poster

Holka mýho kámoše

 • Francie

  La femme de mon pote

Komedie / Romantický

Francie, 1983, 99 min

Režie:

Bertrand Blier

Kamera:

Jean Penzer

Hudba:

J.J. Cale

Producenti:

Alain Sarde, Claude Berri

Střih:

Claudine Merlin

Zvuk:

Bernard Bats

Scénografie:

Théobald Meurisse

Kostýmy:

Michèle Cerf
(další profese)
 • Jiří K.
  *****

  Vcelku příjemný snímek odehrávající se de facto celý v jedné horské chatě. Trochu mne zklamal překombinovaný závěr - něco jako ve stylu hollywoodských romancí, ale i tak to byla především typická francouzská vizitka: exprese, přirozenost a inteligentní humor. Pro mně je to nejlepší, co můžu dneska v TV nebo v kině spatřit. Sešli se zde staří známí: Režisér Bertrand Blier (syn herce Bernarda Bliera), komik Coluche známý z filmu Křidýlko nebo stehýnko, T.Lhermitte (Mistři gagu), vamp I.Huppertová (Okno z ložnice). Většina z nich se sešla již ve filmu Buzíci. Roli T.Lhermitta měl původně hrát oblíbenec režiséra - Patrick Dewaere - který však cca 5 měsíců před zahájením natáčení spáchal sebevraždu.(22.10.2004)

 • Tosim
  ****

  Téma filmu mne navnadilo. Spojení Coluche a Bertranda Bliera zase udivilo. Mé hodnocení se sbíhá asi uprostřed těchto pocitů :-) Ve filmu jsou důležité dialogy a musím napsat, že režisérovi a scénáristovi v jedné osobě se nedá upřít velká znalost života a jeho vztahů. Další kapitola jsou herci, kteří byli dobří až výborní. Hereckému obsazení kraluje jednoznačne Coluche, který je ve své "nomen omen" roli malého, přitloustlého chlápka, kterého zaskočí nečekaná životní situace, vynikající. Snímek jsem si vychutnal s opravdovým gustem...(25.10.2004)

 • Machrovic
  ****

  SPOILEROIDNÍ HLÁŠKY Z FILMU, KTERÉ SE MI PODAŘILO ZACHYTIT: "Já jsem malej, tlustej a smrdím, ale ona mě miluje." // "Kde je?" "Marodí." "To je chyba. Nechat takovou kost samotnou." // "Neoblbujou ty prášky?" "Oblbujou jen ty, co byli blbí už předtím." // "Jsem sám. Jenom smrad mě neopustil." // "Chtěl bych polštář." "Máš tři!" "Chci čtvrtej." // "Proč musíme vždycky něco ztratit." "Takovej je život. Já ho nevymyslela. Vymysleli ho bez nás." // "Co tady děláš?" "Já? Sbalil mě." // "Aspoň ji omrkni." "Kde je?" "V mé posteli." "Co jí říkáš?" "Podle zadku těžko soudit." // "Jaká se ti zdá?" "Ujetá." // "Vždycky jsi tak nevrlý?" "Mám vrkat jak holubi?" // "Poběhlice nás nerozdělí, i kdyby š*kala jako bohyně." // "Proč mi sedíš na klíně?" "Šla jsem náhodou kolem." // "Ty pláčeš? Na to nemáš právo. Máš nás. Krásný holky nepláčou." // "Jak můžeš bejt taková potvora?" "To je cvik." // "Když š*kám tak plácám nesmysly." // "Ženský ty přicházejí a odcházejí. My zůstáváme a máváme jim." // "Vždycky je tak úžasnej?" "Tobě se zdá úžasnej?" // "Jsem tak neodolatejnej?" "Spíš divnej?" // "Na čí straně jsi? Jsem neutální Švýcar." // "Blbečci! Koukejte na svah! Ne do mého talíře!" // "Umíš bejt příjemnej. To se nevyplácí." // "Nevrátí se. Tak pěkný holky se nevracej." // "A co když se vrátí?" "Tak se o ni zas budem rvát, ty pitomče." // (o sexu) "Kdyby se to podařilo udržet na přátelské bázi, byla by to zajímavá zkušenost." "Pojd, přemejšlet budem pak."(8.11.2006)

 • dr.fish
  ***

  Trojúhelník je zřejmě věc, která Bliera fascinovala na celý život. A to zejména partnerský trojúhelník. Zde tedy dva kámoši, jimž do života vleze ženská. První třetina je zábavná, ona samozřejmě zamotá hlavu oběma. Pak nějak tvůrce neví, co s tím dál a plácá se s tím dokolečka dokola. Ke konci to zase trošku zvedne nahoru a uzavře důstojně. Ale ve srovnání se svěžestí dřívějších děl je tohle fakt unavené...60%(28.7.2014)

 • Matty
  ***

  Film začíná záběry na lyžařskou idylku, hraje pohodová hudba a jsme tak dokonale navnaděni na bezduchou francouzskou komedii. No, u této verze příběhu o tom, že když se mezi dva chlapy vklíní jedna ženská, nevěstí to nic dobrého, jsem se příliš nenasmál, avšak: Huppertová jako svůdná mrška vyzařuje mimořádným sex-appealem a plýtvá jim i tam, kde není potřeba; pěkná statická kamera je vždy na tom nejlepším místě; pointa o mnohém vypovídá a současně rozřešení mnoha otázek nechává na nás. Málo hořké, málo vtipné, ale stále lehce nadprůměrné. 60%(8.8.2006)