ScarPoul

Tri príbehy spojené do celovečerného filmu. Jedná zápletka stratenej urny nesúca sa ako leitmotiv pominuteľnosti celým filmom. A na to je napojených niekoľko epizodiek zo života súčasnej Japonskej spoločnosti. Polnočné bistro je príjemným miestom na premýšľanie, spoznávanie samého seba a tiež ponúka priestor na ochutnanie vyberaných pochúťok. Tieto návštevy sa mi neuveriteľne páčia. Každý pozná každého. Všetky uličky, úsmevy a gestá sú známe a plné pochopenia. V tom filme sa zase až tak veľa vecí nedeje. Pričom ale pôsobí komplexne a pomáha nám pochopiť mentalitu a zmýšľanie Japoncov ako takých. A je jedno, či sa jedná o mužov, ženy, yakuzu, predavačov alebo tých starších v priamom strete s tou mladšou generáciou. Druhý príbeh bol pre mňa vrcholom celého filmu. A určite sa do Polnočného bistra hodlám vrátiť. Po dni a dopozeraní seriálu zvyšujem. Celé toto univerzum spolu krásne koexistuje. Pre mňa to funguje v rámci všetkého. ()

Hem.m

Hospodský se srdcem ze zlata a problémy místních návštěvníků, kteří se vždy schází až po půlnoci, vás úplně nepohltí v pravém slova smyslu, ale hezky se na ně dívá. Film je příjemně melancholicky hřejivý, i když herci občas hodně přehrávají. ()

rivah

Úsměvný i trochu reflexivní snímek o lidech kolem nočního (0.0-7.0hod) stánku s občerstvením.(max.70%) ()