Heelreo (TV seriál)

힐러

Healer

Drama / Mysteriózní / Romantický / Komedie

Jižní Korea, 2014, 20x60 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (22)

Také se podělím svým nadšeným komentářem, ve kterém rozhodně nebudu šetřit chválou. Co se týká příběhu, ten byl poutavý a jedinečný od samého začátku. S klidem můžu říct, že se mi Healer dostal pod kůži už po několika minutách. Famózní choreografie akčních scén (zejména to běhání po střechách) doladěná skvělým hudebním doprovodem byla pastvou pro oči i pro uši. Jestli tam byly nějaké kiksy či nesrovnalosti, já o nich (naštěstí) nevím. Jelikož byly téměř všechny postavy zajímavě napsané i zahrané, na nudu taky nebyl čas. Chang Wook v roli Healera mi doslova a do písmene vyrazil dech. S otevřenou pustou jsem žrala každý jeho pohyb a rozplývala se nad tím, jak moc nadaný a všestranný je. A i když jsem ho viděla hrát poprvé, ihned se zařadil mezi mé oblíbence. Jeho postava byla vynikající, úžasná... prostě nejlepší. Hlavní hrdinka mi taky dokonale sedla. Nebyla hloupá, nebyla hysterka, minimálně brečela a hlavně se sama nepouštěla do záchranářských akcí, které by všechno stejně jen zhoršily. Zkrátka mi dělala jenom a jenom radost. O nic slabší nebyl ani Yoo Ji Tae v roli Moon Hoa a Do Ji Won v roli ženy Kim Moon Shika. A tu úplně nejlepší jsem si nechala na konec. Ano, totální jedničkou pro mě byla Kim Mi Kyung jako hackerka. Tahle postava je doslova zážitek. Stejně jako celý seriál. Kam se hrabe City hunter... 5*(25.2.2015)

Překvapivě dobrý seriál. Dobrým z něj pro mě především udělala hlavní hrdinka, ne, že by Min-young Park hrála převratně, ale měla silný charakter, nerozčilovala se, ani nehysterčila nad všemi maličkostmi a opravdu se chovala jako racionálně uvažující člověk (až jsem málem zaplakala blahem). Navíc se nenechala porazit svou slabostí. Prosím vás, takových hrdinek v korejských seriálech víc! Obešlo se to bez všech těch plačtivých a vyděračských scén. Tam, kde by snad jiní scénáristé nechali žárlit Healerovu pomocnici kvůli hrdince a tím i způsobili nějaký malér, tady se tomu vyhnuli, všichni táhli za jeden provaz a byli schopní. Je sice fakt, že občas z gaunerů udělali až moc velké hlupáky (tím myslím pochopy), ale hlavní záporáci nebyli hloupí a navíc někteří měli i svědomí. Nic nebylo černobílé, zároveň nic nebylo vyhnáno přes únosnou mez. Je sice fakt, že mě sem tam seriál nebavil úplně 100%, ale na nic jiného si snad ani stěžovat nemůžu. Mimořádně i vedlejší postavy mě bavily a zajímaly. Ačkoliv moc dobře chápu, že by to snad nemuselo někoho bavit, protože se zase nejede tak moc rychlým tempem, ale díky tomu se mi zdá, že všechno mělo své místo a správné načasování. Přiznám se, že mě seriál opravdu překvapil, až zaskočil, protože takhle dobře napsané postavy jsem už hodně dlouho neviděla (naposledy tedy v That's okay, it's Love, ale tam přece jen šlo o něco trochu jiného a nezdá se mi nejvhodnější to srovnávat). Takže pokud máte chuť na trochu akčnější reportáže, přiměřeně romantiky a humoru (a jste ochotní přimhouřit oči nad některými „nepřirozenostmi“), mrkněte. Přeloženo.(11.2.2015)

Jeden z nejlepších seriálů, které jsem viděla za poslední dobu. Zkrátka si mě zaháčkoval, hlavně díky přístupu tvůrců, kteří dokážou kompetentně vyprávět komplikovaný příběh míchající romantiku, novinářský thriller a akci. Hrdinové jsou sympatičtí, chápete jejich motivace a fandíte jim. Romantická linka je citlivě a pomalu rozpracovaná a ústřední dvojice má výbornou chemii. A navíc Chang-wook Ji je krásný chlap, který zvládá emoční scény i akci. A propos - akce. Na televizní seriál je skvělá, ať už se jedná o parkour, ruční souboje nebo automobilové honičky. A linka s politickým/novinářským thrillerem je taky dostatečně zajímavá a zamotaná, aby udržela pozornost. Velká spokojenost a jednoznačné doporučení.(14.12.2016)

Režisér Lee Jung-sub od titulu Hong Gil-Dong z roku 2008 žádnou velkou pecku nenatočil, v nynější sezóně 2013/14 však výrazně zabodoval. Ji Chang-wook mě zaujal už v Empress Ki, zde podává ještě lepší výkon. Jeho hrdina noční kurýr Seo Jung-Hoo, ve dne novinář v zácviku Park Bong-soo je vynikající. Série nepřichází s ničím originálním, ale příběh je bez jakýchkoliv scénaristických lapsů a nedomyšleností (už to ho posouvá k nebesům korejské tv tvorby). Noční kurýr neplánovaně patrá po dávné rodinné tragédii, přitom má proti sobě silný tým zloduchů. Park Min-youg mě vyloženě štvala v City Hunter, zde je však sympatická, má výbornou roli, její nenásilný výkon bez přepálených emocí, gest mě mile překvapil (ostatně stalo se mi to už víckrát, že herečka měla špatný seriál, ale ona sama měla lepší tituly, Han Ye-Seul, Yoon Eun-hye se později ukázaly jako dobré herečky, ačkoliv jsem po prvním titulu si říkal, proboha co tam dělají?). Příběh má výborné tempo se všemi klišé se porval se ctí, do diváka nerve zbytečně moc retrospektivy (na korejské poměry). Akční scény jsou super! Jasně vycházejí z konceptu akčních kaskadérů pohybující se zběsilým tempem po střechách domů, ulicích, podzemí (nemohu si jak na potvoru vzpomenout na žádný film, ale Francouzi, Brazilci i Američani už pár takových titulů měli před 10 lety). Jsou zde tedy silné hlavní postavy (ceny za výkon hlavního páru šly hercům právem). Kromě toho je tady povedená romantická složka, vtipné momenty, uvolněný styl humoru. Do toho si připočtěte povedený OST, a zejména killer ending Eternal Hearts https://www.youtube.com/watch?v=ZccfF6RaT7k od dánské poprockové skupiny Michael Learns To Rock. Tohle je oplodňovák jak bejk, jestli tohle nezvedne v Koreji porodnost, tak už nevím co. Komu se stýská po kapele A-ha je to pro něj hudba jak dělaná. Letošní sezóna v Koreji začala překvapivě dobře, rozšířil jsem si hudební obzor, Park Min-young se buď naučila hrát, nebo měla kliku na roli. Už se těším na další letošní tituly jak Kill Me, Heal Me, Jekyll Hyde and Me, Shine or Go Crazy, navíc se chystají série kde by měl být Park Yoo-Chun, Ha ji Won, Joong Ki Song, Song Hye Ko, takže letos to možná poběží na plné pecky. Uvidíme s čím se vytasí Japonci.(14.3.2015)

S tunajšími komentármi môžem iba súhlasiť. Možno budem opakovať, čo tu už bolo spomenuté, ale mne sa veľmi páči, že v celom seriáli nenájdete nadarmo predstavenú postavu. Všetky postavy majú svoje miesto a úlohu. Čo ma osobne prekvapilo bolo, že vo filme nenájdete klišeovidné pre k-drámy typické postavy babky a dedka, ktorých jediná úloha je vždy len pindať, do hocičoho, čo mladí spravia. Jeong Ho a Young Shin sú neuveriteľný pár. Min-young mám ako herečku rada a myslím, že svoju úlohu zvládla výborne. Presne takéto postavy mám rada, nechá sa zachraňovať a postará sa o svojho muža, keď je chorý. Nemám, čo dodať...a tá pieseň All my love. 100%(14.2.2015)

Nejvíce strhující asijský seriál od podzimu 2014, kdy jsem viděl It is ok, that is love (děkuji Zíze a Zelilu, které mě nepřímo přesvědčily sledovat). Oceňuji scénář. Není sice originální, je však sympaticky nedebilní. Herecké výkony vynikají. Ji Chang-Wook se mi líbil víc, než v Empress Ki, dostal víc prostoru, byl mužnější. Park Min-Young nejen, že měla lepší (hravější, zábavnější, odvážnější) postavu, než v Sungkyunkwan Scandalu, ale myslím, že také už umí lépe hrát (že se na ni super dívá, je standardní fakt). Předvedla několik nových tváří. Yoo Ji-Tae byl klasicky velmi dobrý (příjemný, profesionální). Úžasné, že Kim Mi-Kyung dostala konečně po mnoha vedlejších rolích roli téměř hlavní. Zasloužila si ji, užila si ji, v roli hackerky vynikla. Ajumma je cool! ■ Trailer https://m.youtube.com/watch?v=zwbwmYi0nlo(29.12.2015)

Co by JK dělalo bez svých CCTV?... Healer i Bong Soo byly neuvěřitelně příjemné postavy, na které jsem se moc těšila vždy, když vtrhly na scénu. Na tomto seriálu se mi líbilo hodně věcí. Vyjmenovat je, by bylo na dlouhé psaní. Tak to sfouknu jednoduše tak, že každá postava v tomto seriálu byla důležitá a i kdyby nebyla, já jsem si jí zamilovala. Zpracování je po srovnávání se City Hunterem, kde jde tedy o něco trochu jiného, o hodně lepší. Co se týče příběhu, kamery, charakterů a hlavně herců (řekněme si na rovinu, jejich hraní je velice dobré), protože rozbrečet mne a držet 20 hodin u obrazovky je velice nesnadná záležitost.!(10.8.2015)

V době kdy byly lidé trestaní za jakákoliv slova nelíbící se tehdejšímu režimu a v které přišlo o práci tisíce novinářů, existovala parta přátel. Ti se skrze nelegální rádiové vysílání snažili kázat pravdu a nezkreslené informace o tom co se v zemi děje. ■ Minulost je pronásleduje až do současnosti a zároveň je hlavním stavebním kamenem celého seriálu. ■ Dalším z hlavních pilířů je muž, pracující „sám“, který si říká léčitel a živí se jako kurýr. Jeho zásadou je nezabíjet, ale jednoho dne se díky předem naplánované akci, jedním z jeho klientů, stane podezřelým z vraždy. Jak se s touto situací vypořádá? Samozřejmě chce očistit své jméno a díky této situace se více než by chtěl sblíží s jednou dívkou. Ani jeden z nich, ale netuší co vše šokujícího odkryjí. ■ Dějem mi to trochu připomínalo City Huntera , akorát propracovanější na vyšší úroveň. Shodou okolností v obou seriálech hraje Min-young Park. ■ Některé akční scény byly trochu přehnané, ale daly se v klidu zvládnout. Hlavně ti, jenž mají rádi akční filmy, by mohli ocenit precizní choreografii akčních scén. Trochu jsem přemýšlel jestli jsem se nenechal namlsat našlápnutou vizuální stránkou, ale obsahem Healer ani z daleka nezaostává. Dostatečně akční, dostatečně citlivé a jak je u korejců zvykem, tak emoce zvládnuté na jedničku. Healer si mě získal hned po pár minutách a omotal si mě kolem prstu natolik, aby mě po kouskách mohl citově rozebírat a následně zničit. Smutné scény se mnou dělaly takové peklo, jakoby se dotýkali mě samého. Představte si to, když v člověku vzniká neskutečné množství pocitů, které nedokáže žádným způsobem usměrnit a kontrolovat. Útočí na každou skulinku mohutnou silou a síla této hluboké symfonie citů, vyvolává mrazení v zátylku a místy vhání do očí slzy. Přibližně, takto by se dal popsat pocit, který jsem u sledování Healera cítil. Trailer!(12.3.2015)

1) Skvěle napsaný příběh, který nemá slabých míst. 2) Výborná kamera. 3) Herci, které bavilo hrát. 4) Dokonalé finále. 5) Pro mě lepší než legendární IRIS a jenom krůček za mým milovaným TBDAW. 6) Ji Chang-wook, který je roli od role lepší. 7) Park Min-young, která mi sice nikdy nevadila, ale tuhle roli si střihla výtečně. 8) Kim Mi-kyung je prostě boží, ať hraje, co hraje, ale hackerka byla snad životní role. 9) Snad poprvé jsem se ve chvíli, kdy jsem napětím nemohla ani dýchat, musela zároveň i smát. 10) A to všechno umocněno skvělými slovenskými titulky. To jako hodnocení stačí, ne?(19.3.2015)

Po seznamovacím začátku mne seriál opravdu velmi rychle chytl a zaujal, zejména co se týče příběhu to vypadalo opravdu poutavě. Herecké výkony kvalitní, postavy sympatické, akce nechybí, humor povedený, OST pro potřeby sledování naprosto postačující. Zcela na místě je zde jistá paralela se Supermanem – náš roztomilý Léčitel zde prožívá prakticky totožnou úlohu a situaci, snad jen s tím rozdílem, že nepochází z jiné planety :-) Bohužel někdy v třetince seriálu mnohé díly začnou postrádat spád, náboj a napětí, romantiky začne být trošku příliš a ani humorná část se nedostaví, zkrátka chybí poutavější obsah. Pak zase přijde díl jež zaujme, takže o nudě se rozhodně mluvit nedá. Po velmi slibném začátku jsem tedy doufal v trochu hutnější a špinavější pozadí příběhu, tohle dílo se v něm ale zase tak extrémně nevyžívá a nezřídka se od dané tématiky odpoutá k leckdy nudnější romantice a neatraktivním částem dění. Tudíž nedokázalo mne to zaujmout tolik jako třebas tématicky podobný seriál Sangeo (Shark) s neodolatelnou Son Ye-jin. 85%(6.7.2017)

ked som si precitala, o com to ma byt, tak som si nebola ista, ze to chcem vidiet... ale take dobre hodnotenie... holt, skusila som... prvy diel siel mimo mna... povedala som si, ze tomu este dam sancu... prvych par dielov nebolo zlych, ale boli trocha pomalsie a clovek nechapal vsetky suvislosti... ALE postupne sa to zacalo rozbiehat a som momentalne na 18.casti a je to ako rozbehnuty vlak... ziadne typicke korejske natahovaky (okej, okej... par ich tam je, ale tie sa daju odpustit)... normalne, ze PARAAAAADAAAA... super soundtrack (hlavne piesen 잊읍시다 od spevaka 송창식 - ked date do youtube, najde vam ju to), paraaaadne herecke vykony... zaporaci su normalni ludia, ktori maju svoju pravdu a snazia sa za nu bojovat, aj ked nespravnymi sposobmi, dobri robia chyby a tiez nie su ziadni anjeli... proste bomba... dufam, ze to neskonia za posledne 3 casti (budem pisat este po dopozerani, ale momentalne som total nadsena po 17.casti, uz davno som sa tak nerozpisovala)... super, som nadsena aj na konci... :) OPLATI SA MRKNUT A VYDRZAT na zaciatku :)(17.1.2018)

Tak rok teprve začal a začal tak krásně, hned první seriál roku a já mám pocit, že to bude moje letošní jednička! Ostatní seroše se budou muset sakra snažit, aby ho překonaly. Jak napsala Zíza, dokonale vymyšlené postavy... nerozčilující hlavní hrdinka, žádná pipka, která by se snažila rozbít vztah, žádná zbytečná nedorozumění, která nadzvedávají diváka ze židle... ale hlavně, hlavně ta nejúžasnější hackerka, jakou jsem kdy viděla :-D Já prostě miluju akční komedie, takže si nemůžu pomoct, navíc jsou zde naprosto kouzelné romantické chvilky hlavní dvojice. Ji Chang-wook si získal moji pozornost a jistě to není naposledy, co jsem ho viděla, pravděpodobně i přímo tady, protože si ho nejspíš někdy znovu zopakuju a myslím, že mi to ani nebude dlouho trvat. :-) Mně osobně seriál bavil po celou dobu, ani jednou jsem se nenachytala, že bych se nudila... tak, byla jsem prostě dokonale nekritická. :-) Takže závěrem: kdo neviděl rychle napravit :-D(12.2.2015)

Sáhodlouhý komentář, který bych tu mohl sepsat asi zkrátím do jedné věty. Fantastický seriál, který má úplně všechno co od doramy očekávám.(27.12.2018)

V podstatě nic novýho, všechno už vlastně někde bylo, ale mělo to moc sympatický obsazení, dost zajímavých postav a poslední díl, kterým se vše vyřešilo, byl vynikající.(12.2.2015)

Podle synopse mě Healer nijak neoslovil, tak jsem mu nevěnovala pozornost, když se vysílal, ale když jsem pak viděla ty kladné ohlasy, tak jsem si řekla, že to zkusím. A nelitovala jsem toho. Od první až do poslední epizody tu nebyla hluchá místa, postavy byly sympatické a chovaly se logicky a i příběh byl inteligentně vystavěný. To samo o sobě stačí na 4*. Ta pátá je za tu radost ze sledovaní, co mi to přineslo. Vrátilo se mi tu to kouzlo, kvůli kterému jsem na kdramata začala koukat a spolu s ním i smutek, že už seriál skočil a touha podívat se na něj znovu, což se mi naposledy stalo s You're beautiful, když jsem byla teprve na začátku své cesty dramalandem.(12.7.2015)

Měl jsem ohledně tohoto seriálu velká očekávání a nebyl jsem zklamán, ba naopak. Strhující děj, skvělé herecké výkony, dobře napsané postavy a přiměřené množství romantiky, která zde nepůsobí nijak uměle. A ten soundtrack... To vše dělá Healera výjimečným. Je opravdu příhodné, že hlavní herečka hrála i ve starším City Hunterovi, protože byste mohli mezi těmito seriály najít mnohé podobnosti. Healer ho ale ve všech ohledech překonává rozdílem třídy (herecký výkon Min-yeong Park je výborným příkladem). Celkově je zde vše uvěřitelnější a kvalitnější. Asi není úplně spravedlivé, když ode mě dostanou oba seriály stejný počet hvězd, ale bohužel 6* zatím přidávat nelze... Tenhle seriál patří do top 10 každého fanouška drama.(22.10.2015)

Takže Healer. Páni. Ešte sa mi nestalo, že by som seriál, ktorý má dvadsať epizód, pričom každá jedna trvá hodinu, dopozerala za menej ako 36 hodín. Pri Healerovi sa mi to podarilo. Kde začať? Hercami? Healer/Park Bong-soo/Seo Jung-hoo ma veľmi zaujal. Herec, ktorý ho hral - Ji Chang-wook - si získal môj obdiv. Priznám sa, že som naňho ešte v iných filmoch/seriáloch nenarazila, ale to, čo predviedol v tomto, sa nedá prehliadnuť. Všetko som mu verila. Avšak, hlavná hrdinka ma zaujala o čosi menej. Vlastne som si Healer-a nechcela pozrieť kvôli nej. Vzhliadla som nejaké MV videá a jednoducho mi prišla veľmi nesympatická (určite to poznáte, z určitého dôvodu - neviete akého - vám nepríde herec/herečka príjemná). Prvé epizódy mi skutočne liezla krkom, avšak po čase som si na ňu zvykla a vlastne som si ju obľúbila. Ostatní herci boli takisto v poriadku. Ahjumma bola novinkou. Žiadna mladá blondínka (nemám nič proti Felicity Smoak), no žena v najlepších rokoch, ktorá pomáha Healerovi, ide iba po peniazoch, nohy si stále vykladá na stôl, kričí, nadáva a etc... Akčné scény? Bezchybné. Hudba? Dokonalá. Najmä tá skladba (melódia), ktorá hrala najčastejšie. Dej? Nuž, mierne ma hneval ten fakt, že sa opäť všetko točí okolo jedného dievčaťa a, samozrejme, nezabúdajme na tieto naše kórejské náhody! Ale tento seriál ma skutočne dostal. Som presvedčená o tom, že najbližšie dva týždne si budem každý deň zapínať jednotlivé epizódy. Nakoniec musím ešte raz vyzdvihnúť hlavného hrdinu. Áno, som žena a on je ozaj pekná tvárička, ale ak ste si tento seriál pozreli, viete, že je viac než len to. On to vie. Verila som mu nebojácneho a sexi Healera, nešikovného a neschopného Park Bong-sooa, ale aj Seo Jung-hooa, ktorý si prešiel skutočne mnohým a nakoniec sa postupne začal zamilovávať. Vždy keď sa usmieval, som sa musela začať usmievať s ním. A takisto Healer ponúka skutočne vtipné situácie, pri ktorých som sa tak smiala, že si moji blízki mysleli, že som sa zbláznila. 5* a prosím, prosím, prosím... ak chcete vymyslieť ďalšiu doramu, inšpirujte sa touto a nevypúšťajte tie ostatné odpady. Ďakujem.(3.5.2015)

Jsem nadšena. Výtečný seriál. Velmi sympatičtí nejen hlavní představitelé(18.2.2015)

Skvělý seriál, žádné příliš pomalé tempo, sympatičtí herci.(28.9.2016)

Hm, ja teda tie nadšené ohlasy s ostatnými zdieľať nemôžem. Čo ma dosť mrzí, pretože už dosť dlho čakám na svoj ďalší (druhý) kórejský seriál hodný 5*. Nuž, očividne si budem musieť ešte chvíľu počkať... ​​■​​■​​■ Nenadchol ma ani samotný príbeh, ani herecké výkony - nie že by boli zlé, ale určite neboli ničím výnimočné. Z hercov v hlavných úlohách najhoršie výkony podával Ji Chang-wook, ten chlapec ma o svojich kvalitách nepresvedčil ani náhodou. Aspoň že vo vedľajších úlohách potešila prítomnosť Kim Mi-Kyung (ten jej nekrájaný Gimbap je nezabudnuteľný) a v menšej úlohe aj Woo Hee Jin. ​​■​​■​​■ Moc spokojný nie som tiež so správaním sa niektorých postáv, hlavne samotného Healera. On, ktorý mal byť vzorom chladnokrvnosti a profesionality, sa občas správal ako pomätený a spolu s Chae Yeong Shin viezli snáď do každej pasce, ktorú im protivníci pripravili. Veľmi dlho som si musel zvykať aj na postavu Choi Myung Hee, zo začiatku na mňa pôsobila veľmi neprirodzene. Na pozerateľnosti tomu samozrejme nepridali ani niektoré nelogickosti, ktoré som tentokrát nemal moc chuť tolerovať. ​​■​​■​​■ Healer ma nejak zvlášť nebavil už od začiatku, stále som ale dúfal, že to niečo, za čo dostal hodnotenie 91%, nakoniec predsa len príde. Ale neprišlo a ja som niekde okolo 15-teho dielu stratil o jeho sledovanie záujem. Posledné 3 časti som dopozerával už na silu. 60%(18.4.2017)

<< předchozí 1 2