,,Všem nám zachránili život. Bylo jich málo, snad sedm. A byli stateční." Nevím, jestli je na místě to porovnávat s originálem z roku 1960, ale já originál nikdy neviděl. Vím o co kráčí, kdo tam hraje a tak, ale nic víc. Westernovej žánr mám rád a když je chytlavě natočenej, tak není potřeba ani bůh ví jak skvělej scénář. Stačí solidní postavy, přehledná akce, smysl dávající dialogy a nějaký to poctivý zlo. Sedm statečných tohle všechno dává v nadprůměrné kvalitě, Ten zbytek je ale podprůměrem. To se takhle sejde přísnej černoch, karetní frajírek pistolník, odstřelovač se strachem ze zabíjení, asiat ovládající nože, velkej lovec indiánů, klidnej mexičan a indiánskej rudoch. Všichni se sešli na divokým západě. Dostali zakázku na ochranu města, který terorizuje egomaniakální debil. Víc vědět nepotřebujete. Co film táhne kupředu, tak různorodost sedmičky. Každej s odlišnou vírou, etnikem, stylem zabíjení a smyslem pro humor. Humor je naopak největší slabinou filmu. Snaží se to být zábavný ale prostě není. To ale vůbec nevadí. Akce je stylem hrrr na ně a stylově je odstřelit bez větší újmy na zdraví. Typickej heroismus, kdy postava postřílí dav lidí a ještě by si u toho mohla luštit křížovku. Modlil jsem se za to, aby nějaká z postav zařvala a k mýmu ne/štěstí umřely přesně ty postavy, který mi od začátku byly nejsympatičtější. Prostě pech. Záporná postava je na jednu stranu fajn, egoista, kterej pořád musí někomu říkat jak je skvělej a přitom není, protože se na konci filmu posere z podoby. Mělo se s ním víc zapracovat. Největší zápornou věcí byl, na tu dobu novinka na trhu, gatling gun a.k.a klikový kulomet. Ten posekal tolik hrdinů... Do půlky filmu se tým dává dohromady a tempo je pomalé až nudné. Po příjezdu do města se to zlepšuje a u finální přestřelky je to pastva pro akční oči. Sice je to pořád stylem jeden zabije sto, alespoň to má šťávu. Takový Expendables na divokým západě. Hudba je nevýrazná ale dobrá, dobová. Legendární znělky původních statečných se dočkáte. Herci si postavy zavdali a bylo vidět, že je to pro ně jen takový herectví na pár týdnů, že se pak vrátí ke svým ,,vážnějším" projektům. Vychytala se ale atmosféra a pozlátko divokého západu, to bylo super. Je to jednohubka, dobrá, trochu pálivá s kyselejším nádechem, ale je to fajn, bavil jsem se. Podruhé si to už nepustím, nikdo z Vás. 4* a.k.a 75%(11.12.2016)

Ja neviem, či to bolo pre mňa guilty pleasure alebo to bol skrátka dobrý film. Odhliadnuc od tu prítomnej víchrice, že remake tak neskonale zbožňovanej klasiky (a niektorí idú dokonca ešte ďalej a teda k Samurajom) musím prehlásiť, že je to pre mňa najlepší Fuqua a jeden z westernov, čo ma bavil najviac. Psychológia a vzťahy originálu mi tu chýbali menej ako uveriteľná akcia pôvodnému filmu (ano, ja viem, že by sa na to malo pozerať optikou "na tú dobu...", ale tie až divadelné prehrávania zásahu guľky do pŕs mi proste vadia čím ďalej tým viac). Okrem akcie je to však po dialógovej stránke viac než solídne. Možno si slabo pamätám predlohu, ale pri niektorých hláškach som sa musel tupo uspokojene škeriť (a "so far, so good..." tiež nostalgicky pošimralo). A obsadenie.... To je asi čerešňa na tom celom! Proste Sedem Sympatických! Skvelá zábava, skvelé remeslo, o čom svedčí aj rating na imdb a dokonca aj na rottentomatoes. Tuzemské osadenstvo je holt asi inak nastavené :-)(14.12.2016)

Předělávka staré klasiky, kterou jsem neviděl, tak mám oproti jiným jistou výhodu v přístupu k tomuto snímku. No.... a.... hezky se tam střílelo! Předně však ale je to o skvěle obsazený snímek s charakteristickými hrdiny, jenž musí čelit obrovské přesile za podpory občanů města, kterým jde o pozemky a i o životy. Jde o akční film, který je velice přímočarý, s minimem odboček a velice dravým finišem, kde se rozstřílí snad vše, co stojí metr nad zemí. Ano, jisté patosy jsou přítomny ale příběh je tak pevný, že ho na cáry nepoloží ani rotačák na steroidech. Palec nahoru a někdy si rád dám onen slavný originál. Jinak co se hudby týče, nepřišla mi moc výrazná, což je škoda u filmu jehož hudbu jako poslední skládal James Horner před svou tragickou smrtí v letadle. 75%(17.4.2017)

Povedené, dobří herci, spousta střílení, klaďasové jsou správně kladní, záporák je správně záporný. Jen je to jen spíš taková blbina, než něco ambicióznějšího. Líbilo se mi to, ale že bych to musel někdy vidět znovu.. To zase ne.(28.4.2017)

70-75% ... Vôbec nie zlé. Ale originál som nevidel, takže nemôžem porovnávať. Zaujímavé postavy, slušná rezba (síce málo krvi na to, koľko sa tam masakrovalo) a fajn soundtrack.(24.5.2017)

Slušné, ale potenciál bol určite aj na viac (čo je už Fuquov trademark). Film miestami nudí, humor funguje veľmi vlažne, postavy sú len letmo nadhodené a s výnimkou Hawkea nemajú vývoj. Zostavička hercov funguje obstojne, hoci pôvodná verzia disponovala na svoju dobu určite ťažšími váhami a po celý film som mal pocit, že casting mohol byť nápaditejší a lepší. Washington je istota, ale videli sme od neho už asi všetko. Pratt ma sklamal, pretože som mu toho drsného kovboja nežral, napriek tomu že je sympaťák (ten chlap jednoducho nemá dosť charizmy - snaží sa, ale viac mu sedeli tí vypapkaní dobráci od vedľa, ktorých hrával kým si dal pre Strážcov galaxie fyzičku dokopy a myslím, že ak nezamaká, asi sa k nim časom aj vráti). Je to škoda, keďže jeho postava má potenciál aj priestor. Ostatní v pohode, obzvlášť Hawke, možno vďaka tomu, že jediný mal čo hrať. Sarsgaard bol Zloduch Zloduchovič zo Zloduchova - prepálený extrém slizkosti za hranicou karikatúry, ale vzhľadom na jednoduchosť deja to nepôsobilo nijak zvlášť nepatrične. Účel splnil. Prehliadnuť sa nedalo, že ústredná sedmička bola cieľavedomo multi-kulti a priestor ukázať svoje schopnosti dostali aj ženy. Príklon dnešným kultúrnym a sociálnym trendom bol taký evidentný, až som čakal, či si Hawke a jeho ázijský kumpán nevyznajú k sebe aj hlbšie city. Tento etnicko-genderový prvok a drobné rýpnutie si do americkej rozpínavosti sú zrejme jediné veci, nad ktorými človek môže trošku podumať a ktoré sa odklonia od priamočiarej zábavy. Páčila sa mi kamera - nevyžívala sa v gýčových westernových výjavoch, ale stále bola zaujímavá. Čo ma mierne iritovalo boli čistunké zúbky všetkých týchto smradľavých, spotených, špinavých ožranov, resp. uhladenosť divokého indiána čo v bande bol (vyzeral ako model, ktorý vyletel z nejakej talentovej show a nie ako týpek čo od detstva žil v divočine). Z X westernov posledných rokov mám v pamäti zažltnuté a pokazené chrupy, čo mi k úrovni dentálnej hygieny a medicíny v danej dobe sedí viac ako colgateové úsmevy. V čom film funguje výborne je akcia. Záverečná mega prestrelka zdvihla moju celkovú spokojnosť - bola dynamická, prehľadná, miestami dramatická a celkom nápadite natočená. Po filme som si pre porovnanie trochu pripomenul pôvodnú klasiku zo 60-tych rokov a na tej sa zub času už nevyhnutne podpísal. Výkriky o tom, že na ňu remake nemá sú mimo misu - starý film je dnes už skôr na nostalgický úsmev. Pravdou ale je, že starý film sa stal obrovskou klasikou a obrovským hitom, ktorý zastával vysoké miesto v kariérach všetkých zúčastnených. Remake klasikou nebude, je skôr spotrebným hollywoodskym polotovarom a zúčastnení si ho po rokoch budú môcť vlastne asi maximálne tak strčiť za klobúk (kovbojský samozrejme). Suma sumárum ale pozerateľné, s kolísavým tempom, solídnymi hercami, výborne natočenou akciou, dobrým záverom a pár drobnosťami na úvahu. Nie zlý výsledok a hoci šikovnejší režisér by z látky vyťažil určite omnoho viac, Fuqua si hanbu nespravil.(25.9.2016)

(91/2016) / Luxusná záverečná prestrelka a vlastne aj samotný film. Určite by mal vyššie hodnotenia nebyť tej Magnificent Seven škatulky. Denzel ako vždy za 1*, ostatný v pohode, hlavne Pratt. Nejako nevidím úplne zmysel hľadať vo westerne nejaký výnimočný scenár, takže v rámci žánru za mňa spokojnosť. (6/10)(26.9.2016)

Parádní neškodná westernová jízda s dost sympatickým obsazením. Washington a Pratt si to sice berou pro sebe, ale třeba takový D'Onofrio dokáže zaujmout už ve své první scéně. Akční stránka přehledná, humor sedí a finále patřičně graduje!(17.10.2016)

Jen proto, že je film kopie, neznamená to, že je špatný. Kdo nechápe, proč se remake vůbec natočil, at' se raději nedívá. Samotný název filmu tady sráží hodnocení tak o deset procent. To, co bylo v originále přitažlivé, je možná nyní rutina, ale i tak je nových Sedm statečných dostatečně poutavý western s parádní závěrečnou přestřelkou. Remake bývá často sprosté slovo, ale tenhle byl alespoň velmi důstojný.(10.12.2016)

Mne sa to páčilo. Bolo to modernejšie, ale stále kvalitné a podľa mňa je to jeden z najlepších westernov 20. storočia.(10.1.2017)

Reboot který měl žánr Western oživit ho pouze připomněl. Smutné... Vela keců, hodně rozzímání minimum akce, zbytečná postava indoše, rotačák pro osvěžení...(který jsem jaksi i čekal) bohužel no, čekal jsem víc:(27.1.2017)

Čekal jsem lepší hlášky a větší využití postavy Pratta. Režie mi přišla zvláštně nevyvážená, některé záběry jsou super, na druhou stranu některá úmrtí mi přišla absolutně nedotažená do konce. I tak ale film nedělá svému předchůdci ostudu (byť považuji původních Sedm statečných za absolutní klasiku mezi westerny). Jen kdyby byl název jiný, vlastně by se vůbec nic nestalo. 65 %(28.1.2017)

Jakkoliv očekávám, že při čerstvě nastoleném multikulti trendu bude v ryrymejku vedoucí sedmičlenného komanda urputně bránícího bohabojné domorodce z Paňdžáb Creeku přinejmenším palestinská lesba židoarménského původu, tak musím konstatovat, že Antonín Fuka i s tímhle ansámblem, ve kterém mě až paradoxně nejvíc sral ten komančský tranďák, jehož zřejmě vyobcovali z kmene za jeho neortodoxní válečné malování zvící kompletního personálu pojízdného bordelu, dokázal natočit velmi povedenou westernovou záležitost. A to navzdory tomu, že ve mně nyní samozřejmě tak trochu hlodá červík, zdali jsem si dlouhodobým nezřízeným experimentováním s haluškovými funghi westerny, kterými nás zejména zámořská produkce (a nové též Holanďané) častují, poněkud nezkurvil vkus. Takže až na tu partu ve znamení noční můry strýčka Dolfiho, která mi sem tam způsobovala tik v oku, u mě nyní panuje spokojenost takřka naprostá. Ačkoliv co si budeme povídat, ona ta kástingová degenerace začala nejspíš již tím, že se v původní vykrádačce Kurosawy vetřel ruso-švýcaro-mongolo-cikánovi Yulovi do party minimálně jeden buzerant (přičemž o v tomto ohledu existujících pochybnostech stran samotného šéfa budiž taktně pomlčeno).(13.5.2017)

• TKKMR

Po marveláckom Thorovi a afro-ázijských asgardských bohoch, je The Magnificent Seven ďalším drastickým zásahom všeobecného multikultúrneho smerovania do sveta kinematografie. Tarantinovho čierneho Djanga som ešte akceptoval a zasadenie tejto drsnej pomstiteľskej story do otrokárskeho prostredia sa mi nakoniec páčilo, ale Siedmi statoční, z ktorých sú iba traja belosi (aj z toho jeden starý buran) sú na mňa príliš.(16.7.2017)

WHAT WE LOST IN THE FIRE, WE FOUND IN THE ASHES! Naprostá senzace. Tak výbornej film jsem dlouho neviděl. Dnešní divák je asi rozmlsaný a nebo ho téma western neoslovuje. Jinak si neumím vysvětlit, tak slabé hodnocení uživatelů. Přistupoval jsem k filmu s obavami, ale ty se okamžitě rozplynuly už úvodní scénou s Rocky Mountains. Nádhera. Indián, o kterém jsem si myslel, že mi tam nebude sedět, byl jeden z nejlepších a kluci pochcípali úplně jiní, než které jsem si tipoval. Víc takových westernů.(7.1.2018)

Je to pistolnické vzrůšo jako blázen a já se blaženě usmívám ještě hodinu po projekci. Skvělý scénář a hlavně spousta přestřelek!!!! Až na hlavního Jula v podání Washingtona byly všechny role obsazené věrohodně a charismatický... závěrečná střílečka se povedla sakramentsky!!!!(24.9.2016)

Abych řekl pravdu, čekal jsem daleko větší průšvih. Sice shledávám původní film jako nepřekonatelný, nicméně tento pokus hodnotím, jako vcelku povedený. Záporák byl ucházející, Chris hláškoval a kradl si scény pro sebe, Ethan byl posera, Lee sympatickej, Vincent prostě divnej a Denzel měl charizma. Ale jo, nebyl to špatný film - taková jednohubka, kterou si pravděpodobně už víckrát nepustím.(7.12.2016)

Fuqua nezklamal a po Artušovi přišel s další charismatickou sebrankou, kdy je vám znova každá postava úplně ukradená. Na originál se to opravdu nechytá. Ten film je přesně v duchu zbytkové hudby Jamese Hornera. Aspoň jsem se nenudil a plus je určitě i krásná kamera v 1080p/4K. Spotřební zboží.(20.12.2016)

Mne tam do tej sebranky chýbal už len cigán a Eskimák. Pôvodní Statoční ( a to nehovorim a samurajskej verzií ) sa musia v hrobe obracať. Neger po najepickejšej prestrelke divokého západu an filmovom plátne má stále plný nábojový pás, z coltov strieľajú počas cvalu, skoku, pádu alebo letu one bullet - one man, tristotisíc po zuby vyzbrojených nepriateľov tam len bezcieľne cvála a strieľa do okien a nebyť toho zázračného gulometu, tak z obrancov by asi ani nikto nechcíp. A teraz poďme na negatíva. Ale ni, robím si srandu, nechce sa mi ich tu všetky vypisovať. Motivácie postáv síce boli trochu pofiderné, ale ani dialógy medzi nimi to nezachránili. Na druhej strane, westernový feeling, dve skvele prestrelky, Gigandet. A Fuqua, aj keď je to pre mňa po tomto filme vyšinutý blázon, zase ukázal, že zvláda akciu, nebojí sa predlžených scén a vďaka skvelej kamera dokáže divákovy vo vyhrotených scénach ukázať len presne to, čo potrebuje vidieť. Po menšom vnútornom rozbroji dávam silné 3 z 5(31.12.2016)

V prvé řadě tohle má název jen pro lepší výdělek. Lidi chtějí vidět remake slavných původností a pak se těšit z toho jak je ten originál nepřekonatelný. Producenti by ovšem měli zvážit zda je dobré dát svému výrobku hrdé jméno ze Síně slávy a nebo se nerouhat a pokorně stvořit film, který se diplomaticky nazve například Sedm hrozných. Pročež v této verzi není zas tolik vyloženě opsaných scén a tak bych to nazval evoluční vývoj Sedmi statečných a tohle je současný upgrade. Zda vznikne za 100 let ještě nějaká vesmírná varianta, kde budou bránit vesnici Marťané před lidmi, je ve hvězdách. Nemá smysl porovnávat s charismatickým geniálním kultovním westernem Johna Sturgese (a už vůbec s Kurosawovým originálem, který nikdo pořádně ani neviděl). Tohle je pouze výtažek osnovy původního námětu. Zmizelo macho alfa samčí kouzlo, stateční se vyměnili za chlápky o kterých nevíme nic, protože když mluví, tak to bolí víc, než když střílejí. Dají se do kupy rychleji než v pohádce O statečném kováři a jdou bez přemlouvání ochránit princeznu a malé království. Udělají to všelijak nesportovně, až si divák říká, že sedm frajerů vystřílí postupně všechny zlověstné zaměstnance až k samotnému panu ředitelovi a vesnička bude bez poskvrnění, ale ten má stále ještě pro finální bitvu dost pistolníků. Antoine Fuqua je režisér, který je snaživý tvůrce a zejména akční sekvence zvládá mistrovsky a tak jsem byl zvědavý na jeho pojetí mých dvou oblíbených žánrů - akčního filmu a westernu. Pokud se uvelebím do křesla a spustím film od 94minuty lze mluvit o orgasmicky spektakulárním vizuálním zážitku s prvky dojetí i motýlky v břiše. Zde je opravdu to odhalení, co chtěl Fuqua dokázat - překonat přestřelku z Divoké bandy Sama Peckinpaha. Přiznám se, že na něco takového čekám řadu let, aby přišel někdo a pojal western moderněji v rámci kamery, střihu a nekonečné munice. Tohle je zkrátka takové porno pro jinak zbožného westernového puritána modlícího se k Pánu Sergiu Leonemu.(3.1.2017)