poster

Miláček z Paříže

 • Západní Německo

  Monpti

 • angličtina

  Monpti

Romantický

Západní Německo, 1957, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • POMÍK
  ****

  Něco mi na filmu příjemně vadí. Oceňuji roztomilé klasické fórky, design high society restaurantu, cukříky do kávy, Napoleona v ponožce. Škoda jen, že když už jsou ty kalhotky klíčovým předmětem filmu, tak by také mohly vypadat alespoň trošku k světu, i kdyby pouze co do barvy. Věru roztomilý kousek.(2.1.2009)

 • Stanislaus
  ***

  Ze začátku to vypadalo opravdu skvěle - celkem vtipné postřehy režiséra a celková atmosféra Paříže. Jenže pak to začalo být chaotické a místy skoro až otravné. Chudák Monpti - ten musel mít nervy. Představitelka Anne-Claire, Romy Schneider, byla sice hezká herečka, ale tady byl její charakter místy na zabití. Zkrátka takový nevinný romantický film, který má trochu neřízený spád, ale jako celek působí průměrným dojmem.(13.6.2011)

 • Roman Albach
  ***

  Druhé setkání Romy Schneider s Horstem Buchholzem, ze kterého mám smíšené pocity. Dva mladí lidé hledající půdu pod nohama se postupně poznávají a v okamžiku, kdy láska pro ně přestává být jen slovem, jeden z nich tragicky umírá. Téměř dvě třetiny filmu se jen tak líně táhnou a nedávají nám příliš šanci pochopit jednání mladé Anny-Claire, což je velká škoda. Samotný konec je však velmi silný a dojemný. Vidět zlomeného Horsta Bucholze, který už nikdy nepředá sáček s pomeranči své milé, to slabým povahám skutečně vžene slzy do očí...(22.6.2010)

 • vitekpe
  ***

  Protoze Romy patri k mym nejoblibenejsim hereckam vubec, chtel jsem videt neco z jejich zacatku. Film je takova divadelni romantika...nevim. Pro me asi zbytecne. Dve hvezdy pro prekrasnou a roztomilou Romy. P.S.: jeste upozornuju na moc hezkou Maru Lane, ...a za brutalni zaver nakonec pridavam jeste hvezdu navic.(8.5.2014)

 • triatlet
  ****

  Nápaditě zvolený vypravěč předkládá sladkobolnou romanci, která doslova naplňuje závěrečný citát: "Všechno na zemi je ve své podstatě lyrické, ve svém osudu tragické a ve skutečnosti komické." (Pravděpodobně George Santayana.) Příběh Monptiho a Anny Clare pohladí lehkostí a snovostí, které korepondují s pařížskou atmosférou. Monpti v podání Horsta Buchholze je správně bohémsky rozervaný (pobaví káčata v ponožce) a Anna Clare díky Romy Schneider je ve své přirozené naivitě okouzlující. Paralelní sledování znuděné dvojice má (bohužel pro hlavní hrdiny, scénáristovi dík pro příběh) podstatný význam.(7.11.2010)