• fragre
  ****

  Film, kde jsou vtipné i titulky a který podává názorný a dokonalý návod jak vyprat špinavé peníze. Pan Marcel v této komedii vede, je to vynikajícně zahraná parodie nóblovějšího, hochštaplerského zloděje. Ale ostatní z gangu velmi zdatně sekundují a Marie Laforêt hraje svou roli vypočítavé mršky s opravdu francouzskou grácií a šarmem. Jediným zaškobrtnutím této komedie je ta linka s omladinou (jak správně poznamenal předhodnotitel Bloom), která děj jen zdržuje (přestože na to bardotoidní děvče je hezký pohled). Ke kladům patří i původní český dabing.(26.11.2011)

 • argenson
  **

  Jestliže jsou u komedie nejvtipnější úvodní titulky a nejlepší závěrečná píseň, je to na jeden film trochu málo. To ostatní mezitím zachraňuje hlavně výborný český dabing. Je to škoda, protože Francouzi v 60. letech uměli točit dobré kriminální komedie, tohle je ovšem dost průměr s několika málo dobrými hláškami a gagy. Máme tu ovšem příležitost porovnat, že Sophie Daumier tehdy byla vážně dost podobná Brigitte Bardot. Doporučil bych snad jenom již zmíněnou píseň La bague au doigt v podání Marie Laforet, která tu zároveň hraje jednu z hlavních rolí (s jako vždy pěkným dabingem Libuše Švormové).(16.8.2012)

 • ORIN
  ***

  S herci jako Brialy, Marielle, Serrault nemůžete natočit špatný film. Především prvně jmenovaný představuje nebývale komickou postavu. Celkově se jedná ale jen o lehký nadprůměr, který nijak zásadně nevybočuje z tehdejší francouzské produkce co se (krimi)komedií týče, na druhou stranu se na bázi "ukradni, ztrať a hledej/najdi" nedá moc co víc nabídnout.(29.6.2013)

 • lebowski
  ****

  Parta podvodníčků se rozhodne ukrást tržby určené pro obchodní dům. Bohužel nic nejde tak, jak bylo naplánováno a přichází série nepředvidatelných okolností, která končí zatčením všech aktérů...Bláznivá krimi komedie, která před pár lety to šla v české televizi.(7.6.2007)

 • bloom
  ***

  Téma svérázných zlodějíčků chystajících se na velkou akci už posloužilo jako námět pro spoustu francouzských komedií, ať už více či méně povedených. Prachy a smůla jdou střední cestou průměru, i když byl tu potenciál na mnohem větší zábavu. Především herci hrající lupiče-smolaře pojali své postavy se správnou mírou nadsázky a dohromady tvoří sehranou partičku. Tvůrci filmu se ovšem jakoby báli stavět pouze na jejich peripetiích a tak do filmu zahrnuli ještě zbytečnou dějovou linii o partě teenagerů, kteří se k vánočnímu lupu náhodou přimotají. Bohužel tyto naprosto nudné pasáže zabírají až příliš mnoho stopáže. P.S. Rozhodně si ale nenechte ujít roztomilé titulky. :)(18.4.2011)