poster

Náměsíčná

 • USA

  Sleepwalker

Thriller / Mysteriózní

USA, 2017, 88 min

 • Morholt
  **

  Holka se stane svědkem sebevraždy svého manžela a vzápětí začíná mít problémy se spánkem a náměsíčností. vyhledá pomoc, projde jakousi terapií, ale vzápětí začínají porblémy. Ztrácí paměť, nepamatuje si lidi a lidé si nepamatují jí. A tak se za pomoci doktora přes spaní zjišťuje, co za tím vším je. Celkem solidně obsazené mysteriózní drámo, ale herci jsou asi to jediné, o co se dá opřít. Lesterovi se sice daří vodit diváka za nos, takže celkem dlouho není tak úplně jasné, o co vlastně jde, jenže celé je to tak zašmodrchané a zmatené, že to místy nedává smysl. Vlastně jediné, co drželo mojí pozornost, byla roztomilá hlavní hrdinka. Ke konci už se začalo vyjasňovat a vyústění mě nijak neurazilo. Problémem je, že na ten předchozí chaos to bylo příliš uměle naroubované. 30%(27.12.2017)

 • kingik
  ****

  Já nejsem já? Cože?! Lepá ženština hledá odpovědi na své bludy, které zapříčinila hormonální dysfunkce, laicky pojmenováno "syndrom nešukané vaginy", tudíž na ni ze všech koutů útočí psychopatický vyžranec Haley Joel Osment a dusí ji igelitovým pytlíkem od svačiny, pečuje o ni padesátiodstínový Richard Armitage a zbytek ženského osazenstva ji ani omylem psychicky a lesbicky nepodpoří. Koťátko Ohni mě O´Reilly se prochází setmělými scenériemi v noční košilce, pod níž prosvítá skoro všechno, načež lačný režisér Elliot Lester, pilně studující Lynche i Cronenberga, se začne v závěru po té labilní motanici artově ukájet. Když už to tak rozjel, měl přidat závěrečné vyústění, které by tomu celému nasadilo psycho korunu. Nestalo se tak. Ovšem průběh filmu, kdy mají všichni o kolečko víc, a přetlačují se v "dělání blbého a blbějšího", vyhovoval zejména těm ženám, které čekají zimu co zimu na svého Jamieho, až jim zapalovačem sežehne ochlupení z obličeje i jiných partií, přičemž je použije do svého luxusního budoáru na výrobu gobelínů. Tento film dosáhl vrcholu už v tom, že nechce být smysluplný, nýbrž chce studovat trpící ženskou duši, která po ztrátě manžela, nemá kde zakotvit. Zkusme tedy porozumět tomuto luxusně podivnému filmu, v němž dlouho nevíte, na čem jste, a v němž ústřední hrdinka je tak krásná, uvnitř plachá, prázdná, duševně zdemolovaná, přičemž jí stačí podat pomocného pyje. Problém by byl vyřešen. Psychický blok pominul. 7/10(13.1.2018)

 • Mr.Ward
  **

  Jako ta pointa je fakt “dobrá”, škoda jen, že je to celkem zdlouhavý guláš s dávkou nudy ke konci...(18.10.2019)

 • LIVINGDEAD
  odpad!

  Po 40 minutách jsem to musel vypnout. To se fakt nedalo...(6.1.2018)

 • JASON_X
  ****

  Prvotřídní mindfuck, svým nenápadným rafinovaným způsobem děsivější, než většina prvoplánových horrorů. Sarah nerozezná sen od skutečnosti, známí lidé ji nepoznávají nebo ona zase nepoznává je, některých lidí se děsí a některé lidi zase děsí ona, nezná ani svoje pravé jméno, nepamatuje si proč se vlastně odpráskl její manžel, ztrácí pevnou půdu pod nohama a noří se do jakéhosi polomrákotného polovědomého polospánku, zmatená, derealizovaná, náměsíčná, bezmocná... A když k tomu přihodím ještě její zajímavý okatý xichtík a průsvitné noční košilky, je to čtyřka jak vyšitá! / Dodatečně - díky kámošovi z práce jsem zjistil, že ten tlustej fousatej chlap byl onen zajímavě hrající klučina ze Šestýho smyslu!(15.1.2018)