Tajné životy (TV seriál)

Secret Lives

(festivalový název)

Slovensko, 2015–2017

Jan Maxián

Zuzana Mauréry, Szidi Tobias, Judita Hansman, Anna Šišková, Gabriela Marcinková, Vanessa Šarköziová, Ondřej Daniš, Vladimír Jedľovský, Vladimír Kobielský, Peter Kočiš, Krištof Zachar, Tereza Kočišová, František Kovár, Kristína Farkašová-Tormová, Leopold Haverl, Lenka Košická, Jarmila Hittnerová, Anikó Vargová, Anna Javorková, Ján Greššo, Božidara Turzonovová, Kristína Greppelová, Elena Kolek Spaskov, Rebeka Poláková, Martin Horňák, Adela Mojžišová, Silvia Barčíková, Martin Hindy, Richard Adámek, Dárius Kočí, Oľga Solárová, Juraj Rašla, Dagmar Bruckmayerová, Naďa Uličná, Ivan Krúpa, Jozef Švoňavský, Martin Nahálka, Jozef Kapec, Peter Trník, Petra Langová, Ladislav Kočan, Karin Olasová, Iveta Kožková, Lucia Vráblicová, Marián Mitaš, Mário Zeumer, Oldo Hlaváček, Michal Monček, Mária Breinerová-Mačáková, Tibor Vokoun, Stanislav Staško, Barbara Kelišková, Katarína Mrázová, Ján Gallovič, Adrián Guľa, Jana Bugalová-Daňová, Roman Pomajbo, Marián Andrísek, Maja Velšicová, Dana Košická, Lena Košická, Peter Gábor, Róbert Laurinec, Přemysl Boublík, Zuzana Skopálová, Peter Sklár, Karol Trnka, Nadežda Jelušová-Vladařová, Vladimír Oktávec, Danica Matušová, Vanda Tureková - Cinkotová, Emília Došeková, Daniela Kuffelová, Zuzana Dančiaková, Renáta Ryníková, Matej Landl, Juraj Hrčka, Jaroslav Mendel, Jakub Rybárik, Ľubica Očková, Zuzana Kanócz, Judit Bárdos, Ady Hajdu, Jozef Domonkoš, Jan Polak, Martina Tomanová, Matej Ďurica, Mária Hulecová, Johanka Kňazúrová, Alex Vitáloš, Jarka Fodorová, Jakub Anda, Matej Anda, Júlia Lehotová, Lukáš Špaček, Branislav Branecký, Dana Pribullová, Marcel Ochránek, Roman Poláčik, Katka Feldeková, Silvia Petöová, Pavol Šimun, Emil Horváth ml., Marko Igonda, Martin Meľo, Dominik Budinský, Ingrid Ištóková, Ľudmila Kozmenko, Tomáš Vravník, Peter Kadlečík, Milan Chalmovský, Anna Čonková, Ľubica Augustínová, Barbora Drozdová, Jaroslav Kyseľ, Zdeněk Bogdan, Ema Fajnorová, Nina Aleksič, Arina Mokrá, Iveta Bučková, Jakub Kuka, Lucia Fričová, Jana Segešová, Naďa Vladárová, Dana Matúšová, Martin Anda, Vlastina Svátková, Ľuboš Radošovský, Robert Holik

Komentáře uživatele mira007 k tomuto TV seriálu

Nejlepší slovenský seriál, protože : 1) originální námět azylového domu pro týrané ženy 2) Zuzana Mauréry 3) způsob vyprávění šlape přehledně a poutavě i při velkem množství postav a dějových linií ( klobouk dolů před scénářem) 4) herecky asi the best of slovakian girls ( nejvíc jsem fandil postavám G.Marcinkové, Vanessa Šarköziová a v druhé sérii Dana Pribullová ) PS: Nejfrekventovanější slovo celého seriálu je AZYLÁK , kdo ho spočte, ten ať si povyskočí pro radost.(1.1.2018)

Po všech těch kriminálkách a vztahových seriálech je tento tematicky velkým osvěžením. Proč tenhle seriál považuju za jeden z nejlepších slovenských seriálů? 1) námět - azylák a mozaika osudů týraných žen 2) fantastická Zuzana Mauréry jako ředitelka 3)spousta linií, ale skvěle propojené a jako celek to šlape od začátku do konce 4) různorodé postavy skvěle zahrané - ředitelka Mauréry - nejen jako šéfka azyláku, ale i její soukromá linka je solidní, Judita Hansman - dcera kterou odkopl otec zmanipulovaný ošetřovatelkou - zoufalá, beznadějná linie , Anna Šišková - manželka, která je v iracionálním kruhu mlácení manželem, utěkem do azyláku a návrat a odpuštění manželovi - linie irutující, pro normálního člověka nepochopitelná, Vanessa Šarkoziová - nevěsta na útěku prodaná cikánskému baronovi, sympatická linie, která nemá jako jedna z mála tragický konec a nakonec Gabriela Marcinková - oběť psychomanžela skvělého Petera Kočiše. Znal jsem Marcinkovou z Doktora Martina, kde se mi moc nelíbila, ale tady jako křehká,ale silná oběť s nádhernýma velkýma posmutnělýma očima mne dostala. A to nemluvím o tom, že to zahrála skvěle.(31.12.2017)

Rozjezd trochu nezáživný, ale postavy a linky načrtnuty. Nejefektnější je postava Šiskové, která před manželem s nožem utekla do ulic Bratislavy jen v ručníku, ale nejzajímavější je bohatá manželka ( G.Marcinková), která se synkem utekla od psychomanžela.(29.12.2017)

Tenhle díl táhne Mauréry ( tak jako asi všechny ) a Gabriela Marcinková. Od druhého dílu to jako drama seriál funguje solidně.(29.12.2017)

Tady jednoznačně zaujala Vanessa Šarkoziová nejen tím, že se na ni hezky kouká.(29.12.2017)

Dramata azylového domu fajn, ale daleko víc zaujala soukromá linka učitelky Drazděchové... pardon ředitelky Lustigové.(29.12.2017)

Boj o otce s ošetřovatelkou působí hodně tíživě a beznadějně - herecky exceluje Judita Hansman. Tenhle díl končí zatím nejdramatičtěji.(29.12.2017)

Manželská poradna přinesla trochu světla naděje do soukromého života ředitelky, nicméně konec tohoto dílu byl zatím asi nejzábavnější ( trocha tragikomiky). Manžel v podání Vladimíra Kobielského ve spodním prádle si to šampaňské nevypil ... teda aspoň ne s manželkou.(30.12.2017)

Tak nám štáb zavítal do Rakouska, ale ta sousedka bratra Džesiky moc germánskou němčinu neměla... viděl bych to na slovenský přízvuk.(30.12.2017)

Peter Kočiš jako psychopatický manžel se taky vyprofiloval jako výrazná postava tohoto seiálu. Skvělý protipól křehké zranitelné postavy Marcinkové.(30.12.2017)

Zrzka útočí, ale narazí.(30.12.2017)

Tvoří se nejsympatičtější pár Marcinková vs. Daniš?(30.12.2017)

Jak to dopadne, když si středostavovský Slovák přivede domů jako svoji holčinu cikánku? Druhý nejsympatičtější pár seriálu Zdeno vs. Džesika ( přirozeně sympaticky hrající Vanessa Šarköziová, která v době natáčení měla čtrnáct roků)(30.12.2017)

Jde se do finále a pro polovinu postav to nemůže skončit happyendem.(30.12.2017)

Azylák zachráněn a happy end pro pár postav. Podtrženo sečteno hodně kvalitní seriál se zajímavým tématem a skvělým obsazením.(31.12.2017)

Druhá řada je stejně kvalitní jako první, možná už ta originalita tématu azylového domu pro týrané ženy není tak vyjímečná , ale tato série je technicky kvalitnější, s větším rozpočtem, s novými barvitými postavami - Bardós, Kanócz a Dana Pribullová, která svoji postavou, jejíž osud divák sleduje paralelně s dějem azyláku, zahrála jako samostatnou dějovou linku, Pro mne naprostá spokojenost.(1.1.2018)

Druhá řada začíná tam, kde skončila první akorát je znát pokrok v technické stránce ( lepší kamera) a vyšší rozpočet. Nové postavy Kanocz a Bardos, kterou pokud někdo pozná vyhrává víkendový pobyt v azyláku.(31.12.2017)

Tenhle seriál je z kategorie dramatický, ale myslím, že nemá na to aby nějak hlouběji řešil problematiku zneužívání dětí jako v tomto díle, ikdyž tady to možná je i tak trochu jinak.(31.12.2017)

Judit Bardos zatím herecky nejvýrazněji jako zpomalená klientka azyláku jede svou jízdu za vyvěštěným princem Bradem Pittem z úřadu práce.(31.12.2017)

Sexy bankéřka Kristína Farkašová opět v akci.(31.12.2017)

Pomalu ale jistě graduje zatím samostatná linka z malého městečka, kde psychopolicajt tyranizuje chudáka čistou duši v podání Dany Pribullové. Pobavil Brad Pitt ve sprše azyláku, ikdyž to asi nebude moc zábavná postavička.(31.12.2017)

Je to smutný ale dějová linka s hasmanovou byla už omílaná depka, takže je fajn že už tam nebude.(31.12.2017)

Tak se propojily obě souběžné dějové linky.(31.12.2017)

Dokonce sexbomba Vlastina Svátková se tu objevuje ( ukrývatelka "pedofilního" únosce dcery ) v epizodní roli.(1.1.2018)

Slabší díl, kde má trochu víc postava Anny Šiskové, jejíž dějová linka mne nejvíc nebaví a irituje .(1.1.2018)

Repertoár zoufalých žen se rozrůstá i o problém prostituce - dcera postavy Szidi Tobias chce "Rychlý prachy".(1.1.2018)

Odhalení pravdy ohledně pedofilního pokusu o znásilnění odhaleno díky Szidi Tobias - jak mne ta postava jako záporná hloupá pipka vadila, tak nakonec si to odčinila a beru ji na milost, stává se z ní zase kladná postava. Linka Anky působí na diváka hodně tísnivě - zatím asi nejpřesvědčivější scénáristický tah, sledovat takto konkrétně jeden případ týrané ženy.(1.1.2018)

Moje nejoblíbenější postava Marcinkové se vrací ke svému manželovi psychoteroristovi, že jako se po nehodě změnil ale jelikož je ještě jeden díl tak uvidíme. Bojovnice, která to vzdala.(1.1.2018)

Poslední díl seriálu dám za pět hvězd. Neskončilo to sice americkým happyendem, ale aspoň některé osudy směřovaly k nadějnější budoucnosti a potěšil mne osud Anny ( Dana Pribullová ), které se podařilo zastavit násilí na ní. Moje největší oblíbenkyně Linda ( G.Marcinková) bohužel směřuje asi k původnímu bodu nula mrazivě přes svého synka tentokrát. Závěr kdy ředitelka nasedne na skůtr a s manželem odjíždějí od azyláku by mohl znamenat, že třeba dojedou do třetí série tohoto seriálu, který považuji za jeden z nejlepších slovenských v moderní éře.(1.1.2018)