proti zlobivým. Jenže tohle je naprosto zprasené, počínaje nelogičnostmi až na půdu, dále zpackaným scénářem a končíc nsskutečnou amatéřinou a ohromným nedostatkem financí, což se až šokujícím způsobem odráží v efektech a střihu, kdy, jak se píše i v ostatních komentářích, ten konec buďto ani nedokoukáte nebo vás to bude opravdu fyzicky bolet. Otevřený konec doufám že zůstane natolik otevřený, aby vyčpěl a vytěkal a nikdy se jeho očekávání dalšího dílu nenaplnilo. ~ 1,5* ()

Reklama

Morholt 

všechny recenze uživatele

Srážka metod stárnoucích či starých gangsterů s britským gangem mladých a mladistvých naroubovaná na tradiční motiv pomsty. A povedlo se to. Prostě poctivá, ukecaná britská kriminálka se spoustou nadávek a získávání informací za pomoci boxerů, pálky a vrtačky. Casting se povedl na jedničku a potěší i těch pár kriminálnických fórků. Na konci přijde i něco jako akce, takže za mě velká spokojenost. 80% ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Rád bych nyní obohatil váš laický slovník o další odborný filmově teoretický pojem, a sice „promrdaný potenciál“. Význam slova „potenciál“ je patrně znám i těm nejzabržděnějším z vás, a tak se soustřeďme na termín „promrdaný“. Tento šarmantní přívlastek byl volně převzat z liturgické latiny, a to ze slovesa „mrdare“, jehož exaktním původním významem bylo „připravovat ministranty na nedělní mši“. Jak jistě všichni víte, tihle ministranti, to je mnohdy neotesaná banda vzpurných osmiletých spratků, kteří velmi často sveřepě odmítali plnit příkazy kanovníka, čímž se záhy začala měnit i sémantika našeho výrazu. Rozlícený kněz se totiž nezřídka rozhodl některé mimořádně neochotné jedince, nebo i ty, kteří dostatečně nezvládali foukání do šalmaje, vyloučit z řad kadetů na sluhu božího a jejich služeb tedy nadále „nevyužít“. Tím se dostáváme k modernímu pojetí významu „mrdare“, přičemž ti bystřejší z vás již zajisté tuší správný a sofistikovaný úzus inkriminovaného spojení „promrdaný potenciál“ ve filmové teorii. Ano, přesně tak, jedná se o kapacitní označení díla s velmi nadějným námětem, který mohl lehce přerůst ve vynikající film, kdyby se scénáře nechopil nějaký „hloupý kokot bez fantazie“ (vysvětlíme si příště) a neuplácal z toho jen další unylé, nenápadité a zbytečně užvaněné Přání smrti Heryho Brauna, které korunoval až nebetyčně „pičoidním“ (k Deziluzně – Bordelovské terminologii se možná propracujete, až budete po létech pečlivého studia a odříkání uznávanými znalci v oboru jako já) a za každou cenu akčním finále. ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Škoda. Akokoľvek je mi sympatický ten námet a mučenie nadrapených dorastencov partiou starých gangstrov som si vychutnal, nie je to dobrý film. Dosť zle natočený dokonca aj na pomery televíznej tvorby a herci väčšinou času hrajú ako v nejakom českom alebo slovenskom filme. Teda ochotnícke divadlo. :) ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama