Prokletí spící panny

The Curse of Sleeping Beauty

Fantasy / Mysteriózní / Thriller / Horor

USA, 2016, 89 min

I když to má televizní vizáž, první půlka filmu je excelentní. Spojit téma strašidelného domu s pohádkou o Šípkové Růžence se mi docela líbilo. Ale pak přijde druhá půlka s holkou, která hledá bratra, s japonským nerdem od počítačů a dědou z krotitelů duchů, a stane se z toho poměrně předvídatelná a nezáživná historka tak do Krajních mezí, ale už roztahaná na celovečerák. Škoda, šlo z toho vytřískat daleko, ale daleko víc, spousta nápadů je tady utopených a nedotažených, a popravdě, i ten (mnou očekávaný) konec mne zklamal - evidentně nebyly prachy na velké triky a efekty. Ale i s triky a efekty by zde byl stále nevyužitý potenciál a nedořečená mytologie skrytá za příběhem. Fakt škoda, našlápnuto to mělo velmi dobře.(26.4.2019)

Dejová linka o Šípkovej Ruženke a celej tej kliatbe ma síce moc nenadchla, ale aspoň bolo cítiť, že sa autori scenára snažili s príbehom ako i s postavami vyhrať. No to najlepšie na filme je ale postupné budovanie zvláštnej, hororovo-rozprávkovej atmosféry, a to je niečo na čo si potrpím. Navyše niektoré momenty, hlavne tie s tými figurínami, aj príjemne zamrazili. Možno trocha na škodu je, že sa hororovo viac nepritvrdilo, stačilo ešte pridať pár ľakačiek alebo mrazivejších scén. Na nadpriemer to preto nevidím, ale veľa tomu nechýbalo. Ťažké rozhodovanie. 69/100(13.7.2018)

• Kudly4

Neuvěřitelná blbost. Čím déle jsem na to koukal, tím více jsem se smál, jak stupidní to bylo. Totálně špatný střih, demence postav, dialogy k smíchu. Jako čekal jsem nějakou fantasy blbost, ale né až takovou hovadinu. Jednu hvězdu za celkem povedené hororové scény. Doufám, že nechytnu nějaké prokletí do budoucna při výběru filmů, při tomto 600. komentáři.(1.9.2018)

• Aljak

KOLOSÁLNY ODPAD aký som už dlho predlho nezhliadol. Začiatok vyzeral sľubne, ale napokon sa celý film zvrtol v idiotský horor o démonoch a o zvrátení nejakej úchylnej kliatby. Škoda, že v žánrovom zaradení nebol uvedený aj horor. Možno by som aspoň nemárnil čas sledovaním takejto hlúposti. Počas filmu som mal sto chutí to vypnúť, ale mám zásady, že rozpozeraný film si pozriem do konca, bez ohľadu na to aký je to odpad. A navyše som tak trochu dúfal, že to predsa len nebude až taká blbosť. Nuž, bola...(22.11.2016)

V podstatě taková zvláštní variace na Šípkovou Růženku. První polovina filmu je spíš nezáživná a zdá se to jako tuctová duchařina o chlápkovi co zdědí barák a tam straší. Jenže pak se to slušně rozjede a je z toho zajímavý a má to nezvyklý konec což mě příjemně překvapilo. Atmosféra pěkně houstne a občas to zamíří i do humoru. Určitě to mohli udělat víc krvavý. Ps- pěkný hlavní představitelky.(20.2.2019)