Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Wilkin vyrazí navštívit ranhojičku Anoru, aby ji ochránil před arciděkanem Robinusem... Lady Love tvrdí, že je těhotná a tak si musí vycpávat břicho. Králův rádce Gaweston je v nemilosti a skrývá se někde ve Walesu. Ranhojička říká Ruskinovi, že písmo, které vlastní, jsou Ježíšova slova. Ten prý napsal jeden zákon. Podle ranhojičky existuje knih celkem devět a všechny napsal vlastnoručně Ježíš. Ranhojička patří mezi serafy a jejím úkolem je chránit a uchovat Ježíšova slova. Arciděkan Robinus, který ji chce najít, patří do společenství Rusula (rytíři růžového poupěte), tedy mezi potomky těch, kteří ukřižovali Ježíše. Rusula věří, že Ježíš vstal z mrtvých a vojákům, kteří ho ukřižovali, odpustil jejich hříchy, zajistil jim beztrestnost před bohem a ustanovil je ochránci své svaté historie. Robinus se dostane k jeskyni, kde si myslí, že jsou serafové. Tam jsou ale templářské pasti a několik jeho vojáků je zabito. Lady Love jedná s ostatními šlechtici o spojenectví a o dopadení Gawestona. Pokud jim baronka dopadne Gawestona dostane od šlechticů odměnu. Baronka chce navíc od nich pravomoc vyjednávat s místními rebely. Šlechticové souhlasí. Wilkin přijel za ranhojičkou Anorou, ta mu vnukne vidění o jeho narození, je vidět, že ho držel templář. Na pláži je napadnou Nomádi. Wilkin s Toranem jich několik pobijí, zbytek zvládne zlikvidovat Anořin zjizvený rytíř, který většinou chodí v kápi. Správce vymyslí past. Řekne dvojčatům, které mu poslal Gaweston, že ho našel. Dvojčata se ihned vydají ho varovat, správce je ale chytne a nechá je mučit svým šerifem, jelikož kat je pryč. Jedno z dvojčat prozradí, kde je Gaweston a pak je zabito. Wilkin se pak sejde s Love a líbá se s ní. Do toho přijde Wilkinova nepravá žena Jessamy a když to uvidí, zhroutí se. Wilkin pak jede na výpravu se správcem a šerifem chytit Gawestona. Když Wilkin odjede, arciděkanův voják omráčí kněze Ruskina a unese Wilkinova falešného syna. (TV Prima)

(více)

Recenze (2)

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Komorní dramatizace je nedílnou součástí seriálu a tak nelze očekávat nic ledajakého. Dějový vývoj stále v pomalém tempu. Jeden souboj to okoření ale jinak převyšuje klasická konverzační atmosféra. ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Osmá epizoda byla opět taková nijaká, tajemná tetování jsou údajně slova jakéhosi známého tesaře, aby to nakonec nebyl ten třiatřicetiletý hipík, kterého jsem minule nachytal, jak se mi motá kolem vánočního stromku. Ten letěl... ()

Reklama

Galerie (7)

Reklama

Reklama