poster

American Crime Story - Versace (série)

 • USA

  The Assassination of Gianni Versace

Krimi / Drama / Životopisný

USA, 2018, 7 h 23 min (Minutáž: 42–60 min)

Tvůrci:

Tom Rob Smith

Scénář:

Tom Rob Smith

Hudba:

Mac Quayle

Hrají:

Darren Criss, Édgar Ramírez, Ricky Martin, Finn Wittrock, Max Greenfield, Nico Evers-Swindell, Penélope Cruz, Annaleigh Ashford, Luke Albright, Arriane Alexander, Will Chase, Brett Edwards, Mike Farrell, Jay R. Ferguson, Cody Fern, Christine Horne, Judith Light, Charles Maceo, Cathy Moriarty, Dascha Polanco, Lavinia Postolache, Robert Catrini, Frantz Durand, Bee-Be Smith, Peggy Blow, José Zúñiga, Carlos E. Campos, Alex Fernandez, Jack Armstrong, Chandra Michaels, Aimee Mann, Michael Shamus Wiles, Razaaq Adoti, Sophie von Haselberg, Daniel Hagen, Caryn Richman, Delpaneaux Wills, Pablo Espinosa, Tara Summers, Ric Maddox, Glen Baggerly, Joanna Adler, Jerry O'Donnell, Michael Nouri, Morgan Lester, Todd Waring, Paul Schneider, Molly Price, Doug Haley, Nadia Lanfranconi, Joe Adler, Isa Briones, Francesca Fanti, Edward Singletary, Van Epperson, David Saucedo, Brice Williams, Andrew Constantini, Cullen Douglas, Charles Howerton, Rick Chambers, Dion Basco, Gabriela Fresquez, Clint Culp, Roy Abramsohn, Joey Stromberg, Jon Jon Briones, Caleb Foote, Alberto Isaac, Casey Adams, John Lacy
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Cappuccino
  ****

  Zvažujem, či by seriálu nesvedčalo viacej, keby sme si jednotlivé epizódy pozreli od záveru po začiatok a tým pádom sledovali všetky dôležité etapy Cunanovho života tak, ako sa diali v skutočnosti. Od detstva až po poslednú vraždu. Azda by sme sa tým vyhli počiatočnému tápaniu, kedy žiadna z postáv nie je pre nás ničím viac než len cudzincom na plátne. Aj v tomto prípade však zdá sa platí, že na dobré sa oplatí počkať. A mne sa počkať oplatilo. Nebolo to vždy ružové a určité pasáže mi po pravde príliš nesadli, ale finálne dojmy z druhej série sú prevažne pozitívne.(25.3.2018)

 • hroubek
  ***

  Obrovské zklamání. První American Crime Story mě totálně rozsekala a stovkami geniálních momentů mě poslala do kolen. A po této emocionální náloži jsem se na druhou řadu těšil, jako malý kluk na Vánoce. A o to větší přišlo vystřízlivění. Ryan Murphy z mého pohledu zde selhal. Zatímco první ACS i přes znalost konce, byla napínavá a zábavná podívaná, a byl tam prostor pro otázky. Tak zde něco podobného chybí a hlavně zde chybí zajímavé postavy, kterým by se dalo fandit. A to je hodně špatně. Těšil jsem se, že dozvím něco o Gianni Vercace, aby mě jeho smrt mě mrzela, abych z ní něco cítil. A to se nestalo. Nedokázal jsem cítit lítost ani s vrahem. A styl vyprávění k tomu vůbec nepomáhá. A z mého pohledu je to propálená šance. Darren Criss je dobrý herec, ale zde mě po pár dílech přestal bavit, a opravdu mě místy kazil zážitek ze seriálu. Édgar Ramírez předvádí dobrý výkon, ale moc zde není. A totéž platí pro Ricky Martina, Penélope Cruz a další velmi dobré herce, kteří nemají prostor k hraní. Fakt mě mrzí, mě to nesedlo. Po řemeslné stránce to šlape, vizuálně v pohodě, soundtrack super, ale k čemu to celé je, když mě na postavách nezáleží. American Crime Story: Versace mě zklamalo, a snad se Murphy s další řadou zvedne.(8.4.2018)

 • Botič
  ****

  Příběh o odmítnutí, marnivosti a hlavně homofobii, z které Ryan Murphy místy dělá mnohem větší zločin, než ze samotné vraždy Gianniho Versace. Darren Criss je Andrew Cunanan se vším všudy, sadista, patologický lhář a člověk, na kterém se zřejmě podepsali rodiče. Některé výjevy z jeho vraždícího řádění pak občas připomenou scény z Fincherova Se7en nebo Zodiaca. Ale čím víc se příběh blíží ke svému konci, tím víc je to postava, která vzbuzuje hlavně lítost. Nicméně nejvíc si pro sebe krade každou chvilku Penélope Cruz, s kterou se tedy neskutečně šetřilo. Asi proto, aby si Ryan proti sobě nepoštval skutečnou Donatellu.(24.3.2018)

 • vyfuk
  ****

  Příběh se jako takový zaměřuje hlavně na vraha, jehož příběh má asi více co říci. Nemůžeme se tedy divit. Versace byl určitě velmi inspirující a geniální člověk, ale asi ne natolik, aby tento seriál mluvil primárně o něm. Je to až vzácně skvělé. Sledujete vraha, na kterého dejme tomu neutrální názor. Pak ho začnete nenávidět za to jak se chová, a pak s ním ve výsledku až i soucítíte. To je variace, kterou na vás vybafne další dobře zpracovaná sezóna seriálu, který má skvělý potenciál nám zpopularizovat a zjistit více o vraždách v Americe. Tato série taky dokázala odvyprávět příběh v podstatě od konce po začátek. A fungovalo to! Ta práce umí mít mouchy, ale jde o něco neopakovatelného a dokonalého.(5.8.2018)

 • ChArLeNe
  ***

  Zaujímavé spracovanie, síce často nudné, nezáživné. Za mňa 5* za hudbu a herecké výkony Penélope Cruz, Édgar Ramirez a Darren Criss. Život Cunanana a pátranie po tom, ako sa z neho stal sériový vrah je dobrým náhľadom do medziľudských vzťahov, rodinné zázemie a ako tie vzťahy vplývajú na psychiku človeka, na mienku o sebe samom, na prejav lásky, na prejav hnevu, na jeho činy, na jeho budúcnosť, na to, či bude slušný človek s úspešným životom alebo ho to psychicky zloží a svoje emócie prejaví negatívnym spôsobom. Avšak, nevieme do akej mieri sa scény so seriálovým Cunananom zhodujú so skutočným Cunananom. Ikeď je zaujímavé sa dozvedieť o vrahovi, tak som čakala, že séria bude viac zameraná na Versaceho, lenže celá séria je o jeho vrahovi a jeho vraždách. A pravdu povediac, raz pozrieť mi to stačilo.(19.11.2018)

 • - Penélope Cruz projekt zaujal hneď ako dostala ponuku. Ryanovi Murphymu sa však ospravedlnila, že najprv musí zavolať Donatelle Versace osobne, aby jej schválila účasť v projekte. Dámy následne spolu telefonovali viac ako hodinu. Napriek tomu, že Versaceho rodina nebola z projektu nadšená, Donatella Penélopinu účasť odobrila a poslala jej kyticu kvetov. (matthew.17)

 • - Prvou voľbou pre stvárnenie Donatelly Versace bola Lady Gaga, s ktorou v čase prípravy projektu Ryan Murphy spolupracoval na seriáli American Horror Story (od r. 2011). Gaga však odmietla, pretože nevedela zladiť svoj rozvrh s natáčaním filmu Zrodila sa hviezda (2018) a prípravou vystúpenia na americkom Superbowle. (matthew.17)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace