Už jsi byla na měsíci?

• Itálie Sei mai stata sulla Luna? (více)

Giulia má tridsať rokov, pracuje pre prestížny módny magazín, a medzi Milánom a Parížom sa presúva súkromným lietadlom. Má všetko, čo si môže priať, alebo aspoň si to myslí, až kým ju osud nezavedie do odľahlej dedinky v Apúlii, kde zdedí hospodárstvo, ktoré však už má svojho nájomníka... (STV)

pafka

Krasa, klid, pratelstvi a pohoda venkova vs velkomesto, shon, stres. Asi rovnice, kde dopredu vime, kdo ma navrch. Na tomhle je tento film postaveny, funguje skvele. Prijemne podivani nejen na hlavni hrdinku, ale na pekne italske mestecko, itelske realie a italsky venkov, ktery je preci jen jiny, nez ten nas. Ale pochopite tu krasu, narozdil od situace, kdy se kouka Ital na Dedictvi ()

Aljak

Taká klasika. Bohatá panička z mesta zdedí statok kdesi na vidieku, prichádza na miesto, a tam nastáva jej postupná premena z rozmaznanej dámičky na praktickú ženu, ktorej nie je jej "nový domov" ľahostajný. Do toho neustále kontrasty mesto vs. vidiek, romantické precitnutie, dilema, nedorozumenia, ... a je z toho schéma ako vyšitá. Toho klišé tu bolo na môj vkus príliš, ale na druhú stranu, tie apúlske scenérie a dialógy s dôvtipom to výrazne ťahali smerom hore. Každopádne, nič extra, no zároveň ani žiadny prepadák. Inými slovami, čistý priemer. ()

nonick1

Takový „Dobrý ročník“ po italsku – navíc ve slušivém ženském provedení. Avšak na rozdíl od nepříliš zábavné americké představy o francouzské Provence, jde v tomto případě o italskou komedii natočenou Italem o Italech – a na výsledku je to opravdu znát. Paolo Genovese nejenže dokázal natočit vtipnou, zábavnou a romantickou komedii, ale zároveň přitom dokázal dovedně balancovat na pomyslné hraně filmového klišé a nespadnout do podbízivost či kýčovitosti. Navíc, tenhle film dokáže člověka pozitivně naladit a zlepšit mu náladu - a to je dnes nutno obzvláště ocenit. ()

Arsenal83

Jedna zo scenáristických prvotín Genoveseho, celkom milá, miestami aj vtipná a určite silne romantická záležitosť. Ale tak po taliansky, kde musíte tolerovať aj vysušeného fúzača vyzerajúceho na 50, ako sa vášnivo dvorí mladej žene, čo vyzerá pomaly ako jeho dcéra. Film je lemovaný dobrými modernými pesničkami, niekedy v origináli, inokedy prepracované. ()

Saxicola

No je to prostě ptákovina, co si budem. Pokud ale máte chuť na romantickou komedii na letní večery, v níž se tvůrci pokusili na úplném konci drobátko překvapit, abyste nemohli říkat, že přesně tohle jste předpovídali už při úvodních titulkách, můžete po tomto dílku směle sáhnout. Rázovité postavičky jihoitalského venkova included, ale nečekejte žádné maléry pana účetního: všechno je na pohodu a nic se nehrotí. I přes různé zvraty v životě postav vyznívají nakonec jako nejnásilnější počin šaty od Valentina navlečené na slaměném strašáku do zelí. ()