Hmyzáci (festivalový název)

• Německo

• Německo

Stung - Sie werden dich stechen!

Komedie / Horor / Romantický

Německo / USA, 2015, 90 min

Bláznivý eco horor s výraznými parodickými prvkami a šialenými nápadmi. Treba uznať, že technicky nie je zle natočený a osie monštrá tiež potešili oko, ale z toho ostatného tu je poskromne. Vlastne to nie je ani poriadna komédia a ani riadny horor (rozhodne to chcelo viac krvi, viac napätia a viac akcie). Vo výsledku snímok zabaví a pár scénok aj vykúzli úsmev na tvári, ale tiež to nie je niečo, z čoho by som nadskakoval na stoličke. Dej ani nemá zmysel komentovať, je to prakticky len útek pred obrími osami, ktoré sa vyliahli so živých tiel. Čím je darca väčší, tým je aj osa monštruóznejšia, najprv to bol len pes a ľudia, potom prišli na rad aj kravy. Osa so zvoncom na krku? Áno, aj taký nezmysel je možný v tejto blbinke. Aj napriek tomu si však myslím, že v súčasnej hororovej mizérii by tento kúsok nemal ujsť žiadnemu hororovému fanúšikovi. 60/100(15.7.2015)

Príjemná hororová komédia s romantickou zápletkou. Postavy v tomto filme sú velmi sympatické, v prvom rade hlavná dvojica. Naozaj mi bolo lúto každého, kto vo filme zomrel. Bolo trochu nefér, že väčšina hostí zostala na dvore a zmutovaný hmyz ich dostal, ale tak stáva sa to. Chlapec s osou na pleci bol tiež pôsobivý. Celkovo vyzerali osy dobre a ich královná bola fakt velkolepá. Škoda je, že lietajúce kravy nedostali viac priestoru.(10.7.2015)

• Gilmour93

Mlhavá Věc, kde první housle hraje pár z oblasti cateringu a hormonálně nestabilní vosy o velikosti pterodaktyla. Jediné, co Stung odlišuje od klasických animal-attack sraček jsou obstojné triky a charisma androida Bishopa, jinak se to vleče jak nihilismus trubce Vilíka a i když lze pozorovat jakous takous snahu o odlehčení, člověk zažije srandy jak u anafylaktického šoku..(17.7.2015)

Mám rád hmyzáčký horory a co má u mě body navíc je když se nejedná o digitální hmyz. Což tady není, takže u mě naprostá spokojenost, film nebere sám sebe moc vážně takže se člověk dokonale baví. Hmyzáci vypadají parádně a hodně mi připomínaly horor typu Ticks. Krve je tu plno a postavy jsou klišé ale zábavné takže paráda. Henriksen solidní vocas a parádní. A Collins jako maminčin mazánek rozesmál. Konec sice není extra co bych si představoval ale bavil jsem se po celou dobu, jeden z těch lepších hororů letos.(6.8.2015)

• korbitch22

Další filmový retard co neumí udělat aní zábavný hmyzí béčko.Pár američanů vyrazilo do německa a trdlíkovali jednomu náckovi v jeho milné představě o tom, že točí dalšího Slimáka.Ústřední dvojice je sympatická, hlavně Jessica Cook je fantastická kočička.Pár hlášek umí dobře pobavit a jinak je celý potenciál látky totálně zazdění nulovým tvůrčím umem jednoho debila.Už při dialozích poznáte takovou tu zadrhlou konverzaci a úmyslně natahovanou stopáž, jelikož nám režisér nemá co říct.Místo toho, aby při útoku obřích, zmutovaných vos (miluju tyhle slovní spojení) lidé hned utíkali do domu a pár jich to efektivně sejmulo a děj se přesunul do obřího baráku, lidé zmateně a nezáživně pobíhají kolem (něco jako unylá vybíjená ve dvojce Pirani), všechny to tam vykosí a pár přeživších se na půl hodiny zašije ve sklepě a nesmyslně plká.Já bych v tom baráku předvedl neskutečnou show, kdy by lidé brali do ruky co dům dá a předvedl bych divákům nabušenou krvavou jízdu plnou neskutečných smrtí, lidí vyhozených z oken a utrhaných končetin.Jenže režisér prostě občas ukáže ňákej cákanec krve a děj nesmyslně zbržďuje a vše navíc neumí pořádně vygradovat.Hudební podkres je něco zoufalého.I tyhle béčka se musí umět a když divákovi nechcete ukázat pořádnou jízdu, raději se na to vyserte úplně.Místy to pobavilo, hlavní hrdinka je kočka a to je všechno.Nejzajímavější na celým filmu bylo, že herečka se jménem Jessica hraje postavu Julii, moje bejvalá byla Jessica a moje žena je Julie...heh.45%.(12.7.2015)