Heelreo (TV seriál)

힐러

Healer

Drama / Mysteriózní / Romantický / Komedie

Jižní Korea, 2014, 20x60 min

Co by JK dělalo bez svých CCTV?... Healer i Bong Soo byly neuvěřitelně příjemné postavy, na které jsem se moc těšila vždy, když vtrhly na scénu. Na tomto seriálu se mi líbilo hodně věcí. Vyjmenovat je, by bylo na dlouhé psaní. Tak to sfouknu jednoduše tak, že každá postava v tomto seriálu byla důležitá a i kdyby nebyla, já jsem si jí zamilovala. Zpracování je po srovnávání se City Hunterem, kde jde tedy o něco trochu jiného, o hodně lepší. Co se týče příběhu, kamery, charakterů a hlavně herců (řekněme si na rovinu, jejich hraní je velice dobré), protože rozbrečet mne a držet 20 hodin u obrazovky je velice nesnadná záležitost.!(10.8.2015)

Režisér Lee Jung-sub od titulu Hong Gil-Dong z roku 2008 žádnou velkou pecku nenatočil, v nynější sezóně 2013/14 však výrazně zabodoval. Ji Chang-wook mě zaujal už v Empress Ki, zde podává ještě lepší výkon. Jeho hrdina noční kurýr Seo Jung-Hoo, ve dne novinář v zácviku Park Bong-soo je vynikající. Série nepřichází s ničím originálním, ale příběh je bez jakýchkoliv scénaristických lapsů a nedomyšleností (už to ho posouvá k nebesům korejské tv tvorby). Noční kurýr neplánovaně patrá po dávné rodinné tragédii, přitom má proti sobě silný tým zloduchů. Park Min-youg mě vyloženě štvala v City Hunter, zde je však sympatická, má výbornou roli, její nenásilný výkon bez přepálených emocí, gest mě mile překvapil (ostatně stalo se mi to už víckrát, že herečka měla špatný seriál, ale ona sama měla lepší tituly, Han Ye-Seul, Yoon Eun-hye se později ukázaly jako dobré herečky, ačkoliv jsem po prvním titulu si říkal, proboha co tam dělají?). Příběh má výborné tempo se všemi klišé se porval se ctí, do diváka nerve zbytečně moc retrospektivy (na korejské poměry). Akční scény jsou super! Jasně vycházejí z konceptu akčních kaskadérů pohybující se zběsilým tempem po střechách domů, ulicích, podzemí (nemohu si jak na potvoru vzpomenout na žádný film, ale Francouzi, Brazilci i Američani už pár takových titulů měli před 10 lety). Jsou zde tedy silné hlavní postavy (ceny za výkon hlavního páru šly hercům právem). Kromě toho je tady povedená romantická složka, vtipné momenty, uvolněný styl humoru. Do toho si připočtěte povedený OST, a zejména killer ending Eternal Hearts https://www.youtube.com/watch?v=ZccfF6RaT7k od dánské poprockové skupiny Michael Learns To Rock. Tohle je oplodňovák jak bejk, jestli tohle nezvedne v Koreji porodnost, tak už nevím co. Komu se stýská po kapele A-ha je to pro něj hudba jak dělaná. Letošní sezóna v Koreji začala překvapivě dobře, rozšířil jsem si hudební obzor, Park Min-young se buď naučila hrát, nebo měla kliku na roli. Už se těším na další letošní tituly jak Kill Me, Heal Me, Jekyll Hyde and Me, Shine or Go Crazy, navíc se chystají série kde by měl být Park Yoo-Chun, Ha ji Won, Joong Ki Song, Song Hye Ko, takže letos to možná poběží na plné pecky. Uvidíme s čím se vytasí Japonci.(14.3.2015)

V době kdy byly lidé trestaní za jakákoliv slova nelíbící se tehdejšímu režimu a v které přišlo o práci tisíce novinářů, existovala parta přátel. Ti se skrze nelegální rádiové vysílání snažili kázat pravdu a nezkreslené informace o tom co se v zemi děje. ■ Minulost je pronásleduje až do současnosti a zároveň je hlavním stavebním kamenem celého seriálu. ■ Dalším z hlavních pilířů je muž, pracující „sám“, který si říká léčitel a živí se jako kurýr. Jeho zásadou je nezabíjet, ale jednoho dne se díky předem naplánované akci, jedním z jeho klientů, stane podezřelým z vraždy. Jak se s touto situací vypořádá? Samozřejmě chce očistit své jméno a díky této situace se více než by chtěl sblíží s jednou dívkou. Ani jeden z nich, ale netuší co vše šokujícího odkryjí. ■ Dějem mi to trochu připomínalo City Huntera , akorát propracovanější na vyšší úroveň. Shodou okolností v obou seriálech hraje Min-young Park. ■ Některé akční scény byly trochu přehnané, ale daly se v klidu zvládnout. Hlavně ti, jenž mají rádi akční filmy, by mohli ocenit precizní choreografii akčních scén. Trochu jsem přemýšlel jestli jsem se nenechal namlsat našlápnutou vizuální stránkou, ale obsahem Healer ani z daleka nezaostává. Dostatečně akční, dostatečně citlivé a jak je u korejců zvykem, tak emoce zvládnuté na jedničku. Healer si mě získal hned po pár minutách a omotal si mě kolem prstu natolik, aby mě po kouskách mohl citově rozebírat a následně zničit. Smutné scény se mnou dělaly takové peklo, jakoby se dotýkali mě samého. Představte si to, když v člověku vzniká neskutečné množství pocitů, které nedokáže žádným způsobem usměrnit a kontrolovat. Útočí na každou skulinku mohutnou silou a síla této hluboké symfonie citů, vyvolává mrazení v zátylku a místy vhání do očí slzy. Přibližně, takto by se dal popsat pocit, který jsem u sledování Healera cítil. Trailer!(12.3.2015)

Jeden z nejlepších seriálů, které jsem viděla za poslední dobu. Zkrátka si mě zaháčkoval, hlavně díky přístupu tvůrců, kteří dokážou kompetentně vyprávět komplikovaný příběh míchající romantiku, novinářský thriller a akci. Hrdinové jsou sympatičtí, chápete jejich motivace a fandíte jim. Romantická linka je citlivě a pomalu rozpracovaná a ústřední dvojice má výbornou chemii. A navíc Chang-wook Ji je krásný chlap, který zvládá emoční scény i akci. A propos - akce. Na televizní seriál je skvělá, ať už se jedná o parkour, ruční souboje nebo automobilové honičky. A linka s politickým/novinářským thrillerem je taky dostatečně zajímavá a zamotaná, aby udržela pozornost. Velká spokojenost a jednoznačné doporučení.(14.12.2016)

1) Skvěle napsaný příběh, který nemá slabých míst. 2) Výborná kamera. 3) Herci, které bavilo hrát. 4) Dokonalé finále. 5) Pro mě lepší než legendární IRIS a jenom krůček za mým milovaným TBDAW. 6) Ji Chang-wook, který je roli od role lepší. 7) Park Min-young, která mi sice nikdy nevadila, ale tuhle roli si střihla výtečně. 8) Kim Mi-kyung je prostě boží, ať hraje, co hraje, ale hackerka byla snad životní role. 9) Snad poprvé jsem se ve chvíli, kdy jsem napětím nemohla ani dýchat, musela zároveň i smát. 10) A to všechno umocněno skvělými slovenskými titulky. To jako hodnocení stačí, ne?(19.3.2015)

• - Hlavní hrdinka má na stěně plakát Oriany Fallaci (1929-2006), která jako novinářka a politická aktivistka byla několikrát postřelena a v ohrožení života. Proslula nekompromisní islamofobií. Byla první italskou válečnou ženou-korespondentkou, od války ve Vietnamu přinášela zprávy z většiny světových konfliktů. Při rozhovorech jednala se svým protějškem jako se sebou rovným. Henry Kissinger později označil rozhovor s ní jako nejkatastrofálnější komunikaci, kterou kdy s novinářem vedl. Jako jediná žena-novinářka dělala rozhovor s ajatolláhem Chomejním (v průběhu rozhovoru ho označila za tyrana). Byla ateistkou a těžký kuřák. Zemřela na rakovinu plic. (Jirka_Šč)