Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Wilkin a jeho společníci vyrazí pomstít smrt svých blízkých, za kterou může krutý baron z Ventris... Na počátku vidíme Gewaina, jak trestá svou ženu zato, že chrání syna. Wilkin a jeho společníci dorazí zpět do vesnice. Když uvidí co se stalo, vyrazí na hrad Ventris za pomstou. Muži po cestě potkají čarodějku, která chodí se zahaleným mužem v kápi. Ta je odrazuje od útoku. Když se baron Ventris dozví, že k němu míří vzbouření vesničané, vydá se proti nim na zteč. Po cestě potká kata, kterého najme do svých služeb. Ventris narazí na Wilkina a jeho druhy. Wilkin přichystal past a vzal sebou další vesničany, kteří přepadnou vojáky ze zálohy. Vesničané všechny přemůžou a Wilkin pak bojuje s Ventrisem, ten ho už na kolenou stačí bodnout malým nožíkem, ale další z vesničanů ho probodne do hlavy. Čarodějka pak uzdraví Wilkina a vypálí mu kříž na obličej. Čarodějka chce, aby se Wilkin vydával za nájemného popravčího, který byl s vojáky a vesničané ho také zabili. Wilkin souhlasí a jede do Ventrisu. Tam všem ukáže mrtvolu barona Ventrise a vydává se za Gewaina. Milesův bratr, který ujel z bitvy, ho však pozná a řekne, že patří k vesničanům. Gewain však do města poslal svou ženu s dětmi a ta řekne, že Wilkin je její manžel a neprozradí ho. Milusův bratr je prohlášen za lháře a zavřen do vězení. Miles společně s kancléřem rozhodl, že bude popraven. Wilkin se pak setká s lady Love a ta se zajímá o jeho zranění. Když se ho dotkne má Wilkin opět vidění. Tentokrát je to narození dítěte. Jejich setkání tajně sleduje Milus. Ten pak řekne Wilkinovi, že bude chtít jeho služby i na dále a ponechá si ho na hradě, To se Wilkinovi samozřejmě nelíbí. Poté je vidět čarodějnice, která se nachází se svým mužem v kápi kdesi v jeskyni. Muž je nyní bez kápi, má zjizvenou celou hlavu a obličej a jmenuje se Ludvík. V pozadí je vidět dýka, kterou byla zabita Wilkinova žena. Na konci Wilkin popravuje Milesova bratra. Když jde vykonat popravu, zjeví se mu jeho žena s dítětem a pak zmizí. (TV Prima)

(více)

Recenze (2)

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po události z konce předchozí části je tedy udán směr dějové linky týkající se hlavní postavy příběhu. Na začátku vcelku brutální scéna válečné vřavy, ale jinak se opět vše nese převážně v konverzačním hávu. Atmosféra zůstává ryze televizní bez patřičného napětí. ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po druhé epizodě je jasné, že se fanouškem tohoto seriálu nestanu, protože je děj stejně špatný jako oficiální obsah od TV Prima. Ne, beru zpět, děj je přece jen lepší. Dialogy jsou ovšem velmi zábavné, v jednu chvíli se dozvíme, že v boji s rebely byly ztraceny dvě legie, vzápětí přijde informace, podle které byl baronův oddíl napaden padesáti vesničany. Úchvatné! ()

Reklama

Galerie (28)

Reklama

Reklama