5.PLUK - Misia Afganistan

Dokument o pôsobení slovenských špeciálnych jednotiek v Afganistane. (oficiální text distributora)

Ace.A.T.L.

Jsem rád, že i naši sousedi maji takovýhle styl dokumentů. Rád jsem sledoval ostatní Afghánský dokumenty z POV nebo z reálnýho prostředí, jako je Restrepo, Korengal, Armadillo, Marjah a tohle je pro mě zase jinej úhel pohledu, protože se snáz vžiju do kůže vojáka, protože mu rozumím přímo. Ať si každej říká co chce, tohle neni náborový video, ale jen pohled do reálu, ať účast Slováků nebo Čechů, vidí kdokoliv, jakkoliv. Za mě 4* a DOPORUČUJU ()

blondboss

Možno tento dokument považovať za akúsi obhajobu misií v Afganistane, ktoré sa uskutočňujú pod záštitou NATO a o ktorých majú ľudia na Slovensku len málo informácií. Na druhej strane ale veľmi silný a emocionálne vypätý dokument, v ktorom si uvedomíte, čo všetko máte. Nehovorím, že je to nejaký dokumentárny skvost, ale pre pripomenutie významu slova sloboda je to veľmi poučné. 55 % ()

Scraffy

Naši vojaci tam v prvom rade nemajú čo robiť. Všetci sa z toho môžme posrať, aký ťažký život majú, ale prečo vlastne? Nikto ich tam nenúti a bojujú za iných. Jedna hviezda za spracovanie, ale inak odpad! za pointu. ()

MikO_NR_1909

My tam v prvom rade nemáme čo robiť. To nie je obrana hraníc, presadzovanie národnoštátnych záujmov, prípadne vehementná záchrana nevinných. Tam sa klame, zavádza, rozoštvávajú sa etnické menšiny a tučne sa nabaľujú na tom západné koncerny. Z tohto atlantického tárania ma až bolí v žalúdku a to sa pritom snažím všetko brať na ľahkú váhu https://www.youtube.com/watch?v=QLctBU0Q3zM . ()

Kenji

Po Sám vojak v poli, je tu ďalší dokument o našich v AFG. Som hrdý na našich vojakov a spojencov na to, čo tam robili/robia. Venujme sa dokumentu ako takému. Archívnych materiálov je pomenej, viacmenej sa opakuje tá istá footage. Rozprávanie Gabčíkovcov je fajn a k veci. Nič čo by človek, ktorého baví military nepoznal z iných dokumentov, ale v tomto aj naši úplne zapadli medzi koaličných vojakov. Robia svoju prácu, robia ju skvele, je to nebezpečné. Ľudia o tom veľmi nevedia, polovica ich má za žolďákov a ich to trochu mrzí a ja sledujúc ako zachraňujú zraneného učiteľa, ktorého si podal Taliban, lebo nechce prestať deti učiť čítať a písať si vravím, že to mrzí aj mňa. Lebo uznanie si zaslúžia. Štyri hviezdy dávam preto, že tam bolo pomenej materiálu z AFG zvlášť ak to porovnám so SVvP kde dávam 5* ()