Láska v dešti

• Francie

Un amour de pluie

Romantický

Francie / Itálie / Západní Německo, 1974

V dokonalé souhře kamery a nádherné hudby se pokaždé nechám unést krásou a něžným půvabem Romy Schneider, které se snoubí právě v tomto filmu. Během 93 min. čisté francouzské romantiky se rozplynou všechny chmury :-)(31.10.2010)

Letní láska žhavá v podání půvabné Romy Schneider, coby vdané paničky na dovolené, užívající si pozornosti a vášně místního svůdníka a křehká a hravá mezi Romyinou filmovou dcerkou a mladičkým hotelovým číšníkem. Prázdninová romance, která vám zvedne náladu v šedivých zimních dnech anebo ještě umocní příjemné chvíle letní pohody.(6.8.2014)

Film obsahově tak trochu o ničem. O tom, že Romy Schneider byla ve svých nejlepších letech krásná, a o tom, že v lázních se každý, kdo se tomu nechce bránit, docela snadno s někým zaplete. Stačí k tomu troška nepříliš hlubokomyslných řečí. Vizuálně pěkné.(1.5.2015)

Příjemný, poetický, citlivý film s kouzelnou Romy Schneider, která si roli bezstarostné, život milující Elizabeth skutečně vychutnávala. Jean-Claude Brialy nám ukazuje, jak mají romantické filmy vypadat. Minimum patosu, maximum poezie.... Snad jen pár zajímavostí k filmu. Manžela Elizabeth, kterého ve filmu slyšíme jen v telefonním sluchátku, hrál dobrý přítel Romy Schneider Michel Piccoli. Jeho fotografii můžeme vidět na komodě v hotelovém pokoji. A druhá zajímavost - v 60. minutě se ve filmu objeví sedmiletý syn Romy Schneider David jako klučina v bazénu učící se plavat.(7.8.2011)

R.S. mne nepřestane vzrušovat a fascinovat, její život, osud, herectví za hranicí hraného!!(15.5.2019)