Reklama

Reklama

Mistr popravčí


Krev a smír (E10)

(epizoda)
  • USA Blood and Quiescence/Crau a Chwsg

Obsahy(1)

Wilkin se vydává na nebezpečnou výpravu s cílem zachránit mladého chlapce Luku a otce Ruskina, které unesl arciděkan Robinus... Wilkinův přítel Toran (na hradě vystupuje pod jménem Marshall) jde za vrahem své ženy, což je jeden z Milusových vojáků. Toran mu dá šanci bojovat a hodí mu meč. Voják, ale vyhraje a Torana překvapivě ušetří, s tím, že nikomu neprozradí, kým Toran je. Wilkin mluví s Anorou, ta mu řekne, že je jeho matkou. Také mu prozradí, že je potomkem Ježíše Nazaretského. Serafové měli za úkol nositele Ježíšovy krve chránit. Wilkin pak jde za Love a prosí ji o pomoc se záchranou mladého chlapce Luky a otce Ruskina. Love jde za správcem Milusem a mluví s ním otevřeně o Wilkinovi a o tom, že potřebuje pomoc. Správce slíbí, že poskytne muže na záchrannou akci. Jediné co žádá je, aby Love zvážila nabídku barona Pryce o sňatku. Gewainova žena se ptá na svého syna a komorná lady Love se jí snaží namluvit, že šel na ryby. Gewainova žena ale uteče a začne na nádvoří vyvádět, a proto musí být svázána. Wilkin se pak střetne se šerifem Leonem Tellem. Wilkin ho přemůže a dozví se od něj, že jeho ženu nezabil. Wilkin má pak vizi své ženy, která ho odrazuje od zabití šerifa a tak ho ušetří. Ruskin a Luka se snaží arciděkana Robinuse vodit za nos a posílají ho na falešná místa. Tomu už dochází trpělivost. Robinus chce najít a zabít Anoru, aby se nikdo nedozvěděl, jak to doopravdy bylo s Ježíšem. K výpravě se přidá i Leon Tell a jeho muži s tím, že za to nic nechtějí. Na pláži se celá družina setká s Velšany vedenými Vlkem, nevlastním bratrem lady Love. Vlk se přidá na jejich stranu. Robinusovi muži na ně na pláži zaútočí a strhne se bitva. Zjizvený křižák (podle Anořiny výpovědi zřejmě otec Wilkina) od Anory se zapálí a než umře, zabije a zapálí několik protivníků. Robinus je zabit ze zadu Lukou, který byl osvobozen a vzal si nůž. Luku pak chce zabít Robinusův pomocník, ale díky Wilkinovi se vyleká a uteče. Všichni se pak vrací na hrad. Gewainova žena je poslána na hrabství barona Pryce. Na konci ulehne lady Love s Wilkinem do společné lóže. (TV Prima)

(více)

Recenze (2)

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jednoznačně nejzábavnější díl první série, boj střídá boj, odhalení střídá odhalení a den střídá noc. Taktéž je hráno na klavírní nástroj. Musím přiznat, že závěr epizody mě fakt překvapil. Kdo by čekal, že zrovna lady Love potká tak krutý osud a bude naražena na kůl? ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Závěrečná část je ohromným zklamáním. Primitivní bitva, je už jen třešničkou na dortu. Komorní atmosféra mohla být alespoň tady více stavěná v napětí, než v únavnost, která se okamžitě rozplývá do ztracena. ()

Reklama

Galerie (6)

Reklama

Reklama