Můj vnitřní kód

(festivalový název)
všechny plakáty

Lone Frank svůj osobní příběh propůjčila filmovému projektu, jenž se zamýšlí nad konceptem osobnosti ve světle posledních poznatků psychologie a genetiky. Samotná Lone věří, že řešení jejího ne zcela příjemného, odtažitého chování spočívá v poznání mozku a genů. Aby se vypořádala s nechtěnými stránkami své povahy, absolvuje psychologické testy a nechá si zmapovat geny zodpovědné za chování. Následně navštíví několik odborníků, kteří její problém rozeberou z různých úhlů pohledu. V odpovědích, které dostává, objevuje užitečné informace týkající se formování osobnosti a identity. Postupně zjišťuje, že vše je mnohem relativnější, než se může zdát. Divák může být přítomný jak po celou dobu Loniny cesty za odborníky, tak po dobu její metaforické cesty za pochopením vlastní přirozenosti. Film ho hravým způsobem dovede k základním filozofickým otázkám, k nimž nově nabyté vědecké poznatky přidávají výzvy stran sebepoznávání a pochopení vztahu identity osobnosti k biologickému základu. (Academia Film Olomouc)