Reklama

Reklama

Radio Dreams

Trailer 1

Hamid (Mohsen Namjoo) se rozhodne pro odchod do Spojených států, aby si splnil svůj americký sen a mohl se věnovat kariéře spisovatele. Místo toho ale skončí v malém íránském radiu a svoje umělecké ambice si naplňuje prostřednictvím esoterických pořadů, které připravuje pro své posluchače. Majitelé stanice se mezitím snaží vydělat peníze na jediném Hamidově pořadu, ve kterém spatřují komerční potenciál. Tím je jeho plán uspořádat ve studiu společnou živou jam session kapely Kabul Dreams a jejich celoživotního idolu Metalliky. Výsledný konflikt mezi uměleckou integritou a přízemní komercí přináší humor i důvod k zamyšlení, když sledujeme Hamida, jak se snaží najít rovnováhu mezi svými ambicemi a morálními zásadami. (Artcam Films)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (5)

ZnalecH 

všechny recenze uživatele

Rozhodně zajímavý, a koukám, že i neznámý film, který skrývá mnoho pravd a životních příběhů. Čekal jsem, že se jedná o film, který vyprodukovala jiná země než USA, ale budiž. Šel jsem do tohoto filmu "naslepo" a doufal jsem, že se z toho vyklube kvalitní podívaná. Zpočátku jsem byl docela spokojen a čerpal jsem nové a nové informace z oblasti hudby, rádia i cizích zemí. Od půlky filmu mě však pokoušel spánek a já začínám litovat, že jsem odolal... ()

angel74 

všechny recenze uživatele

Na filmu bylo asi nejpoutavější to čekání, zda slavná Metallica skutečně dorazí a zajamuje si s kapelou Kabul Dreams. K mému nemalému překvapení se nakonec dostavil alespoň Lars Ulrich, i když to tak nějak vyšumělo do prázdna, podobně jako melancholií prodchnuté dění kolem jednoho prapodivného íránského rádia uprostřed Ameriky. Kabul Dreams mi nepřipadali hudebně úplně marní, tak jsem se po nich trochu pídila a díky tomu zjistila, že to kupodivu není žádná fiktivní kapela, ale opravdu jsou první rockovou skupinou pocházející z Afghanistanu. (55%) ()

Reklama

Anderton 

všechny recenze uživatele

Radio Dreams udržuje diváka v napätí otázkou, či nakoniec hoši s Metallicy prídu, alebo nie. A ešte dokáže poriadne napínať pri zmienke o iránskej Miss v USA, kedy si na ňu zopár minút počkáme a každý chlap: divák si bude hovoriť, kde toľko trčí. Inak ide o celkom melancholický a občas aj relatívne depresívny filmík, humor tu zabežpečuje samotný program miestnej rádiovej stanice. To je skutočne niečo, čo nikde inde mať možnosť počuť nebudete a asi hlavný dôvod, prečo sa oplatí tento film vidieť. Témy prezrádzať nebudem. Mimochodom Kabul Dreams znejú lepšie, ako ľubovoľná súčasná sk kapela. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (2)

  • Film byl pořízen za pouhých 300 000 amerických dolarů, což v přepočtu na české koruny vychází asi na 7 milionů. (Stoka)
  • Natáčelo se v USA, to znamená, že štáb pořizoval techniku, jedl jídlo a vůbec všechno po(u)žíval za americké ceny. (Stoka)

Reklama

Reklama