Prokletí spící panny

The Curse of Sleeping Beauty

Fantasy / Mysteriózní / Thriller / Horor

USA, 2016, 89 min

• MIMI.kry

Tentokrát jsem se sekla. Čekala jsem kouzelný, čarokrásný fantasy příběh o spící dívce, nějakým způsobem připoutané k panskému domu. Romantická, tajemná, snová nálada, která začíná po titulcích zůstala nevyužita a rozplynula se po pár minutách. Žádný pohádkově potemnělej, originálnější příběh, který bude mít v sobě náznak nějaké myšlenky s kouzlem starých časů, se nekonal. Příběh plný nedotažeností, klišé, zbytečných postav a nechtěně úsměvných situací. Po celou dobu tam na lidi pod světlem moderních zářivek v domě, ve kterém však nejde elektřina!,, skáčou moderní krejčovské panny a figuríny, v kterých se snad skrývají ginové či co a po chvilce se místo figur kutálí po podlaze ulámané umělohmotné končetiny a hlavy. :-) Divák tuší, že samotná Šípková Růženka zas tak čistá nebude a k inspiraci známou pohádkou bude mít horor také poměrně daleko... Hodně nesmyslný, nudný a zbytečný film o ničem. Místo dramatu se dostavila chuť se nad touhle blbinou smát. Přeludový, obrazivý sen o spící Růžence, který se na začátku filmu zdál Thomasovi, byl jediný kousek, který stál za shlédnutí. Škoda. Hororové pohádky mám totiž jinak v oblibě.(20.8.2019)

• Aljak

KOLOSÁLNY ODPAD aký som už dlho predlho nezhliadol. Začiatok vyzeral sľubne, ale napokon sa celý film zvrtol v idiotský horor o démonoch a o zvrátení nejakej úchylnej kliatby. Škoda, že v žánrovom zaradení nebol uvedený aj horor. Možno by som aspoň nemárnil čas sledovaním takejto hlúposti. Počas filmu som mal sto chutí to vypnúť, ale mám zásady, že rozpozeraný film si pozriem do konca, bez ohľadu na to aký je to odpad. A navyše som tak trochu dúfal, že to predsa len nebude až taká blbosť. Nuž, bola...(22.11.2016)

• Kudly4

Neuvěřitelná blbost. Čím déle jsem na to koukal, tím více jsem se smál, jak stupidní to bylo. Totálně špatný střih, demence postav, dialogy k smíchu. Jako čekal jsem nějakou fantasy blbost, ale né až takovou hovadinu. Jednu hvězdu za celkem povedené hororové scény. Doufám, že nechytnu nějaké prokletí do budoucna při výběru filmů, při tomto 600. komentáři.(1.9.2018)

V podstatě taková zvláštní variace na Šípkovou Růženku. První polovina filmu je spíš nezáživná a zdá se to jako tuctová duchařina o chlápkovi co zdědí barák a tam straší. Jenže pak se to slušně rozjede a je z toho zajímavý a má to nezvyklý konec což mě příjemně překvapilo. Atmosféra pěkně houstne a občas to zamíří i do humoru. Určitě to mohli udělat víc krvavý. Ps- pěkný hlavní představitelky.(20.2.2019)

I když to má televizní vizáž, první půlka filmu je excelentní. Spojit téma strašidelného domu s pohádkou o Šípkové Růžence se mi docela líbilo. Ale pak přijde druhá půlka s holkou, která hledá bratra, s japonským nerdem od počítačů a dědou z krotitelů duchů, a stane se z toho poměrně předvídatelná a nezáživná historka tak do Krajních mezí, ale už roztahaná na celovečerák. Škoda, šlo z toho vytřískat daleko, ale daleko víc, spousta nápadů je tady utopených a nedotažených, a popravdě, i ten (mnou očekávaný) konec mne zklamal - evidentně nebyly prachy na velké triky a efekty. Ale i s triky a efekty by zde byl stále nevyužitý potenciál a nedořečená mytologie skrytá za příběhem. Fakt škoda, našlápnuto to mělo velmi dobře.(26.4.2019)