Heelreo (TV seriál)

힐러

Healer

Drama / Mysteriózní / Romantický / Komedie

Jižní Korea, 2014, 20x60 min

V době kdy byly lidé trestaní za jakákoliv slova nelíbící se tehdejšímu režimu a v které přišlo o práci tisíce novinářů, existovala parta přátel. Ti se skrze nelegální rádiové vysílání snažili kázat pravdu a nezkreslené informace o tom co se v zemi děje. ■ Minulost je pronásleduje až do současnosti a zároveň je hlavním stavebním kamenem celého seriálu. ■ Dalším z hlavních pilířů je muž, pracující „sám“, který si říká léčitel a živí se jako kurýr. Jeho zásadou je nezabíjet, ale jednoho dne se díky předem naplánované akci, jedním z jeho klientů, stane podezřelým z vraždy. Jak se s touto situací vypořádá? Samozřejmě chce očistit své jméno a díky této situace se více než by chtěl sblíží s jednou dívkou. Ani jeden z nich, ale netuší co vše šokujícího odkryjí. ■ Dějem mi to trochu připomínalo City Huntera , akorát propracovanější na vyšší úroveň. Shodou okolností v obou seriálech hraje Min-young Park. ■ Některé akční scény byly trochu přehnané, ale daly se v klidu zvládnout. Hlavně ti, jenž mají rádi akční filmy, by mohli ocenit precizní choreografii akčních scén. Trochu jsem přemýšlel jestli jsem se nenechal namlsat našlápnutou vizuální stránkou, ale obsahem Healer ani z daleka nezaostává. Dostatečně akční, dostatečně citlivé a jak je u korejců zvykem, tak emoce zvládnuté na jedničku. Healer si mě získal hned po pár minutách a omotal si mě kolem prstu natolik, aby mě po kouskách mohl citově rozebírat a následně zničit. Smutné scény se mnou dělaly takové peklo, jakoby se dotýkali mě samého. Představte si to, když v člověku vzniká neskutečné množství pocitů, které nedokáže žádným způsobem usměrnit a kontrolovat. Útočí na každou skulinku mohutnou silou a síla této hluboké symfonie citů, vyvolává mrazení v zátylku a místy vhání do očí slzy. Přibližně, takto by se dal popsat pocit, který jsem u sledování Healera cítil. Trailer!(12.3.2015)

Po seznamovacím začátku mne seriál opravdu velmi rychle chytl a zaujal, zejména co se týče příběhu to vypadalo opravdu poutavě. Herecké výkony kvalitní, postavy sympatické, akce nechybí, humor povedený, OST pro potřeby sledování naprosto postačující. Zcela na místě je zde jistá paralela se Supermanem – náš roztomilý Léčitel zde prožívá prakticky totožnou úlohu a situaci, snad jen s tím rozdílem, že nepochází z jiné planety :-) Bohužel někdy v třetince seriálu mnohé díly začnou postrádat spád, náboj a napětí, romantiky začne být trošku příliš a ani humorná část se nedostaví, zkrátka chybí poutavější obsah. Pak zase přijde díl jež zaujme, takže o nudě se rozhodně mluvit nedá. Po velmi slibném začátku jsem tedy doufal v trochu hutnější a špinavější pozadí příběhu, tohle dílo se v něm ale zase tak extrémně nevyžívá a nezřídka se od dané tématiky odpoutá k leckdy nudnější romantice a neatraktivním částem dění. Tudíž nedokázalo mne to zaujmout tolik jako třebas tématicky podobný seriál Sangeo (Shark) s neodolatelnou Son Ye-jin. 85%(6.7.2017)

Jeden z nejlepších seriálů, které jsem viděla za poslední dobu. Zkrátka si mě zaháčkoval, hlavně díky přístupu tvůrců, kteří dokážou kompetentně vyprávět komplikovaný příběh míchající romantiku, novinářský thriller a akci. Hrdinové jsou sympatičtí, chápete jejich motivace a fandíte jim. Romantická linka je citlivě a pomalu rozpracovaná a ústřední dvojice má výbornou chemii. A navíc Chang-wook Ji je krásný chlap, který zvládá emoční scény i akci. A propos - akce. Na televizní seriál je skvělá, ať už se jedná o parkour, ruční souboje nebo automobilové honičky. A linka s politickým/novinářským thrillerem je taky dostatečně zajímavá a zamotaná, aby udržela pozornost. Velká spokojenost a jednoznačné doporučení.(14.12.2016)

Nejvíce strhující asijský seriál od podzimu 2014, kdy jsem viděl It is ok, that is love (děkuji Zíze a Zelilu, které mě nepřímo přesvědčily sledovat). Oceňuji scénář. Není sice originální, je však sympaticky nedebilní. Herecké výkony vynikají. Ji Chang-Wook se mi líbil víc, než v Empress Ki, dostal víc prostoru, byl mužnější. Park Min-Young nejen, že měla lepší (hravější, zábavnější, odvážnější) postavu, než v Sungkyunkwan Scandalu, ale myslím, že také už umí lépe hrát (že se na ni super dívá, je standardní fakt). Předvedla několik nových tváří. Yoo Ji-Tae byl klasicky velmi dobrý (příjemný, profesionální). Úžasné, že Kim Mi-Kyung dostala konečně po mnoha vedlejších rolích roli téměř hlavní. Zasloužila si ji, užila si ji, v roli hackerky vynikla. Ajumma je cool! ■ Trailer https://m.youtube.com/watch?v=zwbwmYi0nlo(29.12.2015)

Co by JK dělalo bez svých CCTV?... Healer i Bong Soo byly neuvěřitelně příjemné postavy, na které jsem se moc těšila vždy, když vtrhly na scénu. Na tomto seriálu se mi líbilo hodně věcí. Vyjmenovat je, by bylo na dlouhé psaní. Tak to sfouknu jednoduše tak, že každá postava v tomto seriálu byla důležitá a i kdyby nebyla, já jsem si jí zamilovala. Zpracování je po srovnávání se City Hunterem, kde jde tedy o něco trochu jiného, o hodně lepší. Co se týče příběhu, kamery, charakterů a hlavně herců (řekněme si na rovinu, jejich hraní je velice dobré), protože rozbrečet mne a držet 20 hodin u obrazovky je velice nesnadná záležitost.!(10.8.2015)

• - Hlavní hrdinka má na stěně plakát Oriany Fallaci (1929-2006), která jako novinářka a politická aktivistka byla několikrát postřelena a v ohrožení života. Proslula nekompromisní islamofobií. Byla první italskou válečnou ženou-korespondentkou, od války ve Vietnamu přinášela zprávy z většiny světových konfliktů. Při rozhovorech jednala se svým protějškem jako se sebou rovným. Henry Kissinger později označil rozhovor s ní jako nejkatastrofálnější komunikaci, kterou kdy s novinářem vedl. Jako jediná žena-novinářka dělala rozhovor s ajatolláhem Chomejním (v průběhu rozhovoru ho označila za tyrana). Byla ateistkou a těžký kuřák. Zemřela na rakovinu plic. (Jirka_Šč)