American Crime Story (TV seriál)

Krimi / Drama / Životopisný

USA, 2016–2018, 42–60 min

Mac Quayle

Cuba Gooding Jr., Sarah Paulson, Darren Criss, John Travolta, Courtney B. Vance, Penélope Cruz, Selma Blair, David Schwimmer, Édgar Ramírez, Sterling K. Brown, Ricky Martin, Connie Britton, Jordana Brewster, Kenneth Choi, Angie Patterson, Chris Bauer, Ken Lerner, Joanna Adler, Michael McGrady, Stina Lundberg, Bruce Greenwood, Nathan Lane, Billy Magnussen, Ron Roggé, Keesha Sharp, Ashlee Füss, Billy Dec, Dale Godboldo, Arriane Alexander, Romy Rosemont, Christian Clemenson, Garrett M. Brown, Cheryl Ladd, Steven Pasquale, Leonard Roberts, Malcolm-Jamal Warner, Christiann Castellanos, Ethan Flower, China Jesusita Shavers, Kwame Patterson, Michael Nardelli, Sam Sarpong, Evan Handler, Larry King, Rob Morrow, Nick Baga, Kelly Pendygraft, Joseph Siravo, Susan Beaubian, Patrick Labyorteaux, Bonita Friedericy, Iris Almario, Suzanne Gutierrez, Rick Otto, Dijon Talton, Kevin Scott Allen, Nelson Cragg, Tyler Poelle, Vincent M. Biscione, Megan Kathleen Duffy, Robert Morse, Judith McConnell, Tracy Fraim, Andrew Patrick Ralston, Marguerite Moreau, Daniel Robbins, Ricky Harris, Jessica Blair Herman, Rick Chambers, Rio Hackford, Jessica J. Stowes, Cocoa Brown, Tom Beyer, Roger Rignack, Greg Collins, Rocky McMurray, India Dupré, Laura Vallejo, Amiée Conn, Nikki Howard, Alma Martinez, Tayler Buck, Finn Wittrock, Max Greenfield, Nico Evers-Swindell, Annaleigh Ashford, Paul Hansen Kim, Walter Addison, Angel Parker, Luke Albright, Will Chase, Brett Edwards, Mike Farrell, Jay R. Ferguson, Cody Fern, Christine Horne, Judith Light, Charles Maceo, Cathy Moriarty, Dascha Polanco, Lavinia Postolache, Robert Catrini, Frantz Durand, Ric Maddox, Valeri Ross, Bee-Be Smith, Peggy Blow, José Zúñiga, Carlos E. Campos, Alex Fernandez, Jack Armstrong, Chandra Michaels, Aimee Mann, Michael Shamus Wiles, Razaaq Adoti, Sophie von Haselberg, Daniel Hagen, Caryn Richman, Delpaneaux Wills, Pablo Espinosa, Tara Summers, Glen Baggerly, Jerry O'Donnell, Andrew Constantini, Michael Nouri, Morgan Lester, Todd Waring, Paul Schneider, Molly Price, Doug Haley, Nadia Lanfranconi, Joe Adler, Isa Briones, Francesca Fanti, Edward Singletary, Van Epperson, David Saucedo, Brice Williams, Cullen Douglas, Charles Howerton, Dion Basco, Gabriela Fresquez, Clint Culp, Roy Abramsohn, Tiffany Daniels, Chris Conner, June Carryl, Joey Stromberg, David H. Lawrence XVII, Jamison Haase, Jack Stehlin, Mel Fair, Tye White, Carmen Hayward, Khotan Fernandez, Jenna Willis, Jeris Poindexter, Jon Jon Briones, Caleb Foote, Nicolas Bechtel, Angela Elayne Gibbs, Kelsey Griswold, Alberto Isaac, Jennifer Birmingham Lee, Casey Adams, John Lacy

Komentáře uživatele Cappuccino k tomuto TV seriálu

Vynikajúce spracovanie, ktoré je nadmieru prehľadné, informačne viac menej dokonalé a herecky taktiež kvalitatívne na skutočne vysokej úrovni (vau, a tá podoba hereckých predstaviteľov v porovnaní s pravými osobami - vygooglite si to, alebo vyčkajte na záverečný diel). Čo mi ale na ACS chýba sú výraznejšie emócie. Na jednej strane chápem, že sa chceli tvorcovia vyhnúť tomu, aby sme sa na O.J.-ov prípad pozerali tak ako porotcovia - cez okuliare, zastrené mnohými emóciami, ktoré sa v nich snažila obhajoba vyvolať. Ale na strane druhej od filmu/seriálu vyžadujem aby ma vedel emočne zasiahnuť, čo sa American Crime Story až do posledného dielu nepodarilo. Dovtedy si viac menej išiel svojou cestou, v ktorej sa snažil byť číro profesionálnym a minimálne emotívnym. Čo môže byť jeho plusom v očiach niektorých divákov, ale z môjho uhľa pohľadu to je bohužiaľ výrazné mínus a práve z toho dôvodu dávam tomuto inak veľmi dobre natočenému spracovaniu známeho kriminálneho prípadu o hviezdu menej. P.S. z toho čo som mal možnosť vidieť v rámci všetkých desiatich dielov, hlasujem za guilty without reasonable doubt. 1.séria 85%(7.12.2016)

Zvažujem, či by seriálu nesvedčalo viacej, keby sme si jednotlivé epizódy pozreli od záveru po začiatok a tým pádom sledovali všetky dôležité etapy Cunanovho života tak, ako sa diali v skutočnosti. Od detstva až po poslednú vraždu. Azda by sme sa tým vyhli počiatočnému tápaniu, kedy žiadna z postáv nie je pre nás ničím viac než len cudzincom na plátne. Aj v tomto prípade však zdá sa platí, že na dobré sa oplatí počkať. A mne sa počkať oplatilo. Nebolo to vždy ružové a určité pasáže mi po pravde príliš nesadli, ale finálne dojmy z druhej série sú prevažne pozitívne.(25.3.2018)