American Crime Story (TV seriál)

Krimi / Drama / Životopisný

USA, 2016–2018, 42–60 min

Mac Quayle

Cuba Gooding Jr., Sarah Paulson, Darren Criss, John Travolta, Courtney B. Vance, Penélope Cruz, Selma Blair, David Schwimmer, Édgar Ramírez, Sterling K. Brown, Ricky Martin, Connie Britton, Jordana Brewster, Kenneth Choi, Angie Patterson, Chris Bauer, Ken Lerner, Joanna Adler, Michael McGrady, Stina Lundberg, Bruce Greenwood, Nathan Lane, Billy Magnussen, Ron Roggé, Keesha Sharp, Ashlee Füss, Billy Dec, Dale Godboldo, Arriane Alexander, Romy Rosemont, Christian Clemenson, Garrett M. Brown, Cheryl Ladd, Steven Pasquale, Leonard Roberts, Malcolm-Jamal Warner, Christiann Castellanos, Ethan Flower, China Jesusita Shavers, Kwame Patterson, Michael Nardelli, Sam Sarpong, Evan Handler, Larry King, Rob Morrow, Nick Baga, Kelly Pendygraft, Joseph Siravo, Susan Beaubian, Patrick Labyorteaux, Bonita Friedericy, Iris Almario, Suzanne Gutierrez, Rick Otto, Dijon Talton, Kevin Scott Allen, Nelson Cragg, Tyler Poelle, Vincent M. Biscione, Megan Kathleen Duffy, Robert Morse, Judith McConnell, Tracy Fraim, Andrew Patrick Ralston, Marguerite Moreau, Daniel Robbins, Ricky Harris, Jessica Blair Herman, Rick Chambers, Rio Hackford, Jessica J. Stowes, Cocoa Brown, Tom Beyer, Roger Rignack, Greg Collins, Rocky McMurray, India Dupré, Laura Vallejo, Amiée Conn, Nikki Howard, Alma Martinez, Tayler Buck, Finn Wittrock, Max Greenfield, Nico Evers-Swindell, Annaleigh Ashford, Paul Hansen Kim, Walter Addison, Angel Parker, Luke Albright, Will Chase, Brett Edwards, Mike Farrell, Jay R. Ferguson, Cody Fern, Christine Horne, Judith Light, Charles Maceo, Cathy Moriarty, Dascha Polanco, Lavinia Postolache, Robert Catrini, Frantz Durand, Ric Maddox, Valeri Ross, Bee-Be Smith, Peggy Blow, José Zúñiga, Carlos E. Campos, Alex Fernandez, Jack Armstrong, Chandra Michaels, Aimee Mann, Michael Shamus Wiles, Razaaq Adoti, Sophie von Haselberg, Daniel Hagen, Caryn Richman, Delpaneaux Wills, Pablo Espinosa, Tara Summers, Glen Baggerly, Jerry O'Donnell, Andrew Constantini, Michael Nouri, Morgan Lester, Todd Waring, Paul Schneider, Molly Price, Doug Haley, Nadia Lanfranconi, Joe Adler, Isa Briones, Francesca Fanti, Edward Singletary, Van Epperson, David Saucedo, Brice Williams, Cullen Douglas, Charles Howerton, Dion Basco, Gabriela Fresquez, Clint Culp, Roy Abramsohn, Tiffany Daniels, Chris Conner, June Carryl, Joey Stromberg, David H. Lawrence XVII, Jamison Haase, Jack Stehlin, Mel Fair, Tye White, Carmen Hayward, Khotan Fernandez, Jenna Willis, Jeris Poindexter, Jon Jon Briones, Caleb Foote, Nicolas Bechtel, Angela Elayne Gibbs, Kelsey Griswold, Alberto Isaac, Jennifer Birmingham Lee

Komentáře uživatele ghatos k tomuto TV seriálu

Celkové hodnocení 1. série: Americký cirkus ze vším všudy, kde nejde o důkazy, ale o příběh. Uvidíte rozpitvaný případ do posledního detailu, v němž se hraje o (falešný) rasismus. Na pozadí jsou i jiné motivy, avšak nic není černobíle a to doslova. O.J. Simpson se musel na nastylizovat do role skoro černého kazatele, přitom to byl větší běloch, než kde jaký rozežraný bělásek (životní styl, partnerka, způsob myšlení). Velmi dobře zahrál nepříjemnou figuru Courtney B. Vance (J. Cochran). Jako pragmatický, manipulující a rasistický obhájce ukázal, že ti špatní nejsou jen na bílé lodi. Ono celkově neplatí v tomto případě jednoduché členění na dva barevné týmy. Jinak technicky jde o absolutní špičku (dynamické nájezdy kamery). Výprava je taktéž luxusní (rané devadesátky nadoraz). SPOILER: Divák bude muset prostě přemýšlet. Simpson byl/je nepříliš chytrý kriminálník, kterému nahrála specifická doba a místo. Pravda nakonec vyšla najevo. Obhajoba udělala jednu zásadní chybu, i když tenkrát by bylo těžké vyhrát i bez chyby... . 84%. PS: Existuje ještě lepší preciznější rekonstrukce podobného mediálního případu...http://www.csfd.cz/film/401302-nevyjasnene-zlociny-roberta-dursta/prehled/ .(21.3.2016)

Takové zvláštní. Celé pojetí vyprávění, jednotlivé postavy a další věci. Svou kvalitu to má, ale na první sérii to rozhodně nemá. 72%.(9.9.2018)

Ano, ano zlatý zámek, ale v něm a za ním jsou špinavé prdelky, které krmí mistrovu perverzi. Inu to tak prostě chodí. Velký talent, velké (sexuální) potřeby, ale za vše se platí. Docela mě zajímá, co se v té gaystory bude dít dále. 75%.(3.9.2018)

Tady to už jde do trochu větší psychologické hloubky a rozhodně to není nudné. 73%.(4.9.2018)

Odbočka vedle, ale poměrně dost zajímavá. Dokonalý starší pár a jeho "americký" sen... . 73%.(4.9.2018)

Náš vraždící psychopat a jeho skutečná láska. Ještě větší odbočka, než minule. 72%.(4.9.2018)

Za pravdu se platí....71%.(5.9.2018)

Stále hlouběji...do propasti. Vyprávění dozadu má tady v sérii své limity. Zase tak zajímavé to není. 70%.(9.9.2018)

Platí to, co jsem psal minule. O malinko to bylo lepší. 71%.(9.9.2018)

Otec jako jeden ze základních kořenů osobnosti vraha mě svým vyzněním překvapil. Tady to bylo hustější a oživilo to celou sérii. 74%.(9.9.2018)

Melancholické a docela nevýrazné zakončení série. 71%.(9.9.2018)