Lian lian bu wang (TV seriál)

• Tchaj-wan

恋恋不忘

(Tchaj-wan)

Loving Never Forgetting

(neoficiální název)

Romantický / Drama

Tchaj-wan, 2014, 34x50 min

Jerry Yan

Jsou tam všechny ty protivné věci – hrdinka-slaboška-světice, matka rozohněná fúrie, nenávist až za hrob, která vznikla díky nedorozumění. Někdy jde vyloženě vidět, že herci přehrávají a nelze jim věřit ani nos mezi očima, dialogy jsou občas vystřižené jak z nějakého románu z 50. let. Zvraty jsou předvídatelné, v podstatě je to jedna velká hromada klišé. Navíc všichni jsou krásní, bohatí, úspěšní, nakonec i morální a plni lásky a odpuštění. Prostě typičtí obyvatelé Pekingu. Na druhou stranu jsem ujetá na tenhle typ příběhu: dva spolu mají dítě, ani neví pořádně jak a to je svede dohromady. Každý máme nějakou tu úchylku, že. Hlavní hrdina mi byl kupodivu sympatický a dalo se s ním dobře sžít, protože neměl hlavu jen debilních keců a nápadů. V podstatě většina postav měla zajímavě vykreslený charakter a byl u nich vidět nějaký vývoj, tedy až na hlavní hrdinku, protože ze svět(l)ice toho moc víc nevykřešete. Dalším kladem byl rošťácký vztah mezi asistentem hlavního hrdiny a mladičkou nerozvážnou dívenkou – nějak mi ti dva vždycky zvedli náladu. Má to spoustu záporů a poskrovnu kladů, přesto mě to vcelku bavilo a zhlédla jsem to za tři dny (řekla bych, že zkouškové tomu dodalo větší kouzlo, než to doopravdy má). Slabší 3*.(29.1.2015)