Šípková Růženka

• USA Sleeping Beauty (více)

Jedna z nejkrásnějších a nejznámějších pohádek. Bylo jedno království, kde marně král s královnou toužili po děťátku. Až díky zázračnému nápoji, který vykouzlil hodný skřítek, se jim narodí krásná holčička - Růženka. Ovšem na oslavu jejího narození není přizvána víla rudého království. Když se nezvaná víla objeví na slavnosti, každý již tuší, že se její návštěva neobejde bez zlého prokletí. Její hrozba zní: v den šestnáctých narozenin se Růženka píchne o vřeteno a zemře. Naštěstí kletbu změní víla bílého království, která princeznu nechá spát sto let a snad se najde princ, který ji polibkem probudí. Ale snad všichni víme jak to v pohádkách chodí... (oficiální text distributora)

blondboss

Trošku iná muzikálová verzia slávneho rozprávkového príbehu, avšak nie na tak kvalitnej úrovni, aby sme mohli hovoriť o nejakom nadpriemernom snímku. Tahnee Welsh ako Ruženka bola v pohode, ale inak ma to nejako nezaujalo. A okrem toho nerozumiem, aký význam malo nasadenie nejakého piadimužíka do jednej z hlavných rolí. Mne sa len potvrdilo, že Američania nevedia točiť rozprávky s atmosférou. 35 % ()