Reklama

Reklama

Hmyzáci

(festivalový název)
  • Německo Stung (více)
Trailer

Obsahy(1)

Zahradní slavnost v rodinné vile plyne poklidným tempem a číšník Paul by se raději věnoval své šéfové, než aby obsluhoval znuděné hosty a poslouchal dechovkové odrhovačky. O večerní zábavu se postarají obří zmutované vosy, které mají pod vedením hmyzí matky jediný cíl, ovládnout svět! (MFF Karlovy Vary)

Recenze (42)

verbal 

všechny recenze uživatele

„Film“ zejména pro ty, jímž někdy deflorovala čelní lalok obří gumová vosa, jako vystřižená z drasťáků Karla Zemana. „Film“, který je schopen strčit do kapsy i tu nejzrůdnější osmdesátkovou hmyzí sračku. Kásting se konal na smetišti druhořadých amerických neherců, v klidu nenechali hnít ani dávno mrtvého Bišopa a až obskurní preciznost a logika scénáře svědčí o tom, že pokud prostě někdo dobře kouří, můžou mu jednou zfilmovat i zdravotní kartu od psychiatra. Měl jsem vždy za to, že u komedie by se měl člověk smát / u hororů bát / a u romantiky plakat (nebo honit), nicméně tady mi zbyly jen oči pro pláč, porucha erekce a podivná pachuť v hubě, která se dostaví vždy, pokud devadesát minut sledujete mimořádně škaredého downa, jak se lízáním snaží opravit integrovaný obvod. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Plusem je rychlý spád, krátká stopáž, slušné efekty a je to i lehce brutální. ale nic, co by mě zvedlo ze sedačky, či nutilo mě si rvát vlasy nadšením. Mínusem je, že to místy příliš nefunguje, atmosféra nic moc, postavy jsou ukradené a komediální prvky chybí taktéž , ale jako jednohubka je to stravitelné, hmyzích hororů je jako šafránu. 60% ()

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Od přerostlých zmutovaných vos by nějakou atmosféru čekal jenom magor, ale že na svých křídlech nepřinesou ani špetku napětí nebo zábavy, to je už blbá vizitka i pro béčko z hmyzí říše. Stung je navíc až dětsky naivní, přiblblý a hrdě se k tomu hlásí. Jak jinak si vysvětlit, že pár vteřin po bodnutí malou vosou z vás vyleze téměř dvoumetrová svině s obřím žihadlem a neukojitelnou touhou najít to správné tělo pro matku - larvu. Jediným argumentem k tomu, aby jste s Hmyzáky strávili čas, jsou celkem povedené "old school" masky. To je asi tak všechno. CGI totiž zase patří do kategorie fujky fujky. ()

Marceloo 

všechny recenze uživatele

Príjemná hororová komédia s romantickou zápletkou. Postavy v tomto filme sú velmi sympatické, v prvom rade hlavná dvojica. Naozaj mi bolo lúto každého, kto vo filme zomrel. Bolo trochu nefér, že väčšina hostí zostala na dvore a zmutovaný hmyz ich dostal, ale tak stáva sa to. Chlapec s osou na pleci bol tiež pôsobivý. Celkovo vyzerali osy dobre a ich královná bola fakt velkolepá. Škoda je, že lietajúce kravy nedostali viac priestoru. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Mlhavá Věc, kde první housle hraje pár z oblasti cateringu a hormonálně nestabilní vosy o velikosti pterodaktyla. Jediné, co Stung odlišuje od klasických animal-attack sraček jsou obstojné triky a charisma androida Bishopa, jinak se to vleče jak nihilismus trubce Vilíka a i když lze pozorovat jakous takous snahu o odlehčení, člověk zažije srandy jak u anafylaktického šoku.. ()

Dellamorte 

všechny recenze uživatele

Henriksen vzbuzoval mínusovej respekt a ten i potvrdil. Vykuchaný co se dalo a parazitovanie na absencii " chrobačích" titlov je málem nemravný. Skombinovat Mouchu / Feast / Mlhu / ...( spomínej ) ,celé to zabaliť do priesvitného sáčku a pseudynamicky predať, už neplatí. Soft insect attack. ()

George Stobbart 

všechny recenze uživatele

Zábavná a nenudiaca, i keď podľa očakávania taktiež nestrašidelná, hororová komédia o zmutovaných osách, ktoré zbohatlíkom pofuckujú záhradnú párty. Oceňujem pekné spracovanie, slušné efekty, sympatické postavy a svižné tempo s odľahčeným nádychom, takže o pohodový večer som mal postarané / No Problem. Ale do kolien som z toho nešiel, ničím extra to neprekvapilo (v podstate len variácia 100x videných monster béčok) a nepredpokladám, že by som to niekedy pozeral znova, takže s hodnotením preháňať nebudem. ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Júlia, ktorá začína podnikať ako aranžérka na súkromných akciách, prichádza so svojím jediným zamestnancom na menšiu oslavu, kde chce vynaložiť veškerú snahu, aby dostatočne zaujala, a tak úspešne naštartovala svoj biznis. Už tak unudenú oslavu po relatívne krátkom čase nečakane prekvapí zmutovaný "hosť", ktorý vyhľadáva čokoľvek živé, aby nabral na svojej sile. Hororové nebo zíva prázdnotou. Ani "Ričči" po piči, nemá do čoho pichnúť, a tak zo zúfalstva, všetci za ním ako slepé kačice, či osamote, sledujeme hluchonemo prázdne kokotiny bez nápadu, lebo sme ani po toľkých rokoch nedospeli natoľko, aby sme si vážili vlastného voľného času. Keď k tomu pridáme úplnú chudobu, ktorá náš milovaný žáner momentálne doslova pohltila, ujebávame bezhlavo 2 a viac hviezdy aj takým píčovinám, ako je táto. S nemým úžasom však musím priznať, že som sa pri tomto "ECU" nijak mimoriadne nenudil, práve naopak, celkom dobre zabavil. Keď k tomu pridáme slušne efekty, neostáva nám nič iné, iba prekročiť tieň priemernosti, a udeliť neuveriteľných - 55% ()

juta 

všechny recenze uživatele

Je to trochu cítit německým prostředím, ale to rozhodně nevadí. Bohužel si tvůrci asi nevěděli rady, zda to udělat jako normální horor a nebo jako hororovou komedii, protože to na mě působí zde jako na houpačce. V jednu chvíli se snaží film vtípkovat a za chvíli se tváří zase vážně. To mi moc nesedělo, jinak to šlo. ()

Jhershaw 

všechny recenze uživatele

Buď stárnu, nebo do půlnoční sekce vybrali letos samé pod-průměrné filmy. Aneb když spousta krve a rozpadlých hlav a jiných částí těla se nerovná humoru, ani náhodou. Sympatická hlavní hrdinka. Slabší 2 hvězdy. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Nenáročný příběh o zmutovaných vosách velikosti malého vrtulníku. Oslavu v zahradě zhatí útočný hmyz, na kterém se podepsaly experimenty s hnojivem, za nimiž stojí Sydney Perch, syn majitelky panství. L. Henriksen je zde spíše inventárním doplňkem, jelikož hlavní roli má stejně hmyz. Jen je mi záhadou, o jaké vosy by se mělo, bez ohledu na mutaci, jednat. Vypadají spíše jako samotářské hrabalky nebo kutilky, tudíž hnízdo zde je nesmysl. Je pravda, že různé parazitické vosičky se podobně jako lumci rodí přímo z těl obětí, jenže pořád se jedná o tvory samotářské, tedy nežijící v hnízdě a navíc s královnou. Nejvíce se mi líbily masky a vůbec líhnutí vos z lidských obětí. Při pohledu na nakaženého Sydneye jsem si tak nějak vzpomněl na Total Recall. Od poloviny rychlé a nekompromisní. Snad jen masakr na zahradě mohl být výživnější, jelikož většina hostů kameře unikla. Vše nakonec vylepšil úplný závěr, který jsem tak trochu očekával, ale nebyl si jistý, zda se k němu tvůrci dopracují. Místo pootevřených zadních vrátek zůstala vrata dokořán. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Bláznivý eco horor s výraznými parodickými prvkami a šialenými nápadmi. Treba uznať, že technicky nie je zle natočený a osie monštrá tiež potešili oko, ale z toho ostatného tu je poskromne. Vlastne to nie je ani poriadna komédia a ani riadny horor (rozhodne to chcelo viac krvi, viac napätia a viac akcie). Vo výsledku snímok zabaví a pár scénok aj vykúzli úsmev na tvári, ale tiež to nie je niečo, z čoho by som nadskakoval na stoličke. Dej ani nemá zmysel komentovať, je to prakticky len útek pred obrími osami, ktoré sa vyliahli so živých tiel. Čím je darca väčší, tým je aj osa monštruóznejšia, najprv to bol len pes a ľudia, potom prišli na rad aj kravy. Osa so zvoncom na krku? Áno, aj taký nezmysel je možný v tejto blbinke. Aj napriek tomu si však myslím, že v súčasnej hororovej mizérii by tento kúsok nemal ujsť žiadnemu hororovému fanúšikovi. 60/100 ()

hladass 

všechny recenze uživatele

Od hororové komedie o přerostlých vosách očekávám tři věci... 1. Klasickou trikovou stránku a žádný digitální bordel - což až skoro do konce bylo splněno... 2. Pořádné gore - toho jsem se dočkal jen v malé míře a zamrzí to zejména proto, že prostor na pořádné jatka ve filmu byl... 3. Zábavu - a tady Hmyzáci pohořeli na celé čáře... Tenhle kus se na komedii bere zbytečně moc vážně a k tomu romantická linie, která člověka tak maximálně nasere... Za mě promrhaný potenciál... ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

Mám rád hmyzáčký horory a co má u mě body navíc je když se nejedná o digitální hmyz. Což tady není, takže u mě naprostá spokojenost, film nebere sám sebe moc vážně takže se člověk dokonale baví. Hmyzáci vypadají parádně a hodně mi připomínaly horor typu Ticks. Krve je tu plno a postavy jsou klišé ale zábavné takže paráda. Henriksen solidní vocas a parádní. A Collins jako maminčin mazánek rozesmál. Konec sice není extra co bych si představoval ale bavil jsem se po celou dobu, jeden z těch lepších hororů letos. ()

silentname 

všechny recenze uživatele

Miestami musím povedať, že tento film chce byť dobrou hororovou romantickou komédiou, no na iných miestach, akosi nesprávne využíva svoj potenciál. Myslím si, že najviac je to vidno asi úplne na konci, kde si povie človek len jediné a to je fakt, že horory proste nemôžu mať happy end. A myslím si, že občas by to pasovalo lepšie. Myslím si, že scenár nie je najhorší a miestami majú herci s čím pracovať, no horšie sú na tom niektoré efekty. Najmä v čase tmy. Zmutovaní hmyzáci tu proste nevyzerajú najlepšie a nemám nikdy pocit, že by som sa mohol tých tvorov reálne dotknúť. Najviac je to však vidno v scénke s horiacou kráľovnou, ktorá je maximálne nepresvedčivá. Hlavná dvojica je podľa mňa okey a ani ostatné postavy nie sú iritujúce. Mohlo z toho byť ale podľa mňa niečo viac. Ale som rád, že som film videl aspoň raz. ()

Kudly4 

všechny recenze uživatele

Váu ! Na nic se tu nečeká a už po dvaceti minutách tu začíná jízda jako prase. Scéna, kdy frajerce vyleze obrovská vosa z pusy a roztrhá jí, TOP. Herecká dvojice je perfektní, hlavně krásná Jessica Cook, na kterou se příjemně dívalo. Triky a efekty jsou výborné, mutantí vosy vypadaly fakt skvěle, rodinná vila, kde si udělají hnízdo, měla dobrou atmosféru, nechyběl humor, Gore poctivý, krve dostatek. Hmyzáckých Hororů moc neznám a tenhle byl kvalitní a zábavný, takže s čistým svědomím tu čtyrku dám. A kravské finále bylo super ! (343. hodnocení, Full HD) ()

korbitch22 

všechny recenze uživatele

Další filmový retard co neumí udělat aní zábavný hmyzí béčko.Pár američanů vyrazilo do německa a trdlíkovali jednomu náckovi v jeho milné představě o tom, že točí dalšího Slimáka.Ústřední dvojice je sympatická, hlavně Jessica Cook je fantastická kočička.Pár hlášek umí dobře pobavit a jinak je celý potenciál látky totálně zazdění nulovým tvůrčím umem jednoho debila.Už při dialozích poznáte takovou tu zadrhlou konverzaci a úmyslně natahovanou stopáž, jelikož nám režisér nemá co říct.Místo toho, aby při útoku obřích, zmutovaných vos (miluju tyhle slovní spojení) lidé hned utíkali do domu a pár jich to efektivně sejmulo a děj se přesunul do obřího baráku, lidé zmateně a nezáživně pobíhají kolem (něco jako unylá vybíjená ve dvojce Pirani), všechny to tam vykosí a pár přeživších se na půl hodiny zašije ve sklepě a nesmyslně plká.Já bych v tom baráku předvedl neskutečnou show, kdy by lidé brali do ruky co dům dá a předvedl bych divákům nabušenou krvavou jízdu plnou neskutečných smrtí, lidí vyhozených z oken a utrhaných končetin.Jenže režisér prostě občas ukáže ňákej cákanec krve a děj nesmyslně zbržďuje a vše navíc neumí pořádně vygradovat.Hudební podkres je něco zoufalého.I tyhle béčka se musí umět a když divákovi nechcete ukázat pořádnou jízdu, raději se na to vyserte úplně.Místy to pobavilo, hlavní hrdinka je kočka a to je všechno.Nejzajímavější na celým filmu bylo, že herečka se jménem Jessica hraje postavu Julii, moje bejvalá byla Jessica a moje žena je Julie...heh.45%. ()

rollman1 

všechny recenze uživatele

Horory o vraždícím hmyzu letěli v dobách, kdy jsem ještě tahal kačera a tak bylo pro mě celkem překvapením, když Němci vytasili obří zmutované vosy. Nejedná se sice o film, u kterého bych zábavou lítal po pokoji, ale snímek celkem dobře utíká, má oldschool look, někdy taky padne nějaká hláška a gore taky není nejhorší. Pěkný průměr na jedno zhlédnutí, který ničím nepřekvapí, ale taky Vás neopíchá nudou. ()

Reklama

Reklama