poster

Scream Queens (TV seriál)

Komedie / Horor / Mysteriózní

USA, 2015–2016, 16 h 38 min (Minutáž: 41–46 min)

Hudba:

Mac Quayle

Hrají:

Emma Roberts, Jamie Lee Curtis, Keke Palmer, Skyler Samuels, Abigail Breslin, Billie Lourd, Diego Boneta, Lea Michele, Glen Powell, John Stamos, Taylor Lautner, Kirstie Alley, Ariana Grande (herec, a.z.), Oliver Hudson, Nasim Pedrad (herec, a.z.), Niecy Nash, James Earl, Nick Jonas (herec, a.z.), Lucien Laviscount, Breezy Eslin, Jeanna Han (herec, a.z.), Whitney Meyer, Lisa Ann Walter, Chelsea Ricketts, Roger Bart, Charisma Carpenter, Evan Paley (herec, a.z.), Aaron Rhodes, Austin Rhodes, Zachary Bostrom, Jim Klock, Jan Hoag (herec, a.z.), Anna Margaret, Chad Michael Murray, Scott Gulino, McKaley Miller, Tiffany Forest, Anna Grace Barlow, Gracie Gillam, Brianne Howey, Deneen Tyler, Andrea Vittoria Alvarado, Jessica Honsinger, Jessica Gillio, Devin Posey, Will Koberg, Tavi Gevinson, Philip Casnoff, Riley Schmidt, Mary Alice Risener, Rachele Brooke Smith, Patrick Schwarzenegger, Alan Thicke, Julia Duffy, Faith Prince, Gary Grubbs, Anwan Glover, Chelsea Zhang, Wallace Langham, Jean Louisa Kelly, Steven Culp, Kenneth Kynt Bryan, Dan Hildebrand, Michael Siberry, Lara Grice, Chris Angerdina, Kamille McCuin, Martin Bats Bradford, Jerry O'Connell (herec, a.z.), Cecily Strong, Trilby Glover (herec, a.z.), Laura Bell Bundy, Jill Johnson, Colton Haynes, Kevin Bigley, Brian Baumgartner, Cheri Oteri, Tina Grimm, Jennifer Aspen, Jessy Hughes, Dacia Fernandez, Kara Royster, Jamie Bernstein, Elton LeBlanc, GiGi Erneta, Angela Oh, John McConnell, Carol Sutton, Nazeema Bartek, Mary Birdsong, August Emerson, Amy Okuda, Bill Oberst Jr., Brooke Shields, Tory N. Thompson, Ajay Mehta, Hawn Tran, Skylar Gasper, Abbie Gayle, Ivar Brogger, Hope Leigh, Alixandra von Renner, Caleb Emery, Phil Abrams, Marissa Jaret Winokur, Mariana Paola Vicente, Jerry Leggio, Jeremy Batiste, Ben Matheny, Terence Rosemore, Joseph Alfieri, Jocelyn Ayanna
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (89)

 • Tom Riddle
  *****

  Obsahuje náznaky spoileru Už od dob Nip/Tucku jsem fandou Ryana Murphyho, logicky pro mě proto už nějakou chvíli byly Scream Queens nejočekávanějším seriálem poslední doby. První (a možná poslední) série je za námi, a tak se nabízí otázka, jestli očekávání splnily, a odpověď na ní není úplně snadná. Příběhově se nejedná o žádnou revoluci (záměrně), před dvaceti lety se v domě vysokoškolského sesterstva KKT (laciným vtípkům se vyhnu) odehrála tragédie, a teď se schyluje k další. Dle všeljakých popisů jsem očekával avizovaný Vřískot říznutý Heathers (nejstrašnější český překlad filmového názvu ever Smrdící atrakce (tak jsem se těm laciným vtípkům přece jenom nevyhnul) budu radši ignorovat), Squeemky ovšem mají blíž spíš ke Scary Movies. Jestli se kdy Murphy snažil svou tradičně vymazlenou formu podporovat stejně propracovaným obsahem, ve Scream Queens na to očividně kašle. Se svou osvědčenou partou scénáristů a hromadou obřích hereckých hvězd beze studu servíruje neuvěřitelně stylovou podívanou která je k prasknutí narvaná bizarními situacemi a absurdním chováním postav (jestli některý divák pochybuje o tvůrčím záměru už po úvodní scéně, ve které studentky sesterstva nechají vykrvácet kamarádku, protože si musejí jít zatrsat na Waterfalls od TLC, je celkem jasně na úplně špatné adrese), přetékající hláškami a sarkasmem, záměrným afektem i trapností, stihne složit poctu asi tak milionu všeljakých kulťáků (Heathers, Jaws, Scream, Jawbreaker, Sorority Row...) a k tomu má nesčetné easter eggy (Chanel No. 3 nosí klapky na uších jako pomrknutí její matce Carrie Fisher) a meta joky pro zasvěcené Murphyho fandy. I když Squeemky přinesly něco docela jiného, než jsem očekával, týden co týden jsem se bavil výsostně. O jejich budoucnost se ale obávám, nedokážu si totiž představit, že si takhle specifická záležitost najde dostatek diváků.(24.9.2015)

 • novoten
  ****

  1. série - 70% - Kdo mrkne, ten ztratí vtip, kdo nedává pozor, ten nebude tušit, která bije. Murphy, Falchuk a Brennan totiž sází narážky, pomrknutí i nepokrytě parodické vtípky nezastavitelnou rychlostí. Jednu z nejvtipnějších point celého vražedného konceptu ale zůstává, jak velké množství lidi ho nepochopilo. V životě bych si nedovolil někomu vysvětlovat, jak má daný žánr uchopit, ale pokud si nemálo uživatelů právě u Screamek stěžuje, že nejsou dostatečně děsivé a tu srandu nevidí nebo vidět nechce, musím se já sám smát o to víc. K dokonalosti ale Kappas chybí docela hodně. Předně pak alespoň nějaká, klidně i jen předstíraná, soudržnost. Koncept by totiž nejlépe fungoval u celovečerního filmu. Takhle se pátrání po identitě vraha či jiných klíčových postav až příliš tříští s bezuzdným blbnutím. Ne snad že by Chadovy sebestředné monology nebo rýpavý humor na úkor Chanel no. 5 potřebovaly jakkoli doplnit. Klíčem k docenění seriálu ale zůstává v první řadě obdiv a respekt hlavních i vedlejších hereckých představitelek. Nevěřil jsem, že se Jamie Lee Curtis vrátí do sedla takhle rychle a ona si přitom každou scénu krade pro sebe. Nejvděčnější scény pak samozřejmě dostávají dvorní dámy Ryana Murphyho, tedy Emma Roberts a Lea Michele. Jakákoli jejich grimasa, uzemňující hláška nebo nechápavá otázka je jasným zlatem. Bavil jsem se, kroutil jsem hlavou, opět jsem se bavil, ale na samém konci potřebuji vědět víc. Právě po všem, co se stalo, může být případná druhá řada tou pravou výzvou. 2. série - 70% - Hra na hádání vraha tentokrát vzhledem k nízkému počtu nových charakterů příliš nefunguje a protože nemá cenu ji protahovat, jdou tvůrci s pravdou ven dost brzy. Od té chvíle se už zcela úmyslně cílí na bohapustou parodii, kterou ti, kteří už loni frflali, nyní rozhodně nemohli vydýchat. To bohužel také vysvětluje zcela mizivou sledovanost, jejíž čísla byla s přibývajícími epizodami tak nízká, až jsem měl podezření, že seriál sleduje div ne víc českých pirátů než amerických televizních diváků. Stupeň zábavy ale zůstává stále vysoký, protože Abigail Breslin se v pozici páté Chanelky stává dokonce mou nejoblíbenější postavou a byla to právě ona, u které jsem nejvíc trpěl ve chvílích, kdy byla nemilosrdně pronásledována zeleným monstrem. Extrémně potěšil také John Stamos, jeho nestárnoucí (?) fešácký doktor se smrtícím komediálním načasováním si pro sebe ukradl drtivou většinu scén. Pokud je tohle už nadobro konec, mám z něj dokonce pozitivnější pocity než o sezónu dříve.(13.12.2015)

 • TheDarKnig
  *****

  Zcela funkční, extrémně zábavná záležitost pro ty, kdo pochopí, o co tu jde a přistoupí na pravidla nadmíru uhozené, brakové, cheesy, popkulturní, trash parodie na 80s horory. Absolutně každý tu dělá vše pro to, aby působil jako úplný dement a přes to člověka neznechutí a nepřestane bavit téměř nikdo. Ryan Murphy se zase předvádí, holomek. Do posledního dílu jsem si myslel, že vlastně na ději a na odhalení vraha mi ani trochu nezáleží, protože tu jde hlavně o ty jednotlivé nadsazené, over-the-top nebo často až retardované momenty, a bál jsem se, že to bude tak unylé a průměrné jako závěr nedávného televizního Scream, ale Ryan to udělal tak svěže a zábavně, že jsem si to užil přímo nadměrně. Chci 2. sezonu!(23.12.2015)

 • NinadeL
  **

  3/23 Dala jsem tomu šanci, ale do budoucna se bez Scream Queens obejdu. Ne všechno, na co sáhne Ryan Murphy se promění ve zlato. Takže pápá Kappa Kappa Tau.(23.10.2015)

 • JohnnyD

  Skončil som po dvoch častiach. Nepomáhajú tomu ani skvelé Emma Roberts a Jamie Lee Curtis. Celá hororová línia nefunguje a skôr ako slasher to svojím naťahovaním pripomína telenovelu. Čo má svoje čaro, to sú plytkí hlavní hrdinovia a najmä hrdinky - no kvôli trom hláškam na epizódu to pozerať nemienim. Scream Queens je ďalším dôkazom, že televízia je stále míľové kroky za filmom, lebo aj treťotriedne video-slashery z 80s majú viac atmosféry, humoru, či napätia než tato naťahovaná žuvačka. PS: Odporúčam Kahnovo Detention, ktorého atmosféru Scream Queens matne pripomína.(30.10.2015)

 • dO_od
  ***

  // Jako lehká oddychovka, která neurazí, pobaví a v rámci možností i znechutí to funguje. Jinak už je to ale opakování stokrát viděných parodií na stará (a nová) klišé, ve které krom zbitchovatělé Emmy Roberts nikdo víc nezaujme a při dnešní seriálové konkurenci si jen těžko dokážu oprávnit, proč bych to měl sledovat i dál. Pilot 6/10(29.9.2015)

 • Rosaviva
  ****

  U Ryana Murphyho nikdy nevíte, čeho se vám dostane. Jednou je to Glee, jednou je to AHS. A Scream Queens jsou tak něco mezi. "Horror" spolu s absurdním humorem z Glee a bandou unisono ječících holek. Sympatické, a místy i hvězdné, obsazení sedne hned od začátku. Vůbec netuším pro jakou cílovou skupinu byl tenhle projekt stvořen, ale já do ní očividně patřím. Upřímně řečeno, takhle jsem se už dlouho nepobavila, kam se na to hrabou sitcomy. Absurdní hlášky a pitomé scény se na nás valí ze všech stran a já si vlastně nemám na co stěžovat. V každém díle je horda mrtvol, ještě víc vtipů a zároveň se u toho nenudíte, protože se snažíte uhodnout, kdo je vlastně ten Red Devil, který po všech jde. Dávám 4* a jsem zvědavá jestli (a o čem) bude další řada.(10.12.2015)

 • S.Quentin QUALE
  **

  Seriál, kde hlavními postavami jsou rozmalený krávy s kýblem paštiky na xichtě. "That closet is the most pleasures in my life!!! It's like second vagina to me... " Skvělý, fakt super. Nechci se zamýšlet nad tím, kdo je cílovkou takové břečky, ale já to teda nejsem. Jsou dvě hvězdičky, kvůli kterým má smysl se na to aspoň kouknout. První je Emma Roberts, jež je neskutečně hot i přes to, že její postavě chybí už jen dialogy typu "búúúúúú". Druhým důvodem jsou sice řídce vysázené, ale docela dobré gagy. PS: Je docela výkon, že jsem vydržel 4 díly, pochybuju o tom, že to někdy dokoukám. 40%(18.10.2015)

 • DJ Obelix
  *****

  Ehm... wha... wha... WHAAAAT? Ryanu Murphymu už dočista hráblo? Foxu hráblo? To jim stačilo zamávat castingovkou se jmény jako Ariana Grande a Nick Jonas, aby tomu dali zelenou? Předně chci říct, aby nedošlo k omylu - já jsem spokojen. Jen mi naprosto nejde do hlavy, jak tohle protlačili do vysílání. Šílený mix Heathers (zjevně největší inspirace) a Vřískotu nasazený v roce 2015 do televize, která má pověst jednoho z největších katů? Včetně parádního retro soundtracku a tuny záměrných nelogičností a otravných stereotypů? Fakt čumím s otevřenou hubou, ale stále se sám sebe ptám - kdo je proboha cílovka?! Já a...? EDIT: Po strhujícím finále přidávám bez obav plný počet! Krom asi dvou dílů, které byly "jen" nadprůměrné, jsem se neskutečně bavil celou sezónu. Vše, co bylo zmíněno výše, platí v plném rozsahu. Díky, Ryane Murphy!(24.9.2015)

 • HoneyBunny
  ***

  Uhozená teenagerská vyvražďovačka, která to o sobě ví. Hlavní hrdinky jsou narcisistické, egoistické krávy, kterým smrt přejete a baví vás koukat na to, jak se mezi sebou hádají. A čekáte na to, až si pro ně příjde vrah v kostýmu ďábla. Scream Queens mají zvláštní pojetí, chvílemi jsou docela vážné, ale většinou jsou víc meta a využívají toho, že lidi baví dívat se na to, jak otrávné hrdině někdo zábavným, brutálním způsobem zavraždí. Některé scény jsou děsně meta, často tu zazní hláška, kterou můžete citovat. Nejlepší na seriálu jsou Jamie Lee Curtis v roli drsné děkanky Munsch a Emma Roberts coby vrchní kráva Chanel. Obě si svoje role hodně užívají a typově jsou vybrané přesně. Proč jenom tři hvězdy. Ve střední části seriál zpomalí a ztrácí drive a občas si jen nehraje na hloupost, ale je opravdu hloupý. Unikátní ale je rozhodně.(18.1.2016)

 • dr.horrible
  ****

  Teenage a slasher klišé čo ma bavia, parodované, alebo ťahané do maxima. Popkultúrny bordel presne pre mňa. Obľúbené postavy: Chanels. Najviac asi no. 5(28.1.2016)

 • Jinny
  ***

  Především musím upozornit, že třináct dílů je na takovou pitominu moc. Co se týče hororu, příiš toho nečejte, jedná se hlavně o černohumorný seriál. Nejsem si jistá, jak moc úmyslně meta byly všechny ty scény, kdy se někdo musí slovně obhájit, aby ho policie nezatkla za sérii vražd. Jako skoro vždycky u Ryana Murphyho jsem relativně často nevěděla, jak na některé scény reagovat. Ono je něco jiného, když Kenny ze South Parku spadne do drtičky, ale vidět v podobné situaci živé herce až tak vtipné není.(4.1.2016)

 • ARI50
  **

  Bohaté nanynky nijak zabavné celkově proste podívat se a nic nečekat, je škoda že to nemá dělo atmosféru a že díly jsou hrozně slabé a přitom příběh není špatný a herci taky ale něco tomu chybělo co by mě přesvědčilo dát víc hvězd jednoduchý serial.(11.12.2016)

 • ChArLeNe
  *

  Hrôza hrôza brrrr hrôza. Stupídnejšie než Scary Movies. Kde je horor? A kde komédia? Neviem, či tvorcovia mali v úmysle vyvolať u diváka práve zabijácke sklony, aby mal chuť postavy vlastnoručne pozabíjať a nemusel čakať hooodiny na to, kým to spraví vrah seriálu. V porovnaní s Covenom, aj napriek tomu, že ani jedno prostredie seriálov rada nemám, ale u Covenu som sa bavila, zatiaľ čo "humor" v Scream Queen je niečo tak príšerné, že tú zhovadilosť neviem slovami opísať. Hviezdička za Jamie Lee Curtis, vďaka ktorej uvažujem o masochizme a ďalšie epizódy si kvôli nej možno pozriem. Presne to, čo som chcela povedať, za mňa lepšie vystihol maddy.(2.10.2015)

 • Lama.Lama
  ***

  Tak tohle je pecka! Já se u toho tlemím a zároveň i znechuceně odvracím hlavu. Parádní atmosféra, spousta známých tváří, které si to vyloženě užívají, absurdní situace, které mě dostávají do kolen - no skvělé kombo pro relax :-)(27.9.2015)

 • MoiJe
  ***

  Zatial do 01e02. Nastastie nie strasidelne, takze si ten nonsense mozem uzivat tiez.(27.9.2015)

 • Vxxx
  ****

  Já jsem nadšená! Neříkám, že je to nějaký skvost, umělecky to má samozřejmě plno much, ale ten absurdní humor mě baví moc. Otázka je, jak dlouho to vydrží. Aby se to neomrzelo. Ale zatím dobrý :) 4*(11.10.2015)

 • maddy
  **

  Scrap Queens. Ryan Murphy sa definitívne utrhol z reťaze a po úspechu Glee a American Horror Story si myslí, že si môže dovoliť všetko. No, ale nemôže. Na Scream Queens som sa skutočne tešil a čakal, že Murphy príde opäť s niečím originálnym, no v Scream Queens len paroduje tisíckrát videné žánrové klišé, čo robil už pred dvadsiatimi rokmi Wes Craven v Scream, akurát Murphy sa tentoraz nesnaží o horor, ale o paródiu plnú absurdít, ktorá má najbližšie asi k Scary Movie. No keby boli Scream Queens regulárnou paródiou na známe scény z rôznych slasherov tak by snáď aj pôsobili vtipné, takto tá celá absurdita chovania postáv a bizarné scény zachádzajú ďaleko za to, čo je ešte vtipné a čo už je iba trápne. V Scream Queens je v podstate všetko a všetci naokolo neskutočne dementné a to je celé čomu sa má divák smiať. Chápem, že celá ta prestrelená štylizácia a maximálna absurdnosť všetkých situácii je zámerná a chápem aj, že to zámerne zveličuje všetky typické úlohy učiteľov, vrahov, školských krásavíc a krásavcov a verím aj, že v skutočnom živote by sa možno aj také husi našli, ktoré by namiesto privolania polície radšej dali status na facebook (veď predsa žijeme v dobe, keď plno slepíc musí uvádzať každú životnú udalosť na modrú sociálnu sieť, lebo inak akoby sa ani nestala), ale ja mám tak nejako problém sa smiať tomu, že každá a jedna postava tu má IQ hojdacieho koníka a to je celé čo má zaobstarávať „humor“. Preto mi skutočne neprídu vtipné situácie, keď sa študentky nad vaňou v ktorej ich spolužiačka rodí dohadujú, že ju radšej nechajú vykrvácať, lebo si musia ísť zatancovať na hit Waterfalls od TLC. Ešte raz zdôrazňujem, že chápem, že ten afekt ja zámerný, ale Scream Queen bohužiaľ až veľmi často hraničia skôr s trápnosťou, než s vtipnosťou a to je najhlavnejší problém. Nemá to žiadnu atmosféru, nefunguje to ani ako paródia, ani ako vyslovená komédia a už absolútne nie ako horor. Je to iba kŕčovitá a nevydarená snaha o zveličovanie žánrových klišé, ktorá nefunguje. Jediné kvôli čomu sa tak Scream Queen oplatí sledovať je ultimátna „bitch“ úloha Emmy Roberts, ktorá tu vyslovene paroduje samú seba a je ešte väčšia mrcha, než vo všetkých svojich filmoch/seriáloch dohromady, ale aj to platí jedine v prípade, že vás samotná Emma aspoň trochu baví. Ja som si tento jej výstup užíval, no inak si nedokážem predstaviť, že Scream Queen môžu mať v televízii dlhú životnosť a nájsť si nejakú cieľovú skupinu divákov. Vlastne ani nerozumiem kto je tu cieľovka? Fanúšikovia komédií? Asi ťažko. Fanúšikovia hororov? Určite nie. Fanúšikovia paródií? Aj to pochybujem. Fanúšikovia Ryana Murphyho? Tí samotní jednak nedokážu utiahnuť sledovanosť a navyše podľa prvých ohlasov Scream Queens sklamali aj ich. Toto jednoducho nemá šancu u publika výrazne uspieť, aj keď väčšiu „hovadinu“ tento rok v americkej televízii zaručene neuvidíme. No ja si radšej pustím ten priemerný seriálový Scream, než podpriemerné Scream Queens. PILOT (s01/02): 2* (4/10)(2.10.2015)

 • hous.enka
  ****

  Proč jsem se rozhodla pro Scream Queens? Protože Ryan Murphy, Emma Roberts a Jamie Lee Curtis (scéna ve sprše s nože á la její matka patří k nezapomenutelným). Dostala jsem parádní parodii na horor, který je nevulgární, nefekální, bez odhalených prs, zadků a kdovíčeho ještě. Navíc si myslím, že humor zůstává pro diváky zcela srozumitelný, příběh je napínavý a do poslední chvíle nevíte, kdo Red Devil, vraždící stvůra v kampusu university, vlastně je. Kappa Kappa Tau forever :)(17.12.2015)

 • Sokka_
  ***

  Tyjo to je taková blbost. Úplná hovadina!:D Ale baví mě to, hodně. Je to oddechovka, na kterou bych se nejradši díval každý den po škole. Herci jsou skvělí, až na Jamie a Arianu. Musim říct, že mě překvapilo, jak špatná Ariana byla:DD Brad, Ryan a Ian udělali z Jamie Lee Curtis druhou Sue Sylvester. Celkem mě to štve, protože těch dlouhých a nudných monologů už bylo dost.(26.9.2015)

<< předchozí 1 2 3 4 5