Děj se přesouvá ještě dál do minulosti, tentokrát do dětství Gianniho i Andrewa. Zatímco Gianni sklízí posměch, protože se jako kluk věnuje čistě ženské činnosti – šití, Andrew prožívá bezstarostné dětství. Jeho otec Modesto získal novou práci burzovního makléře a všechno se jim daří. Andrew nastoupí na prestižní školu, užívá si otcovu přízeň a přijímá jeho dárky. Jeho sourozenci takové štěstí nemají. Jednoho dne u nich doma zaklepe FBI a ukáže se, že Modesto není tak skvělý makléř, jak se zdálo. Prodělal obrovskou sumu peněz, okrádal lidi, a tak utíká zpátky na Filipíny. Andrew nejdřív nevěří, že by je otec takhle opustil. Vydá se za ním, ale po nepříjemném rozhovoru si uvědomí, že všechno byla jedna velká lež. Vrací se domů a hledá si práci, aby měl alespoň nějaké peníze. (TV Prima)

Loki_Six

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"I see you watching me work. There is no need to hide. Let me see. I wanted to be a doctor when I was your age. My father told me, "That's no job for a woman. " So I became a dressmaker. At the same time, I vowed I would never tell my children what job they should do. You must do what you love, Gianni. What you feel inside here. But it takes hard work and practice. You must learn how to sew, how to understand the fabrics. I'll teach you, if you want." ()

Arkanoid

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Creator/Destroyer v pomere asi 1:14, no vôbec to nevadí. Gianniho príbeh tu bol minimálne, ale dal sa pekne domyslieť. Pozornosť sa pochopiteľne upriamila na Andrewa a počiatky jeho temnoty, pre seriál potrebnej a atraktívnej. Keď si myslíte, že viac do minulosti sa ísť nedá, tvorcovia ACS opäť prekvapia a posunú časovú os príbehu späť v tradične dramaticky aj formálne kvalitnej epizóde s efektnou bodkou na záver. ()