Scream Queens (TV seriál)

Komedie / Horor / Mysteriózní

USA, 2015 - 2016, 16 h 38 min (Minutáž: 23x45 min)

Mac Quayle

Emma Roberts, Jamie Lee Curtis, Keke Palmer, Skyler Samuels, Abigail Breslin, Billie Lourd, Diego Boneta, Lea Michele, Glen Powell, John Stamos, Taylor Lautner, Kirstie Alley, Ariana Grande (herec, a.z.), Oliver Hudson, Nasim Pedrad (herec, a.z.), Niecy Nash, James Earl, Nick Jonas (herec, a.z.), Lucien Laviscount, Breezy Eslin, Jeanna Han (herec, a.z.), Whitney Meyer, Lisa Ann Walter, Chelsea Ricketts, Roger Bart, Charisma Carpenter, Evan Paley (herec, a.z.), Aaron Rhodes, Austin Rhodes, Zachary Bostrom, Jim Klock, Jan Hoag (herec, a.z.), Anna Margaret, Chad Michael Murray, Scott Gulino, McKaley Miller, Tiffany Forest, Anna Grace Barlow, Gracie Gillam, Brianne Howey, Deneen Tyler, Andrea Vittoria Alvarado, Jessica Honsinger, Jessica Gillio, Devin Posey, Will Koberg, Tavi Gevinson, Philip Casnoff, Riley Schmidt, Mary Alice Risener, Rachele Brooke Smith, Patrick Schwarzenegger, Alan Thicke, Julia Duffy, Faith Prince, Gary Grubbs, Anwan Glover, Chelsea Zhang, Wallace Langham, Jean Louisa Kelly, Steven Culp, Kenneth Kynt Bryan, Dan Hildebrand, Michael Siberry, Lara Grice, Chris Angerdina, Kamille McCuin, Martin Bats Bradford, Jerry O'Connell (herec, a.z.), Cecily Strong, Trilby Glover (herec, a.z.), Laura Bell Bundy, Jill Johnson, Colton Haynes, Kevin Bigley, Brian Baumgartner, Cheri Oteri, Tina Grimm, Jennifer Aspen, Jessy Hughes, Dacia Fernandez, Kara Royster, Jamie Bernstein, Elton LeBlanc, GiGi Erneta, Angela Oh, John McConnell, Carol Sutton, Nazeema Bartek, Mary Birdsong, August Emerson, Amy Okuda, Bill Oberst Jr., Brooke Shields, Tory N. Thompson, Ajay Mehta, Hawn Tran, Skylar Gasper, Abbie Gayle, Ivar Brogger, Hope Leigh, Alixandra von Renner, Caleb Emery, Phil Abrams, Marissa Jaret Winokur, Mariana Paola Vicente

Scream Queens Vás dostane už při prvním díle! Nebo alespon mě jo. Příjemná hororová komedie s hromadou černého humoru a vtipnýma hláškama. Jamie Lee Curtis se tentokrát nevrátila s Michaelem Myersem. Postačí nám Rudý ďábel, který se mstí slavnému univerzitnímu sesterství Kappa... Odhalí zvráceným hůmorem vraha dřív než všechny zabije? 90%(25.4.2016)

Především musím upozornit, že třináct dílů je na takovou pitominu moc. Co se týče hororu, příiš toho nečejte, jedná se hlavně o černohumorný seriál. Nejsem si jistá, jak moc úmyslně meta byly všechny ty scény, kdy se někdo musí slovně obhájit, aby ho policie nezatkla za sérii vražd. Jako skoro vždycky u Ryana Murphyho jsem relativně často nevěděla, jak na některé scény reagovat. Ono je něco jiného, když Kenny ze South Parku spadne do drtičky, ale vidět v podobné situaci živé herce až tak vtipné není.(4.1.2016)

Ačkoliv je v popisku napsáno komedie/horor, je to horor. Ty komediální prvky vznikají díky tomu, jak skvělé postavy s kamennou tváří říkají jednu absurdnost či hloupost za druhou ("Nikdo přece neumře z toho, když mu strčíš obličej do fritovacího oleje!") a odhalují tak slabiny amerického vzdělávacího systému. Celé je to příjemně originální a ztřeštěné, svěží vítr mezi ultravážným a ultradrsným pojetím seriálu, které v poslední době dominuje obrazovkám. Nejlepší je rozhodně prvotřídní bitch Chanel v podání Emmy Roberts a všichni Dickie Dollar Scholars, kteří staví na hlavu všechny stereotypy o univerzitních bratrstvech. Bere se to míň vážně než Scream z dílny MTV, ale jde v podstatě o podobný styl - slasherový seriál, který si utahuje z hororových klišé. Dost mě to chytlo, těším se na další díly, trochu mě mrzí vlažné přijetí, protože tyhle groteskní absurdnosti já prostě můžu ("Jmenuje se to Pravda, nebo úkol! Ne Pravda, úkol nebo lež! Nemůžeš lhát!").(23.9.2015)

American Horror Story v komediálním pojetí. Holky sice někdy kecaj tak dlouho, že je chcete přejet rozpálenou žehličkou... Naštěstí je tu Jamie Lee Curtis, která drží školu pevně ve svých dominantních rukou. Její charisma stříká z obrazovky na metry daleko. Co se ostatních týče, přeju všem originální, krutou a dlouho smrt…(19.10.2015)

Proč jsem se rozhodla pro Scream Queens? Protože Ryan Murphy, Emma Roberts a Jamie Lee Curtis (scéna ve sprše s nože á la její matka patří k nezapomenutelným). Dostala jsem parádní parodii na horor, který je nevulgární, nefekální, bez odhalených prs, zadků a kdovíčeho ještě. Navíc si myslím, že humor zůstává pro diváky zcela srozumitelný, příběh je napínavý a do poslední chvíle nevíte, kdo Red Devil, vraždící stvůra v kampusu university, vlastně je. Kappa Kappa Tau forever :)(17.12.2015)

• - Herečky Emma Roberts a Lea Michele, ktoré sú s režisérom Ryanom Murphym veľmi dobré kamarátky, mu počas natáčania často písali správy, v ktorých ho žiadali o to, aby im prezradil, kto je vrahom. (Marceloo)

• - Spoiler: Počet úmrtí za první sérii je 21, pokud počítáme i smrti viděné ve flashbacích. (hansel97)

• - V seriálu je velké množství odkazů na populární věci z 90. let, včetně seriálu Přátelé (od r. 1994), nebo písničky Backstreet Boys: Backstreet's Back (1997). (NinadeL)