H2O: Stačí přidat vodu (TV film)

• Austrálie

H2O - Just Add Water: The Movie

Rodinný / Fantasy / Drama

Austrálie, 2007, 91 min

Colin Budds
  • DK197

Vzhledem k tomu že, znám seriál, tak mi tento počin přijde trochu jako zbytečná věc. Na druhou stranu ho pravděpodobně ocení ti, kdo seriál neviděli. Ačkoli mi to i tak přijde dost zvláštně poslepované. Ale oceňuji snahu.(26.7.2017)

K tomuto filmu mě dovedla má malá sestra skrze seriál, který začala sledovat (a později i já spolu s ní) na začátku prázdnin, a který začala ČT:D vysílat. Neřekl bych, že mě jako dospěláka tak chytne nějaký seriál a film o mořských pannách na dětské TV stanici. Tři obyčejné kamarádky, které se však dokáží proměňovat v mořské panny. … Je to skvělý a velmi pohodový, odpočinkový film, který podle mě dokáže oslovit nejen svou cílovou skupinu 8+, jak uvádí televize doporučený věk diváků, nýbrž i starší s citem pro pohádky, smyslem pro fantasy a sci-fi filmy jako jsem i já. Sci-fi a fantasy filmy se musí brát s nadhledem, a proto se mi o to více líbí propojení reálného (racionálního) světa s „ne možným“ fantasy světem s kouzly, čáry a nadpřirozenými schopnostmi! Mít a ovládat v tomto našem světě nějaké nadpřirozené schopnosti a kouzla, bych bral hned všemi deseti! Film je podle mě i edukativní v tom smyslu, že hezky poučně ukazuje dětem, že např. „pokud se kamarádky rozhádají, je dobré se usmířit“, „nemělo by se lhát, pravda se stejně ukáže“ apod. Seriál je sice podle mě ještě o trochu lepší než film (zvláště proto, že do filmu se pochopitelně nevejde vše a seriál je tudíž rozvinutější), ale obojí vřele doporučuji ke zhlédnutí. A to nejen dětem! Navíc písnička od Shelley Rosenberg „No ordinary girl“, která je soundtrackem filmu je naprosto skvělá a chytlavá! Á propos Austrálie je očividně nádherná země! :-)(31.10.2015)

Film sestříhaný ze seriálu. Pěkné, ale je lepší zhlédnout celý seriál. :)(12.2.2015)