poster

Heelreo (TV seriál)

 • Jižní Korea

  힐러

 • anglický

  Healer

Drama / Mysteriózní / Romantický / Komedie

Jižní Korea, 2014–2015, 20 h 39 min (Minutáž: 60–64 min)

 • Jirka_Šč
  *****

  Nejvíce strhující asijský seriál od podzimu 2014, kdy jsem viděl It is ok, that is love (děkuji Zíze a Zelilu, které mě nepřímo přesvědčily sledovat). Oceňuji scénář. Není sice originální, je však sympaticky nedebilní. Herecké výkony vynikají. Ji Chang-Wook se mi líbil víc, než v Empress Ki, dostal víc prostoru, byl mužnější. Park Min-Young nejen, že měla lepší (hravější, zábavnější, odvážnější) postavu, než v Sungkyunkwan Scandalu, ale myslím, že také už umí lépe hrát (že se na ni super dívá, je standardní fakt). Předvedla několik nových tváří. Yoo Ji-Tae byl klasicky velmi dobrý (příjemný, profesionální). Úžasné, že Kim Mi-Kyung dostala konečně po mnoha vedlejších rolích roli téměř hlavní. Zasloužila si ji, užila si ji, v roli hackerky vynikla. Ajumma je cool! ■ Trailer https://m.youtube.com/watch?v=zwbwmYi0nlo(29.12.2015)

 • Vavča
  ****

  Režisér Lee Jung-sub od titulu Hong Gil-Dong z roku 2008 žádnou velkou pecku nenatočil, v nynější sezóně 2013/14 však výrazně zabodoval. Ji Chang-wook mě zaujal už v Empress Ki, zde podává ještě lepší výkon. Jeho hrdina noční kurýr Seo Jung-Hoo, ve dne novinář v zácviku Park Bong-soo je vynikající. Série nepřichází s ničím originálním, ale příběh je bez jakýchkoliv scénaristických lapsů a nedomyšleností (už to ho posouvá k nebesům korejské tv tvorby). Noční kurýr neplánovaně patrá po dávné rodinné tragédii, přitom má proti sobě silný tým zloduchů. Park Min-youg mě vyloženě štvala v City Hunter, zde je však sympatická, má výbornou roli, její nenásilný výkon bez přepálených emocí, gest mě mile překvapil (ostatně stalo se mi to už víckrát, že herečka měla špatný seriál, ale ona sama měla lepší tituly, Han Ye-Seul, Yoon Eun-hye se později ukázaly jako dobré herečky, ačkoliv jsem po prvním titulu si říkal, proboha co tam dělají?). Příběh má výborné tempo se všemi klišé se porval se ctí, do diváka nerve zbytečně moc retrospektivy (na korejské poměry). Akční scény jsou super! Jasně vycházejí z konceptu akčních kaskadérů pohybující se zběsilým tempem po střechách domů, ulicích, podzemí (nemohu si jak na potvoru vzpomenout na žádný film, ale Francouzi, Brazilci i Američani už pár takových titulů měli před 10 lety). Jsou zde tedy silné hlavní postavy (ceny za výkon hlavního páru šly hercům právem). Kromě toho je tady povedená romantická složka, vtipné momenty, uvolněný styl humoru. Do toho si připočtěte povedený OST, a zejména killer ending Eternal Hearts https://www.youtube.com/watch?v=ZccfF6RaT7k od dánské poprockové skupiny Michael Learns To Rock. Tohle je oplodňovák jak bejk, jestli tohle nezvedne v Koreji porodnost, tak už nevím co. Komu se stýská po kapele A-ha je to pro něj hudba jak dělaná. Letošní sezóna v Koreji začala překvapivě dobře, rozšířil jsem si hudební obzor, Park Min-young se buď naučila hrát, nebo měla kliku na roli. Už se těším na další letošní tituly jak Kill Me, Heal Me, Jekyll Hyde and Me, Shine or Go Crazy, navíc se chystají série kde by měl být Park Yoo-Chun, Ha ji Won, Joong Ki Song, Song Hye Ko, takže letos to možná poběží na plné pecky. Uvidíme s čím se vytasí Japonci.(14.3.2015)

 • ainny
  *****

  1) Skvěle napsaný příběh, který nemá slabých míst. 2) Výborná kamera. 3) Herci, které bavilo hrát. 4) Dokonalé finále. 5) Pro mě lepší než legendární IRIS a jenom krůček za mým milovaným TBDAW. 6) Ji Chang-wook, který je roli od role lepší. 7) Park Min-young, která mi sice nikdy nevadila, ale tuhle roli si střihla výtečně. 8) Kim Mi-kyung je prostě boží, ať hraje, co hraje, ale hackerka byla snad životní role. 9) Snad poprvé jsem se ve chvíli, kdy jsem napětím nemohla ani dýchat, musela zároveň i smát. 10) A to všechno umocněno skvělými slovenskými titulky. To jako hodnocení stačí, ne?(19.3.2015)

 • Zíza
  ****

  Překvapivě dobrý seriál. Dobrým z něj pro mě především udělala hlavní hrdinka, ne, že by Min-young Park hrála převratně, ale měla silný charakter, nerozčilovala se, ani nehysterčila nad všemi maličkostmi a opravdu se chovala jako racionálně uvažující člověk (až jsem málem zaplakala blahem). Navíc se nenechala porazit svou slabostí. Prosím vás, takových hrdinek v korejských seriálech víc! Obešlo se to bez všech těch plačtivých a vyděračských scén. Tam, kde by snad jiní scénáristé nechali žárlit Healerovu pomocnici kvůli hrdince a tím i způsobili nějaký malér, tady se tomu vyhnuli, všichni táhli za jeden provaz a byli schopní. Je sice fakt, že občas z gaunerů udělali až moc velké hlupáky (tím myslím pochopy), ale hlavní záporáci nebyli hloupí a navíc někteří měli i svědomí. Nic nebylo černobílé, zároveň nic nebylo vyhnáno přes únosnou mez. Je sice fakt, že mě sem tam seriál nebavil úplně 100%, ale na nic jiného si snad ani stěžovat nemůžu. Mimořádně i vedlejší postavy mě bavily a zajímaly. Ačkoliv moc dobře chápu, že by to snad nemuselo někoho bavit, protože se zase nejede tak moc rychlým tempem, ale díky tomu se mi zdá, že všechno mělo své místo a správné načasování. Přiznám se, že mě seriál opravdu překvapil, až zaskočil, protože takhle dobře napsané postavy jsem už hodně dlouho neviděla (naposledy tedy v That's okay, it's Love, ale tam přece jen šlo o něco trochu jiného a nezdá se mi nejvhodnější to srovnávat). Takže pokud máte chuť na trochu akčnější reportáže, přiměřeně romantiky a humoru (a jste ochotní přimhouřit oči nad některými „nepřirozenostmi“), mrkněte. Přeloženo.(11.2.2015)

 • Eawy
  *****

  S tunajšími komentármi môžem iba súhlasiť. Možno budem opakovať, čo tu už bolo spomenuté, ale mne sa veľmi páči, že v celom seriáli nenájdete nadarmo predstavenú postavu. Všetky postavy majú svoje miesto a úlohu. Čo ma osobne prekvapilo bolo, že vo filme nenájdete klišeovidné pre k-drámy typické postavy babky a dedka, ktorých jediná úloha je vždy len pindať, do hocičoho, čo mladí spravia. Jeong Ho a Young Shin sú neuveriteľný pár. Min-young mám ako herečku rada a myslím, že svoju úlohu zvládla výborne. Presne takéto postavy mám rada, nechá sa zachraňovať a postará sa o svojho muža, keď je chorý. Nemám, čo dodať...a tá pieseň All my love. 100%(14.2.2015)

 • - Hlavní hrdinka má na stěně plakát Oriany Fallaci (1929-2006), která jako novinářka a politická aktivistka byla několikrát postřelena a v ohrožení života. Proslula nekompromisní islamofobií. Byla první italskou válečnou ženou-korespondentkou, od války ve Vietnamu přinášela zprávy z většiny světových konfliktů. Při rozhovorech jednala se svým protějškem jako se sebou rovným. Henry Kissinger později označil rozhovor s ní jako nejkatastrofálnější komunikaci, kterou kdy s novinářem vedl. Jako jediná žena-novinářka dělala rozhovor s ajatolláhem Chomejním (v průběhu rozhovoru ho označila za tyrana). Byla ateistkou a těžký kuřák. Zemřela na rakovinu plic. (Jirka_Šč)