Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Bláznivá talianska komédia o skupine ľudí, ktorí sa rozhodnú zmeniť svoje životy a nezastaví ich v tom nikto...ani mafia camorra... Diego, Fausto a Claudio sú traja štyridsiatnici, ktorí sú rozhodnutí zmeniť svoje životy a odísť z mesta na vidiek. Kúpia si starú hospodársku usadlosť, ktorú chcú premeniť na moderný agroturistický hotel. Plány im však skríži člen mafie Vito, ktorý príde od nich vymáhať výpalné za volantom auta Alfa Roemeo Giulia 1300... (RTVS)

(více)

Recenze (14)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Naprosto jednoznačně nejpohodovější a nejpříjemnější film, který jsem letos v kinech viděl. Tenhle film dokonale zvládl hladící hattrick, pohladil na duši, na srdci i v myšlenkách a jako bonus ještě vykouzlil mnohokrát úsměv od ucha k uchu. Ženy určitě potvrdí, že i nejdokonalejší bytosti na světě - muži, mají své mouchy, ale když zase maj své okamžiky tak jsou boží. S touhle bandou chlápků by na začátku moc žen nešlo ani na kafe, ale po 115 minutách by jim mnohé z nich dali dobrovolně a s obrovskýma sympatiema pořádně velkou pusu. Postupně rostoucí skupina looserů koupí starej dům a buduje z něj agrofarmu a během toho budování zjištuje, že když máš dobré srdce, smysl pro humor i pro přátelství, tak se k nim slovo "looser" vlastně vůbec nehodí. Dokonale komické prvky se střídají s velmi chytře a nenápadně podaným přídělem myšlenek směrem k velectěnému diváctvu. No, kdo by nechtěl alespon jednu noc strávit na agrofarmě, kde ze země hraje Antonín Dvořák, nabýtek je z palet, jídlo ze zahrády o kterou se společně stará africký emigrant s rasistou a na stěne vévodí nápis "tady nemáme wi-fi, povídejte si spolu". Moc bych si přál, aby tenhle lék na duši měl pokračování a byl opět v kině. ()

dots24 

všechny recenze uživatele

Príjemný odpočinkový film na ktorom som sa zasmial viac ako som predpokladal. Postavy sú síce dosť stereotypné, príbeh ničím extra výnimočný ajtak sa to ale dá aspoň pozrieť keď nič iné nie je v ponuke. Oproti iným Talianským komédiám sa tu išlo na pól plynu a verím že niektorým divákom táto partička idiotov bude liezť na nervy, šancu by som tomu ale na vašom mieste dal. ()

Reklama

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

"Jsme až po oči ve sr*čkách." My a Giulia je neuvěřitelně pohodová a svižně natočená komedie o partičce na první pohled nesourodých lidí, které však spojovalo to, že chtěli začít odznova, což se neobešlo bez nějakých těch humorných peripetií. Každá z postav měla své osobité kouzlo a přispívala do soudku (místy trochu vážnější) zábavy po svém - ať už šlo o Vita, který pocházel z x-rodin či Claudia, který znal spoustu bizarně zesnulých kamarádů. Velice mě zaujal nápad s mafiány a "hrajícím" pozemkem, který opravdu fungoval. Ke konci hrál film na poněkud temnější notu a možná maličko ztrácel dech, nicméně i tak jsem si ty necelé dvě hodiny nesmírně užil. ()

MaxBodycount 

všechny recenze uživatele

Roztomilá komédia o pomaly sa rozširujúcej skupine samozvaných lúzrov a ich snahe urvať si svoj malý kus vidláckeho raja aj za cenu zapĺňania pivnice predstaviteľmi lokálnej mafie funguje hlavne vďaka charakterom, ktoré ju zaľudňujú - komouš udeľujúci cenné rady rasistovi, tlstý mamľas ktorý by sa bez bratrancovho kamaráta nevedel ani vychcať - a dovoľujú nielen zabudnúť na to, že skutočný lúzer skrátka nevysolí 60 litrov na drevo, ale aj prepáčiť záverečný premúdrelý new ageový copout ako od Fulghuma. Filmom síce presvištia aj vážnejšie témy - napr. už spomenutý rasizmus alebo celospoločenský vplyv mafie - nie je im však dovolené toto milé dielko ovládnuť a prevládajúcim dojmom je tak ľahký optimizmus. Moment filmového blaha: ukončenie pracovného pomeru à la Lester Burnham, Vitova všestranná rodina po otcovej i maminej strane. ()

Galerie (19)

Zajímavosti (1)

Související novinky

Italský film v Praze a Brně

Italský film v Praze a Brně

03.12.2015

To nejlepší z italské kinematografie nabídne na začátku prosince putovní přehlídka XIII. ročníku Středoevropského festivalu italského filmu MittelCinemaFest 2015. V Praze v kině Lucerna proběhne v…

Reklama

Reklama