Scream Queens (TV seriál)

Komedie / Horor / Mysteriózní

USA, 2015 - 2016, 16 h 38 min (Minutáž: 23x45 min)

Mac Quayle

Emma Roberts, Jamie Lee Curtis, Keke Palmer, Skyler Samuels, Abigail Breslin, Billie Lourd, Diego Boneta, Lea Michele, Glen Powell, John Stamos, Taylor Lautner, Kirstie Alley, Ariana Grande (herec, a.z.), Oliver Hudson, Nasim Pedrad (herec, a.z.), Niecy Nash, James Earl, Nick Jonas (herec, a.z.), Lucien Laviscount, Breezy Eslin, Jeanna Han (herec, a.z.), Whitney Meyer, Lisa Ann Walter, Chelsea Ricketts, Roger Bart, Charisma Carpenter, Evan Paley (herec, a.z.), Aaron Rhodes, Austin Rhodes, Zachary Bostrom, Jim Klock, Jan Hoag (herec, a.z.), Anna Margaret, Chad Michael Murray, Scott Gulino, McKaley Miller, Tiffany Forest, Anna Grace Barlow, Grace Phipps, Brianne Howey, Deneen Tyler, Andrea Vittoria Alvarado, Jessica Honsinger, Jessica Gillio, Devin Posey, Will Koberg, Tavi Gevinson, Philip Casnoff, Riley Schmidt, Mary Risener, Rachele Brooke Smith, Patrick Schwarzenegger, Alan Thicke, Julia Duffy, Faith Prince, Gary Grubbs, Anwan Glover, Chelsea Zhang, Wallace Langham, Jean Louisa Kelly, Steven Culp, Kenneth Kynt Bryan, Dan Hildebrand, Michael Siberry, Lara Grice, Chris Angerdina, Kamille McCuin, Martin Bats Bradford, Jerry O'Connell (herec, a.z.), Cecily Strong, Trilby Glover (herec, a.z.), Laura Bell Bundy, Jill Johnson, Colton Haynes, Kevin Bigley, Brian Baumgartner, Cheri Oteri, Tina Grimm, Jennifer Aspen, Jessy Hughes, Dacia Fernandez, Kara Royster, Jamie Bernstein, Elton LeBlanc, GiGi Erneta, Angela Oh, John McConnell, Carol Sutton, Nazeema Bartek, Mary Birdsong, August Emerson, Amy Okuda, Bill Oberst Jr., Brooke Shields, Tory N. Thompson, Ajay Mehta, Hawn Tran, Skylar Gasper, Abbie Gayle, Ivar Brogger

Obsahuje náznaky spoileru Už od dob Nip/Tucku jsem fandou Ryana Murphyho, logicky pro mě proto už nějakou chvíli byly Scream Queens nejočekávanějším seriálem poslední doby. První (a možná poslední) série je za námi, a tak se nabízí otázka, jestli očekávání splnily, a odpověď na ní není úplně snadná. Příběhově se nejedná o žádnou revoluci (záměrně), před dvaceti lety se v domě vysokoškolského sesterstva KKT (laciným vtípkům se vyhnu) odehrála tragédie, a teď se schyluje k další. Dle všeljakých popisů jsem očekával avizovaný Vřískot říznutý Heathers (nejstrašnější český překlad filmového názvu ever Smrdící atrakce (tak jsem se těm laciným vtípkům přece jenom nevyhnul) budu radši ignorovat), Squeemky ovšem mají blíž spíš ke Scary Movies. Jestli se kdy Murphy snažil svou tradičně vymazlenou formu podporovat stejně propracovaným obsahem, ve Scream Queens na to očividně kašle. Se svou osvědčenou partou scénáristů a hromadou obřích hereckých hvězd beze studu servíruje neuvěřitelně stylovou podívanou která je k prasknutí narvaná bizarními situacemi a absurdním chováním postav (jestli některý divák pochybuje o tvůrčím záměru už po úvodní scéně, ve které studentky sesterstva nechají vykrvácet kamarádku, protože si musejí jít zatrsat na Waterfalls od TLC, je celkem jasně na úplně špatné adrese), přetékající hláškami a sarkasmem, záměrným afektem i trapností, stihne složit poctu asi tak milionu všeljakých kulťáků (Heathers, Jaws, Scream, Jawbreaker, Sorority Row...) a k tomu má nesčetné easter eggy (Chanel No. 3 nosí klapky na uších jako pomrknutí její matce Carrie Fisher) a meta joky pro zasvěcené Murphyho fandy. I když Squeemky přinesly něco docela jiného, než jsem očekával, týden co týden jsem se bavil výsostně. O jejich budoucnost se ale obávám, nedokážu si totiž představit, že si takhle specifická záležitost najde dostatek diváků.(24.9.2015)

American Horror Story v komediálním pojetí. Holky sice někdy kecaj tak dlouho, že je chcete přejet rozpálenou žehličkou... Naštěstí je tu Jamie Lee Curtis, která drží školu pevně ve svých dominantních rukou. Její charisma stříká z obrazovky na metry daleko. Co se ostatních týče, přeju všem originální, krutou a dlouho smrt…(19.10.2015)

Jeden z nejocekavanejsich serialu sezony! Po seriozne branem televiznim Vriskotu tu je tahle silenost od tvurcu AHS a ja tleskam. Nejdrive jsem si nebyl jisty, ale nekolikrat me to dostalo do kolen. Ty dialogy jsou opravdu extrem (v dobrem slova smyslu), obsazeni paradni a hlavne se mi to dostalo pod kuzi! Super, ale ma to hoodne specifickou cilovku! Coz jsem u serialu, ktery neni na kabelovce, dlouho nevidel. Tak doufejme v dobry scenar, krvave "chasing scene", prekvapivy konec a velkou sledovanost at se treba dockame i vriskajich kraloven na druhou:) Zbytek dojmu az po skonceni posledniho dilu(24.9.2015)

Uhozená teenagerská vyvražďovačka, která to o sobě ví. Hlavní hrdinky jsou narcisistické, egoistické krávy, kterým smrt přejete a baví vás koukat na to, jak se mezi sebou hádají. A čekáte na to, až si pro ně příjde vrah v kostýmu ďábla. Scream Queens mají zvláštní pojetí, chvílemi jsou docela vážné, ale většinou jsou víc meta a využívají toho, že lidi baví dívat se na to, jak otrávné hrdině někdo zábavným, brutálním způsobem zavraždí. Některé scény jsou děsně meta, často tu zazní hláška, kterou můžete citovat. Nejlepší na seriálu jsou Jamie Lee Curtis v roli drsné děkanky Munsch a Emma Roberts coby vrchní kráva Chanel. Obě si svoje role hodně užívají a typově jsou vybrané přesně. Proč jenom tři hvězdy. Ve střední části seriál zpomalí a ztrácí drive a občas si jen nehraje na hloupost, ale je opravdu hloupý. Unikátní ale je rozhodně.(18.1.2016)

Může to znít podivně, ale právě tenhle seriál lze považovat za plnohodnotnou náhradu ukončeného Glee. Rukopis tvůrců se nezapře, opět se zde jede na vlně absurdních postav v absurdních situacích. Dokonce to jde tak daleko, že normálně se chovající postavy tu působí otravně (Grace), a naopak, čím šílenější postava, tím více si získá vaše srdce (Chanel, Chad). Pravda, od Glee se to liší absencí zpěvu, který je ovšem nahrazen odpovídajícím množstvím krve, ale v podstatě tu větší rozdíly nenajdete. Snad jen, že je to ještě šílenější...v tom dobrém slova smyslu.(15.12.2015)

• - Spoiler: V 8. epizodě 1. série "Mommie Dearest" napadne Lady Red Devil (Olga Wilhelmine) děkanku Cathy (Jamie Lee Curtis) ve sprše, což je odkaz na film Psycho (1960), ve kterém matku této herečky, Janet Leigh, coby postavu Marion Crane zabil ve sprše vrah. (hansel97)

• - V seriálu je velké množství odkazů na populární věci z 90. let, včetně seriálu Přátelé (od r. 1994), nebo písničky Backstreet Boys: Backstreet's Back (1997). (NinadeL)

• - Do role Chada byl původně obsazen Julian Morris, ten ale od projektu odešel a roli tedy dostal Glen Powell. Bella Thorne odmítla roli v tomto seriálu kvůli roli ve dvou epizodách seriálu Scream (od r. 2015). Roli původně dostala i Lindsay Lohan, ale byla nucena odmítnout kvůli překrývání se s jiným natáčením. Postavu Wese Gardnera původně dostal Joe Manganiello, ale musel od seriálu upustit kvůli jiným povinnostem a roli nakonec dostal Oliver Hudson. (hansel97)