Její Veličenstvo maminka (TV film)

A Jubilee Tribute to the Queen by the Prince of Wales

Dokumentární

Velká Británie, 2012, 59 min

John Bridcut

Zvuk:

Paul Paragon

Tohle není jako všechny ty ostatní neosobní dokumenty, ve kterých řeční lidé, kteří toho mají s královnou ve skutečnosti jen pramálo společného. Charles mluví velmi poutavě a přátelsky, vypráví pouze o tom, co sám zažil. Provádí nás po paláci, dívá se na domácí videa, prohlíží si fotoalba... A vy celou dobu víte, že to, co říká, myslí vážně a že jeho smích je upřímný. Je skvělé, že nám Alžbětu nepředstavuje jako královnu, ale dívá se na ni ze svého pohledu - jako na maminku. Snad v budoucnu vznikne více takových dokumentů!(18.1.2015)

Trochu jsem měla chvílema dojem, že Charles je můj kamarád nebo někdo z rodiny a společně si pouštíme domácí videa... Zároveň ale z tohoto dokumentu vysvítá krása a užitečnost tradic a síla královského majestátu, prostřednictvím kterého a rituálů s ním spojených se "poddaní" mají k čemu vztahovat, co obdivovat a čím se pozvedávat na duchu.(30.12.2014)

Vzácná příležitost setkat se s princem Charlesem a jeho vzpomínkami na jeho matku, současnou královnu Alžbětu II. Princ na základě jeho rodinou natočenými snímky a vyfocenými fotkami připomíná životní příběh královny a celé královské rodiny. Není to žádný extra strhující dokument, je plný vzpomínek a spousty slov, někdy snad až moc. I přesto je to však velmi vzácný a pěkný dokument. Hudba: Edmund Jolliffe(10.8.2015)

Neuvěřitelně milý dokument o životě Alžběty II. a Charlese a královské rodiny vůbec. Charles nám ukazuje spíš jednotlivé události a to ze svého pohledu. Z pohledu syna. Než aby chronologicky popisoval celou dobu Alžbětiny vlády, vybírá spíš události před a krátce po její korunovaci. Záběry z rodiného archivu jsou na první pohled naprosto obyčejné, ale o to cenější a tak nějak milejší. God save the Queen!(30.12.2014)

Velmi zdařilý dokument, který sice nepopisuje celou dobu kralování královny Alžběty ale spíše jen jednotlivé údálosti jejího života a jejích blízkých. Princ Charles jako průvodce dokumentem, nebo spíš jako pamětník a vypraveč je úžasný, dodává celému filmu takovou lidštější stránku a celý dokument působí jako prohlídka rodinného alba,čímž vlastně ve skutečnosti je. Více takovýchto dokumentů!!(30.12.2014)