Scream Queens (TV seriál)

Komedie / Horor / Mysteriózní

USA, 2015 - 2016, 16 h 38 min (Minutáž: 23x45 min)

Mac Quayle

Emma Roberts, Jamie Lee Curtis, Keke Palmer, Skyler Samuels, Abigail Breslin, Billie Lourd, Diego Boneta, Lea Michele, Glen Powell, John Stamos, Taylor Lautner, Kirstie Alley, Ariana Grande (herec, a.z.), Oliver Hudson, Nasim Pedrad (herec, a.z.), Niecy Nash, James Earl, Nick Jonas (herec, a.z.), Lucien Laviscount, Breezy Eslin, Jeanna Han (herec, a.z.), Whitney Meyer, Lisa Ann Walter, Chelsea Ricketts, Roger Bart, Charisma Carpenter, Evan Paley (herec, a.z.), Aaron Rhodes, Austin Rhodes, Zachary Bostrom, Jim Klock, Jan Hoag (herec, a.z.), Anna Margaret, Chad Michael Murray, Scott Gulino, McKaley Miller, Tiffany Forest, Anna Grace Barlow, Grace Phipps, Brianne Howey, Deneen Tyler, Andrea Vittoria Alvarado, Jessica Honsinger, Jessica Gillio, Devin Posey, Will Koberg, Tavi Gevinson, Philip Casnoff, Riley Schmidt, Mary Risener, Rachele Brooke Smith, Patrick Schwarzenegger, Alan Thicke, Julia Duffy, Faith Prince, Gary Grubbs, Anwan Glover, Chelsea Zhang, Wallace Langham, Jean Louisa Kelly, Steven Culp, Kenneth Kynt Bryan, Dan Hildebrand, Michael Siberry, Lara Grice, Chris Angerdina, Kamille McCuin, Martin Bats Bradford, Jerry O'Connell (herec, a.z.), Cecily Strong, Trilby Glover (herec, a.z.), Laura Bell Bundy, Jill Johnson, Colton Haynes, Kevin Bigley, Brian Baumgartner, Cheri Oteri, Tina Grimm, Jennifer Aspen, Jessy Hughes, Dacia Fernandez, Kara Royster, Jamie Bernstein, Elton LeBlanc, GiGi Erneta, Angela Oh, John McConnell, Carol Sutton, Nazeema Bartek, Mary Birdsong, August Emerson, Amy Okuda, Bill Oberst Jr., Brooke Shields, Tory N. Thompson, Ajay Mehta, Hawn Tran, Skylar Gasper, Abbie Gayle

1. série: První čtyři díly jsem si říkala: Do háje, na co to sakra čumim? Nějaká parodie sebe sama? Sarkastická komedie pro lidi s IQ méně než 90 a nenáročným smyslem pro humor? Zesměšňování hororů devadesátých let smíchané s americkým teenage humorem 21. století? Ano, přátelé je to úplně všechno z toho co jsem vyjmenovala. Scream Queens je na první dojem seriál bez absolutního smyslu, logiky, přirozeného jednání postav. Je to prostě jen urážlivá, nekorektní, laciná, trapná zábava. Nehledejte tu žádné velké zápletky, detektivní příběh první třídy nebo snad prvoplánované dialogy. Tempo je tady prostě vražedné, Emma Roberts svými nadčasovými monology drtí všechny scénaristy jednou ranou a Murphy zabíjí třinácti díly této jízdy všechny retro slashery, které kdo kdy natočil. Murphy si tento seriál střihnul nejspíš proto, že chtěl ukázat, že si umí udělat i srandu, a to opravdu ve velkém. Scream Queens se mi výrazně zaryjí do paměti už jen kvůli tomu, jak šíleně absurdní byly jejich dilemata. V podstatě mi Murphyho tým vyrazil dech a já bych toho chtěla tolik napsat, ale tohle prostě nejde popsat jen tak pár větami. To se musí zažít a pochopit. To druhé bude ovšem pro velkou většinu publika těžké, pokud vůbec seriál dokoukají do konce. Já sama jsem přemýšlela, jestli tohle nevzdat. Ale tady platí, že trpělivost přináší růže. 2. série. Pro mě jednoznačně ještě lepší než první série. Asi za to může i to, že jsem si zvykla na absurdnost celého seriálu a šílené dialogy i námět. Druhá série má ale navrch už jen kvůli zamotanějšímu, méně předvídatelnému příběhu, lepším postavám, vypracovanějším dialogům a hlavně méně monotonními zvraty a zápletkami. Navíc prostředí nemocnice je o moc zábavnější a rozmanitější. Potěší také známé tváře odjinud, ale i ty staré vedlejší z předchozí série. Zkrátka Murphyho strašně chválím a koukám, že dal víc energie do Scream Queens, než do poslední příšerné série AHS. V každém případě už se těším na třetí.(27.12.2016)

75-80% ... Určite to treba brať z nadhľadom, lebo by takýto seriál mohol skončiť aj s veľmi nízkym hodnotením, ale s ohľadom na to o čo vlastne tvorcom ide to je geniálny seriál. Hlúposť amerických vysokoškolských bratstiev a sesterstiev je centrálnym motívom. Seriál si vlastne robí srandu sám zo seba. A to je to hlavné, lebo keby sa bol bral vážne tak by to dobre nedopadlo. Jednoducho vtipné, aj zápletka funguje. Geniálna hudba. A s obsadením tiež nemám problém, ani s Arianou Grande či Nickom Jonasom.(23.11.2015)

Pilot - Páni, páni, páni! Takhle nabušenej pilot jsem dlouho neviděla. Že hned v prvním díle se toho stane už tolik jsem opravdu nečekala a proto je to natolik příjemné překvapení! Doufám, že si to udrží minimálně takovou úroveň, ale kdyby se to postupně nějakým způsobem zlepšovalo, nejsem vůbec proti. Scéna s textováním s vrahem byla dost vtipně podaná. Až mi mrzí, že by se určitě nějaký takový slepice našly, které by místo útěku radši daly status na twitter. Herci jsou skvěle obsazení, obzvlášť Emma Roberts která je pro potvoru jako stvořená, a člověk honem neví komu zatím fandit. Těším se na další díly. 1.série Příjemná změna oproti vážným seriálům. Právě ty nejbláznivější postavy jsou nejlépe zahrané a tou úplně nejlepší je Denise Hemphill. U každé její scény jsem se bavila a i když nic neříkala, člověk byl rád, že tam je. Všeobecně se jedná o seriál, který není třeba brát příliš vážně a je spíš pro vypnutí a oddech. Finálové odkrytí vraha bylo vlastně tak čekané, že to někdo až nečekal. I tak jsem ráda, jak to nakonec skončilo a další série bych se nebránila, i když jako jednohubka by to taky nebylo špatný.(26.9.2015)

Tyjo to je taková blbost. Úplná hovadina!:D Ale baví mě to, hodně. Je to oddechovka, na kterou bych se nejradši díval každý den po škole. Herci jsou skvělí, až na Jamie a Arianu. Musim říct, že mě překvapilo, jak špatná Ariana byla:DD Brad, Ryan a Ian udělali z Jamie Lee Curtis druhou Sue Sylvester. Celkem mě to štve, protože těch dlouhých a nudných monologů už bylo dost.(26.9.2015)

Ačkoliv je v popisku napsáno komedie/horor, je to horor. Ty komediální prvky vznikají díky tomu, jak skvělé postavy s kamennou tváří říkají jednu absurdnost či hloupost za druhou ("Nikdo přece neumře z toho, když mu strčíš obličej do fritovacího oleje!") a odhalují tak slabiny amerického vzdělávacího systému. Celé je to příjemně originální a ztřeštěné, svěží vítr mezi ultravážným a ultradrsným pojetím seriálu, které v poslední době dominuje obrazovkám. Nejlepší je rozhodně prvotřídní bitch Chanel v podání Emmy Roberts a všichni Dickie Dollar Scholars, kteří staví na hlavu všechny stereotypy o univerzitních bratrstvech. Bere se to míň vážně než Scream z dílny MTV, ale jde v podstatě o podobný styl - slasherový seriál, který si utahuje z hororových klišé. Dost mě to chytlo, těším se na další díly, trochu mě mrzí vlažné přijetí, protože tyhle groteskní absurdnosti já prostě můžu ("Jmenuje se to Pravda, nebo úkol! Ne Pravda, úkol nebo lež! Nemůžeš lhát!").(23.9.2015)

• - Skutečné jméno Chanel číslo 3 (Billie Lourd) je Sadie Swenson. Skutečné jméno Chanel číslo pět (Abigail Breslin) je Libby Putney. (Kacitr)

• - V 1. epizodě 1. série "Pilot" bylo pět hereček pohřbeno po krk v zemi. V reálu všechny stály ve skleněných válcích vytvořených na míru a hlínu měly pouze kolem hlavy. (hansel97)

• - Sám tvůrce Ryan Murphy prozradil, že většina replik Gigi (Nasim Pedrad) byla improvizací, proto sháněl pro postavu schopnou komičku.
    (hansel97)