Scream Queens (TV seriál)

Komedie / Horor / Mysteriózní

USA, 2015–2016, 16 h 38 min (Minutáž: 41–46 min)

Mac Quayle

Emma Roberts, Jamie Lee Curtis, Keke Palmer, Skyler Samuels, Abigail Breslin, Billie Lourd, Diego Boneta, Lea Michele, Glen Powell, John Stamos, Taylor Lautner, Kirstie Alley, Ariana Grande (herec, a.z.), Oliver Hudson, Nasim Pedrad (herec, a.z.), Niecy Nash, James Earl, Nick Jonas (herec, a.z.), Lucien Laviscount, Breezy Eslin, Jeanna Han (herec, a.z.), Whitney Meyer, Lisa Ann Walter, Chelsea Ricketts, Roger Bart, Charisma Carpenter, Evan Paley (herec, a.z.), Aaron Rhodes, Austin Rhodes, Zachary Bostrom, Jim Klock, Jan Hoag (herec, a.z.), Anna Margaret, Chad Michael Murray, Scott Gulino, McKaley Miller, Tiffany Forest, Anna Grace Barlow, Gracie Gillam, Brianne Howey, Deneen Tyler, Andrea Vittoria Alvarado, Jessica Honsinger, Jessica Gillio, Devin Posey, Will Koberg, Tavi Gevinson, Philip Casnoff, Riley Schmidt, Mary Alice Risener, Rachele Brooke Smith, Patrick Schwarzenegger, Alan Thicke, Julia Duffy, Faith Prince, Gary Grubbs, Anwan Glover, Chelsea Zhang, Wallace Langham, Jean Louisa Kelly, Steven Culp, Kenneth Kynt Bryan, Dan Hildebrand, Michael Siberry, Lara Grice, Chris Angerdina, Kamille McCuin, Martin Bats Bradford, Jerry O'Connell (herec, a.z.), Cecily Strong, Trilby Glover (herec, a.z.), Laura Bell Bundy, Jill Johnson, Colton Haynes, Kevin Bigley, Brian Baumgartner, Cheri Oteri, Tina Grimm, Jennifer Aspen, Jessy Hughes, Dacia Fernandez, Kara Royster, Jamie Bernstein, Elton LeBlanc, GiGi Erneta, Angela Oh, John McConnell, Carol Sutton, Nazeema Bartek, Mary Birdsong, August Emerson, Amy Okuda, Bill Oberst Jr., Brooke Shields, Tory N. Thompson, Ajay Mehta, Hawn Tran, Skylar Gasper, Abbie Gayle, Ivar Brogger, Hope Leigh, Alixandra von Renner, Caleb Emery, Phil Abrams, Marissa Jaret Winokur, Mariana Paola Vicente, Jerry Leggio, Jeremy Batiste, Ben Matheny, Terence Rosemore, Joseph Alfieri
  • maddy

Scrap Queens. Ryan Murphy sa definitívne utrhol z reťaze a po úspechu Glee a American Horror Story si myslí, že si môže dovoliť všetko. No, ale nemôže. Na Scream Queens som sa skutočne tešil a čakal, že Murphy príde opäť s niečím originálnym, no v Scream Queens len paroduje tisíckrát videné žánrové klišé, čo robil už pred dvadsiatimi rokmi Wes Craven v Scream, akurát Murphy sa tentoraz nesnaží o horor, ale o paródiu plnú absurdít, ktorá má najbližšie asi k Scary Movie. No keby boli Scream Queens regulárnou paródiou na známe scény z rôznych slasherov tak by snáď aj pôsobili vtipné, takto tá celá absurdita chovania postáv a bizarné scény zachádzajú ďaleko za to, čo je ešte vtipné a čo už je iba trápne. V Scream Queens je v podstate všetko a všetci naokolo neskutočne dementné a to je celé čomu sa má divák smiať. Chápem, že celá ta prestrelená štylizácia a maximálna absurdnosť všetkých situácii je zámerná a chápem aj, že to zámerne zveličuje všetky typické úlohy učiteľov, vrahov, školských krásavíc a krásavcov a verím aj, že v skutočnom živote by sa možno aj také husi našli, ktoré by namiesto privolania polície radšej dali status na facebook (veď predsa žijeme v dobe, keď plno slepíc musí uvádzať každú životnú udalosť na modrú sociálnu sieť, lebo inak akoby sa ani nestala), ale ja mám tak nejako problém sa smiať tomu, že každá a jedna postava tu má IQ hojdacieho koníka a to je celé čo má zaobstarávať „humor“. Preto mi skutočne neprídu vtipné situácie, keď sa študentky nad vaňou v ktorej ich spolužiačka rodí dohadujú, že ju radšej nechajú vykrvácať, lebo si musia ísť zatancovať na hit Waterfalls od TLC. Ešte raz zdôrazňujem, že chápem, že ten afekt ja zámerný, ale Scream Queen bohužiaľ až veľmi často hraničia skôr s trápnosťou, než s vtipnosťou a to je najhlavnejší problém. Nemá to žiadnu atmosféru, nefunguje to ani ako paródia, ani ako vyslovená komédia a už absolútne nie ako horor. Je to iba kŕčovitá a nevydarená snaha o zveličovanie žánrových klišé, ktorá nefunguje. Jediné kvôli čomu sa tak Scream Queen oplatí sledovať je ultimátna „bitch“ úloha Emmy Roberts, ktorá tu vyslovene paroduje samú seba a je ešte väčšia mrcha, než vo všetkých svojich filmoch/seriáloch dohromady, ale aj to platí jedine v prípade, že vás samotná Emma aspoň trochu baví. Ja som si tento jej výstup užíval, no inak si nedokážem predstaviť, že Scream Queen môžu mať v televízii dlhú životnosť a nájsť si nejakú cieľovú skupinu divákov. Vlastne ani nerozumiem kto je tu cieľovka? Fanúšikovia komédií? Asi ťažko. Fanúšikovia hororov? Určite nie. Fanúšikovia paródií? Aj to pochybujem. Fanúšikovia Ryana Murphyho? Tí samotní jednak nedokážu utiahnuť sledovanosť a navyše podľa prvých ohlasov Scream Queens sklamali aj ich. Toto jednoducho nemá šancu u publika výrazne uspieť, aj keď väčšiu „hovadinu“ tento rok v americkej televízii zaručene neuvidíme. No ja si radšej pustím ten priemerný seriálový Scream, než podpriemerné Scream Queens. PILOT (s01/02): 2* (4/10)(2.10.2015)

Pilot - Páni, páni, páni! Takhle nabušenej pilot jsem dlouho neviděla. Že hned v prvním díle se toho stane už tolik jsem opravdu nečekala a proto je to natolik příjemné překvapení! Doufám, že si to udrží minimálně takovou úroveň, ale kdyby se to postupně nějakým způsobem zlepšovalo, nejsem vůbec proti. Scéna s textováním s vrahem byla dost vtipně podaná. Až mi mrzí, že by se určitě nějaký takový slepice našly, které by místo útěku radši daly status na twitter. Herci jsou skvěle obsazení, obzvlášť Emma Roberts která je pro potvoru jako stvořená, a člověk honem neví komu zatím fandit. Těším se na další díly. 1.série Příjemná změna oproti vážným seriálům. Právě ty nejbláznivější postavy jsou nejlépe zahrané a tou úplně nejlepší je Denise Hemphill. U každé její scény jsem se bavila a i když nic neříkala, člověk byl rád, že tam je. Všeobecně se jedná o seriál, který není třeba brát příliš vážně a je spíš pro vypnutí a oddech. Finálové odkrytí vraha bylo vlastně tak čekané, že to někdo až nečekal. I tak jsem ráda, jak to nakonec skončilo a další série bych se nebránila, i když jako jednohubka by to taky nebylo špatný.(26.9.2015)

75-80% ... Určite to treba brať z nadhľadom, lebo by takýto seriál mohol skončiť aj s veľmi nízkym hodnotením, ale s ohľadom na to o čo vlastne tvorcom ide to je geniálny seriál. Hlúposť amerických vysokoškolských bratstiev a sesterstiev je centrálnym motívom. Seriál si vlastne robí srandu sám zo seba. A to je to hlavné, lebo keby sa bol bral vážne tak by to dobre nedopadlo. Jednoducho vtipné, aj zápletka funguje. Geniálna hudba. A s obsadením tiež nemám problém, ani s Arianou Grande či Nickom Jonasom.(23.11.2015)

Zcela funkční, extrémně zábavná záležitost pro ty, kdo pochopí, o co tu jde a přistoupí na pravidla nadmíru uhozené, brakové, cheesy, popkulturní, trash parodie na 80s horory. Absolutně každý tu dělá vše pro to, aby působil jako úplný dement a přes to člověka neznechutí a nepřestane bavit téměř nikdo. Ryan Murphy se zase předvádí, holomek. Do posledního dílu jsem si myslel, že vlastně na ději a na odhalení vraha mi ani trochu nezáleží, protože tu jde hlavně o ty jednotlivé nadsazené, over-the-top nebo často až retardované momenty, a bál jsem se, že to bude tak unylé a průměrné jako závěr nedávného televizního Scream, ale Ryan to udělal tak svěže a zábavně, že jsem si to užil přímo nadměrně. Chci 2. sezonu!(23.12.2015)

Bláznivý seriál s ještě bláznivějším hereckým obsazením při kterém se prostě nemůžete nudit. Když jsem viděla tenkrát ukázku, myslela jsem si, že jde o vtip, že není možné, aby seriál na takové úrovni vůbec vznikl. Ale po shlédnutí už prvního dílu jsem se lámala smíchy. Pokud nepostrádáte smysl pro bláznivý občas hodně sarkastický humor s herečkama, které umí zahrát ty nejvíc rozmazlené pipky, tak je Scream Queens přesně pro vás. Mě se líbí, baví mě a když na něj nekoukáte sami, ale s někým komu taky tak bláznivý humor koluje v žilách, nasmějete se ještě víc. Dávám 80%, protože jsem cvok a miluju srandu.(18.6.2017)

• - V 1. epizodě 1. série "Pilot" bylo pět hereček pohřbeno po krk v zemi. V reálu všechny stály ve skleněných válcích vytvořených na míru a hlínu měly pouze kolem hlavy. (hansel97)

• - Spoiler: Chanel číslo 2 (Ariana Grande) původně měla v seriálu vydržet delší dobu, ovšem Ariana nakonec měla příliš práce se svou hudbení kariérou a poprosila tvůrce, aby její postava zemřela dříve, což se také stalo. (hansel97)

• - Herečky Emma Roberts a Lea Michele, ktoré sú s režisérom Ryanom Murphym veľmi dobré kamarátky, mu počas natáčania často písali správy, v ktorých ho žiadali o to, aby im prezradil, kto je vrahom. (Marceloo)