Komedie

Marjaneh Moghimi

Scénografie:

Laura Lahti
  • ZnalecH

Rozhodně zajímavý, a koukám, že i neznámý film, který skrývá mnoho pravd a životních příběhů. Čekal jsem, že se jedná o film, který vyprodukovala jiná země než USA, ale budiž. Šel jsem do tohoto filmu "naslepo" a doufal jsem, že se z toho vyklube kvalitní podívaná. Zpočátku jsem byl docela spokojen a čerpal jsem nové a nové informace z oblasti hudby, rádia i cizích zemí. Od půlky filmu mě však pokoušel spánek a já začínám litovat, že jsem odolal...(18.10.2016)

Radio Dreams udržuje diváka v napätí otázkou, či nakoniec hoši s Metallicy prídu, alebo nie. A ešte dokáže poriadne napínať pri zmienke o iránskej Miss v USA, kedy si na ňu zopár minút počkáme a každý chlap: divák si bude hovoriť, kde toľko trčí. Inak ide o celkom melancholický a občas aj relatívne depresívny filmík, humor tu zabežpečuje samotný program miestnej rádiovej stanice. To je skutočne niečo, čo nikde inde mať možnosť počuť nebudete a asi hlavný dôvod, prečo sa oplatí tento film vidieť. Témy prezrádzať nebudem. Mimochodom Kabul Dreams znejú lepšie, ako ľubovoľná súčasná sk kapela.(8.6.2017)

• - Natáčelo se v USA, to znamená, že štáb pořizoval techniku, jedl jídlo a vůbec všechno po(u)žíval za americké ceny. (Stoka)

• - Film byl pořízen za pouhých 300 000 amerických dolarů, což v přepočtu na české koruny vychází asi na 7 milionů. (Stoka)