Whitney (TV film)

Whitney: Príbeh hviezdy

Životopisný / Drama

USA, 2015, 84 min

• kaylin

Nemůžu si pomoct, ale kýčovitější film už jsem dlouho neviděl. Ta romance je tu podána tak neskutečně hloupě a sladkobolně, že jsem ani na chvíli neměl pocit, že by to mohla být Whitney Houston. Možná až na momenty, kdy se zpívalo. Ten vztah ale je podán tak neskutečně naivně, nejen proto, že ona naivní očividně byla, ale i z hlediska filmařského. Vadilo mi se na to koukat, jak to bylo hloupé.(21.2.2016)

Okolo tohohle filmu bylo docela velké dění, když se tvořil. Dcera Whitney chtěla za každou cenu hrát svojí matku, ale Angela řekla, že prostě není dost dobrá herečka a to vzneslo bojkot ze strany celé rodiny. Film by se opravdu měl jmenovat spíš Bobby a Whitney, protože to není životopis o Whitney, ale popisuje to pouze jejich vztah a to, jaky byl Bobby počestný chudáček a Whitney ho zkazila. Jasně... Nicméně, myslím, že tohle je naprosto ideální film, jako pozadí pro žehlení, jak se říká. Nemusíte vlastně vůbec dávat pozor na děj, jenom vždycky, když se začne zpívat, tak se na tři až čtyři minuty začnete koukat a pak zase přepnete do spotřebního režimu. Na televizní to vypadá krásně. Kostýmy, make-up, hairstyling. Tyhle faktory jsou na televizní poměry mistrně zvládnuté. Prostě se na to hezky kouká. A Yaya v hlavní roli tomu jenom pomáhá. Je hezká, sympatická, má charizma a hrát umí. Lifestyle nemá nejlepší pověst, co se týká jeho životopisných filmů. Tento kousek jí sice nezlomí, ale ani není nejhorší. Tohle místo zabral biopic o Brittany Murphy. Fuj. Se třesu jenom když si na něj vzpomenu.(5.7.2017)

• Domis93

Hodně slabá geografie...postrádalo to pro mě takový to nahlédnutí do všech různých etap život, to co mě na životopisech baví. Vidět vzestup, pád, zpátky na vrchol zase, něco takového, je to šablona, ale člověku se to líbí. Tady můžeme lehce nahlédnout do jedné etapy života Whitney. Doufám, že to jednou zfilmujou lépe.Vím, že Angela nechtěla řešit její skandály a drogy, ale nečekala jsem, že to bude až takhle moc osekané. Na začátku filmu je slavná a mladá a na konci filmu taky...zklamání...Ale Yaya odvedla dobrou práci, líbily se mi výstupy, bylo to uvěřitelné(7.6.2016)

• troufalka

Myslím, že fanoušci Whitney Houston si raději pustí Osobního strážce a dojedou to nějakými DVD. Nelze očekávat, že slavné jméno automaticky znamená velké třežby a uznání filmových znalců. Opak bývá často pravdou. Dle mého soudu nebyl dobrý tah vybrat pouze úsek jejího života. Skuteční fanoušci znají její život mnohem detalněji než běžný divák, takže budou zklamaní. Nevím, jestli film nějak potěší běžné diváky.(11.11.2016)

• LadyPupu

Jako režisérský debut Angely Bassett ok. Škoda, že jde o část života WH, která zrovna mě osobně moc nezajímá. Nicméně pro život Whitney samotné zásadní byla. Ukázka toho, jak špatný výběr partnera a soupeření ve vztahu může vést ke zničení sebe sama. Žádné psychodrama se ale nekoná. Celý film mi přišel dost povrchní, plný pozlátka, vatoidních keců a ne zrovna úchvatných hereckých výkonů. Zlatá Whitney v Bodyguardovi. Moje hodnocení je tedy ve finále dost ovlivněno nostalgií a použitou hudbou. Kdyby tomu tak nebylo, hodím tohle dílo do odpadu.(22.3.2016)