Whitney (TV film)

Whitney: Príbeh hviezdy

Životopisný / Drama

USA, 2015, 84 min

• rigby

Klasický řemeslně dobře odvedený televizní film. Větší ambice, než pobavit celou rodinu nenáročnou sentimentální zábavou, to rozhodně nemá. Příběh je nezajímavý, herci nemastní, vše je vlastně strašně sterilní s úmyslem nikoho nepoškodit a neříct více, než je potřeba. Do toho jsou vloženy dlouhé hudební pasáže, po jejichž vystříhání a odstranění dalšího nepotřebného balastu by vznikl maximálně půlhodinový film. A ještě béčkový.(18.2.2016)

• eileen

Film jsem nedokoukala, takže ho nebudu hodnotit, jen sem musím napsat, že na Whitney mě velmi zajímal její život a hlavně tvorba do doby, než potkala Bobby Browna, od té doby to vše s ní šlo jen a jen z kopce, takže mě hodně mrzí, že Angela Bassett natočila zrovna jen tu etapu jejího života, která už nestála za nic. Doufám, že to někdo v budoucnu napraví. Navíc hlavní představitelka mi absolutně tady nesedla - velké zklamání.(11.2.2016)

• M.i.k.e

životopisné filmy mám rád,Whitna Hustá mi nikdy nevadila,takže předpoklad,že se mi bude líbit film o ní tu byl...chyba...tenhle výkus ze života je totiž tak neuvěřitelně sterilní a nudný,až to fyzicky bolí.Osobně tady nevidím nic co by stálo za alespoň špetku uznání.Chce to sice docela kumšt,umět unudit v rámci 84 minut,ale stalo se.Herci nesympatičtí a když to vezmu kolem a kolem,mohl by to být film vlastně o komkoliv.Jestli by mě měl film přivést k tomu,abych se zajímal o osudy Whitney víc do hloubky,tak to se určitě nestane...20%(10.11.2017)

"Můžeš dostat kluka z ghetta, ale ghetto z něj nedostaneš." Manželství Whitney a Bobbyho bylo příkladné - ona si pravidelně pudrovala nos kokainem a on zase neuměl udržet penis v garáži. To nemohlo dopadnout špatně. Já jsem tedy vděčný za to, že se nekonalo nějaké velké drama a že se snímek zaměřil spíše na ta lepší léta kariér obou manželů. Za mne se na to tedy celkem dalo koukat, i když jsem své uši hudbou Bobbyho Browna dosud nikdy netýral, ale první dvě alba Whitney Houston jsem kdysi občas vložil do gramofonu a tak jsem si celkem rád zavzpomínal na tu dobu.(5.3.2016)

Okolo tohohle filmu bylo docela velké dění, když se tvořil. Dcera Whitney chtěla za každou cenu hrát svojí matku, ale Angela řekla, že prostě není dost dobrá herečka a to vzneslo bojkot ze strany celé rodiny. Film by se opravdu měl jmenovat spíš Bobby a Whitney, protože to není životopis o Whitney, ale popisuje to pouze jejich vztah a to, jaky byl Bobby počestný chudáček a Whitney ho zkazila. Jasně... Nicméně, myslím, že tohle je naprosto ideální film, jako pozadí pro žehlení, jak se říká. Nemusíte vlastně vůbec dávat pozor na děj, jenom vždycky, když se začne zpívat, tak se na tři až čtyři minuty začnete koukat a pak zase přepnete do spotřebního režimu. Na televizní to vypadá krásně. Kostýmy, make-up, hairstyling. Tyhle faktory jsou na televizní poměry mistrně zvládnuté. Prostě se na to hezky kouká. A Yaya v hlavní roli tomu jenom pomáhá. Je hezká, sympatická, má charizma a hrát umí. Lifestyle nemá nejlepší pověst, co se týká jeho životopisných filmů. Tento kousek jí sice nezlomí, ale ani není nejhorší. Tohle místo zabral biopic o Brittany Murphy. Fuj. Se třesu jenom když si na něj vzpomenu.(5.7.2017)