Reklama

Reklama

Prokletí spící panny

  • USA The Curse of Sleeping Beauty
Trailer 1

Obsahy(1)

Thomas zdědí rodinné panské sídlo a s ním i starověké prokletí. Aby zachránil krásnou Růženku, musí nejen rozluštit dávnou kletbu a odhalit tajemství sídla, ale postavit se i zlým démonům… (TV Barrandov)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (25)

kingik 

všechny recenze uživatele

Kterak se invenčně dostat Růžence na kobylku. Zatímco převážná část filmařů pojme pohádkovou klasiku klasicky, to jest Růženka si zapíchá, píchne se do prstu, vyspí se s celým zámkem, usne s ní celý zámek, tak jsou i tvůrci, kteří příběh zmodernizují a ponechají z něj jen to nejpodstatnější, načež jim známý námět slouží coby depresivní temná kulisa plná hororové atmosféry. Tahle verze je plná překvapení. Je zde příslušně rozlehlý, zanedbaný a strašidelně působící dům, odkázaný jako dědictví po strýčkovi, který svému synovci sepsal i celou řadu varování. Vtip je v tom, že divák netuší, jakou cestou se bude film ubírat. Je známo jen, že v domě se ztrácelo mužské pohlaví, novopečený dědic má podivné halucinogenní sny o jakési mladé krásce, v pátrání po minulosti domu se k němu připojuje mladá žena, která má podezření, že zmizení jejího bratra nějak souvisí s domem, dům je plný figurín...Od počátku je příběh vystavěn temně a Růženka určitě není objektem polibku, po němž by procitla. Celý příběh je umně vystavěn a neobvykle vypointován. Tím vzniká dojem, že je ochuzen o finále. Je sympatické, že film nepřipustil, aby budil dojem chybějících financí. Vizuální, triková i hudební složka je na béčkovou produkci velmi dobře ošetřena. Od singapurského režiséra Teo jsem dosud žádný jeho počin neviděl, ale pravděpodobně se překonal a neznámou comicsovou předlohu přetavil v zajímavou vizi, která zhusta kálí na pohádkovost. Herecké obsazení láká na Natalie Hall, která byla ráda, že už nemusí absolvovat hanbaté scény, jaké po ní vyžadovali chlípní režiséři. India Eisley a Ethan Peck patří zatím mezi jen povědomé tváře. Má to hutnou šťávu, přitom to není typický krvák. Tahle Růženka, nikoliv tentokrát Šípková, patrně vyrašila v čertově zahrádce. 10/10 ()

honajz 

všechny recenze uživatele

I když to má televizní vizáž, první půlka filmu je excelentní. Spojit téma strašidelného domu s pohádkou o Šípkové Růžence se mi docela líbilo. Ale pak přijde druhá půlka s holkou, která hledá bratra, s japonským nerdem od počítačů a dědou z krotitelů duchů, a stane se z toho poměrně předvídatelná a nezáživná historka tak do Krajních mezí, ale už roztahaná na celovečerák. Škoda, šlo z toho vytřískat daleko, ale daleko víc, spousta nápadů je tady utopených a nedotažených, a popravdě, i ten (mnou očekávaný) konec mne zklamal - evidentně nebyly prachy na velké triky a efekty. Ale i s triky a efekty by zde byl stále nevyužitý potenciál a nedořečená mytologie skrytá za příběhem. Fakt škoda, našlápnuto to mělo velmi dobře. ()

Reklama

Kudly4 

všechny recenze uživatele

Neuvěřitelná blbost. Čím déle jsem na to koukal, tím více jsem se smál, jak stupidní to bylo. Totálně špatný střih, demence postav, dialogy k smíchu. Jako čekal jsem nějakou fantasy blbost, ale né až takovou hovadinu. Jednu hvězdu za celkem povedené hororové scény. Doufám, že nechytnu nějaké prokletí do budoucna při výběru filmů, při tomhle mém 600. komentáři. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Temná variace na Šípkovou Růženku mixnutá strašidelným domem. V mnoha ohledech se jedná o úsměvně naivní dílko, ale je nutno přiznat, že film má parádní atmosféru, hodně slušný vizuál a několik silných hororových scének, přičemž některé z nich mohly mít i větší dopad, ale to by si nesměl někdo libovat v blikání se světly. Herecky jakž takž. Hlavní hrdina sice příliš talentu nepobral, ale to se dalo rozkousat a Růža byla kost. Konec je víceméně předvídatelný, ale přesto potěšil. Docela spokojenost. 60% ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Dejová linka o Šípkovej Ruženke a celej tej kliatbe ma síce moc nenadchla, ale aspoň bolo cítiť, že sa autori scenára snažili s príbehom ako i s postavami vyhrať. No to najlepšie na filme je ale postupné budovanie zvláštnej, hororovo-rozprávkovej atmosféry, a to je niečo na čo si potrpím. Navyše niektoré momenty, hlavne tie s tými figurínami, aj príjemne zamrazili. Možno trocha na škodu je, že sa hororovo viac nepritvrdilo, stačilo ešte pridať pár ľakačiek alebo mrazivejších scén. Na nadpriemer to preto nevidím, ale veľa tomu nechýbalo. Ťažké rozhodovanie. 69/100 ()

Galerie (96)

Zajímavosti (1)

  • Natáčení probíhalo v Los Angeles v Kalifornii. (noelcoward73)

Reklama

Reklama